×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: ko piedāvā sīkpartijas – “Virsmātes” bērni, “Izaugsme” un “Suverenitāte” (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām" pārstāvji Ieva Kantmane un Kaspars Lazdāns atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc 11.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozes.

Loterijas talonu pircēji labi apzinās, cik niecīgas ir izredzes uz lielo laimestu, bet tik un tā turpina pirkt azartspēļu talonus. Tāpat arī Saeimas vēlēšanās reizi no reizes piedalās tā sauktās sīkpartijas – politiskie veidojumi, kuros pulcējušies neglābjami optimisti, politiskie avantūristi un vienkārši dīvainīši. Izredzes pārvarēt piecu procentu barjeru tām ir niecīgas, bet bez tām priekšvēlēšanu kampaņas būtu garlaicīgākas.

“Virsmātes” bērni 


12. Saeimas vēlēšanām sevi pieteikusi arī partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” jeb tā sauktā Virsmātes partija. Partijas kandidātus vieno uzticība Ventspils dziedniecei Anitai Pokaļevai, kura pati gan sarak­stos nav atrodama. Partija kandidēja arī 11. Saeimas vēlēšanās, iegūstot 0,3% balsu.

“Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” deputātu kandidātu saraksts 12. Saeimas vēlēšanām

 

Dakteru partija 
”Izaugsme”


Izaugsmi Latvijai var nodrošināt tikai mediķi. Acīmredzot tā uzskata pērn dibinātā partija “Izaugsme”, kuras kandidātu rindās pamanāmā vairākumā ir ārsti un medicīnas darbinieki. Vidzemes sarak­sta pirmajā vietā ir partijas priekšsēdētājs un Stradiņa slimnīcas ārsts kardiologs Andris Skride, bet Rīgā – Stradiņa slimnīcas ārste radioloģe Maija Radziņa. Sarakstos atrodami arī vairāki ģimenes ārsti un medicīnas māsas. Likumsakarīgi arī, ka partijas programmā par galveno prioritāti izvirzīta veselības aprūpe. “Izaugsme” uzskata, ka šīs jomas budžetam ir jābūt vismaz 5% no valsts iekšzemes kopprodukta.

“Izaugsme” deputātu kandidātu saraksts 12. Saeimas vēlēšanām

 

 

Suverenitātes 
”ielu politiķi” 


Saeimas vēlēšanās kandidēs arī politiskais veidojums “Suverenitāte”, kas izveidots uz sīkpartijas “Latvijas atmoda” (vēlāk – Rīgas partija) un biedrības “Antiglobālisti” bāzes. Tajā lielākoties atrodami kandidāti, kuri jau iepriekš izmēģinājuši laimi līdzīgās sīkpartijās, bet bez īpašiem panākumiem. Lielākoties viņu politiskie sasniegumi aprobežojušies ar dažādiem vāji apmeklētiem, bet skaļiem ielu protestiem un dusmīgiem blogu ierakstiem interneta portālos. Partijas pazīstamākie pārstāvji ir “Antiglobālistu” priekšsēdētājs Andris Orols un Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības prezidents Agris Sūna.

“Suverenitāte” deputātu kandidātu saraksts 12. Saeimas vēlēšanām

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tā jau ir pilns ar dzeguzēm — latviešu sķēlējiem
    Labāk apvienoties lielās partijās, lai to mazāk –

  2. Kaut kā jau tas balagāns ir jāizdaiļo, lai vēlētājus pie urnām aizmānītu!

  3. Kādam ļoti vajag saskaldīt latviešu vēlētājus, tāpēc sadēti vanckari mūsu olu grozā.

Draugiem Facebook Twitter Google+