×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

“Brīvkalni” gaida!

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Šo ziņu meklējām jau visu decembri. Šo prieka vēsti jau gandrīz vairs necerējām sagaidīt. Tomēr beidzot – ātrākā, drošākā, labākā ziemas autotrase ir atvērta!

Tik balta kā ievadbildē tā, protams, šogad nav. Tādas kupenas un vērpetes kā dažos pievienotajos trases vēstures attēlos nav. Bet nav arī (un vismaz pāris nedēļu noteikti nebūs) tādu dubļu, kādus šeit dažos atkušņos esam briduši. Trases saimnieks Jānis Štrauss ar savu uzticamo “traktordušu” ir parūpējies, lai ledus bruņa uz ceļa būtu pietiekami bieza. Un – galvenais – līdzena. Te netiek lauztas piekares, te nav lielāko briesmu, kas transmisijām trūcīgos sniega apstākļos uzglūn asfaltēta pamata trasēs – 
pēkšņas pārejas no slīdes un buksēšanas uz melnu un kaucošu saķeri. Ja ledus kaut kur pietrūks, ir sasalusi pļavas augsne. Arī diezgan slidena. Nav grāvju, nav koku, nav citur norobežojumiem daudz lietoto vecu riepu krāvumu, kas salā tikai šķiet nekaitīgas. Ir ne tikai lēni slaloma līkumi, ir gara taisne, kuras galā bez īpašas piepūles sasniedzams ikdienas šoseju ātruma limits, seko ļoti plats, ļoti drošs pagrieziens, kurā varat mēģināt jebkuras stūrēšanas gudrības un muļķības. Mēģināt, iepazīt. Bailes aizdzīt, prasmi iegūt. Vajadzīgs skolotājs – tur atradīsiet. Informāciju par ziemas trasēm, (“Brīvkali”, “Stūri”, Garkalnes trase u. c.) var uzzināt http://www.iauto.lv/trases.php.

Neguli! Ziema ir īsa!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+