×
Mobilā versija
-9.0°C
Diāna, Dina, Dins
Sestdiena, 24. februāris, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Brīvības pieminekļa apdrošināšanai dāvina polisi 1,5 miljonu eiro vērtībā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas valstiskuma un brīvības simbols – Brīvības piemineklis – arī valsts simtgades jubilejas gadā būs apdrošināts. AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) jau 14. gadu pēc kārtas uzdāvinājusi Rīgas pieminekļu aģentūrai Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi 1,5 miljonu eiro vērtībā.

Visu jubilejas gadu Brīvības piemineklis būs apdrošināts pret uguns, šķidrumu un tvaiku nodarītajiem postījumiem, dabas stihijām un cilvēku prettiesiskas rīcības sekām. Tas nozīmē, ka BTA segs visas pieminekļa remonta un tīrīšanas izmaksas pusotra miljona eiro vērtībā, nepiemērojot pašrisku.

1935. gada 18. novembrī atklātais Brīvības piemineklis gadu gaitā daudz cietis no vides ietekmes un transporta radītajām vibrācijām, tādēļ jau divas reizes restaurēts. Pirmā restaurācija norisinājās 1980.-1981. gadā, taču negaidīti tika pārtraukta, nepaveicot visus ieplānotos darbus. Otro reizi pieminekli restaurēja jau pēc neatkarības atgūšanas – no 1998.līdz 2001. gadam, jo tā dzelzsbetona konstrukcija bija sliktā tehniskā stāvoklī. Gluži kā monumenta uzcelšanai arī atjaunošanai līdzekļus saziedoja tauta. Restaurācijai tika savākti 540 tūkstoši latu un tā tika paveikta līdz Rīgas 800 gadu jubilejai.

“Brīvības piemineklis ir ne vien tautu vienojošs simbols, bet arī izcils mākslas darbs. Latvijas simtgades jubilejas pasākumos tam būs īpaša loma, uz to būs vērsti kā mūsu iedzīvotāju, tā Rīgas viesu skatieni. Tādēļ esam pagodināti, ka varam palīdzēt uzturēt Brīvības pieminekli nevainojamā izskatā arī tik nozīmīgajā 2018. gadā,” saka apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus. BTA dāvinātās polises cena ir aptuveni 1500 eiro.

Pavisam Rīgā ir 178 pieminekļi, memoriāli, dekoratīvās skulptūras un vides objekti, no kuriem 126 pieder Rīgas pašvaldībai un tie atrodas Rīgas pieminekļu aģentūras pārvaldībā. No visiem aģentūra novērtējusi 37 pieminekļu kultūrvēsturisko un materiālo vērtību, un to kopējā vērtība naudas izteiksmē pārsniedz 20 miljonus eiro. Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa kultūrvēsturiskā un materiālā vērtība naudas izteiksmē joprojām nav novērtēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+