Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
29. septembris, 2015
Drukāt

Brīvības partija stiprina pozīcijas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

FPÖ līderis Heincs Štrahe, kurš 11. oktobra vēlēšanās kandidē uz Vīnes mēra amatu, aicina dot priekšroku tiem patvēruma meklētājiem, kas ir kristieši, nevis musulmaņiem, lai saglabātu Austrijas piederību Rietumiem.

Svētdien notikušajās Augšaustrijas federālās zemes vēlēšanās savas pozīcijas ievērojami nostiprinājusi galēji labējā Brīvības partija (FPÖ), atņemot balsis gan konservatīvajai Tautas partijai (ÖVP), gan sociāldemokrātiem (SPÖ), kas veido valdības koalīciju Vīnē.

FPÖ gandrīz dubultojusi savu atbalstītāju skaitu, izcīnot 30,4% balsu un otru lielāko pārstāvniecību Augšaustrijas landtāgā. Aptaujas liecina, ka arī visas Austrijas mērogā FPÖ šobrīd atbalsta jau 30% elektorāta un galēji labējie apsteidz gan ÖVP, gan SPÖ, kas kopš Otrā pasaules kara bez pārtraukuma valsti pārvaldījušas vai nu pārmaiņus, vai koalīcijā. Sagaidāms, ka Brīvības partijas agresīvā pret imigrāciju vērstā kampaņa var nest tai panākumus arī citu landtāgu vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+