×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Brīvprātīgajiem bērna meklētājiem Saulkrastos trūkst pārtikas

Foto - LInda DombrovskaFoto - LInda Dombrovska

Brauktuves malas Saulkrastu pusē ir brīvprātīgo meklētāju auto pārpildītas

Saulkrastos pazudušā bērna meklēšanā iesaistītajiem brīvprātīgajiem trūkst pārtikas, kā arī kafijas un tējas, aģentūrai BNS pastāstīja biedrības “Bezvests.lv” pārstāve Svetlana Gintere.

Viņa skaidroja, ka aizvadītajā naktī meklēšanā iesaistījušies daudz, aptuveni 300, cilvēku, kuri iztukšojuši tuvējo kaimiņu krājumus. “Cilvēki visu laiku mainās. Tie, kuri meklēja pa nakti, tagad aizbrauca mājās pagulēt, bet vietā ir nākuši jauni. Un viņiem trūkst pārtikas, kā arī visa kafija apkārtējiem ir izdzerta. Mēs tādēļ aicinām tos, kuriem iespējams atvest sviestmaizes kaut ko tamlīdzīgu,” stāstīja Gintere. Viņa piebilda, ka vairāki cilvēki aicinājumam jau ir atsaukušies, atvedot, piemēram, pīrādziņus.

Brīvprātīgie uz Saulkrastiem brauc arī no Rīgas. Savu palīdzību piedāvājuši arī cilvēki no Valmieras. “Mēs nevienam neatsakām. Visi ir aicināti iesaistīties,” teica Gintere. Viņa stāstīja, ka cilvēki meklēšanas darbos iesaistās ar savām ģimenēm, līdzi ņemot arī mazus bērnus. Vairāki cilvēki līdzi paņēmuši savus suņus.

Gintere stāstīja, ka mežs, kurā notiek meklēšanas darbi ir mežonīgs, bet neviens no brīvprātīgajiem traumas nav guvis. Pēc Ginteres teiktā, mazā bērna Rūdolfa vecākiem ir bijis liels pārdzīvojums, kad paziņots, ka puika ir atrast, bet informācija izrādījusies maldīga.

Saulkrastos pazudušā nepilnus trīs gadus vecā Rūdolfa meklēšanā iesaistījušies jau aptuveni 500 cilvēku.

Bērns pazuda ceturtdienas vakarā. Sākotnējā informācija liecina, ka zēns bija aizgājis no kādas dārza mājas teritorijas Saulkrastu dārzkopības kooperatīva “VEF-Biķernieki” teritorijā. Bērnam mugurā bijis rūtains (zils ar baltu) krekls, balti šorti, sānos zila un sarkana svītra, zaļas zeķītes un pelēkas sandales.

Organizācijas “Bezvests.lv” pārstāvji aicina iesaistīties brīvprātīgos meklēšanā, norādot, ka zēns saprot latviešu valodu, bet nerunā tajā. Likumsargi atgādina, ka brīvprātīgie, kas ir gatavi palīdzēt meklēšanā, var pievienoties meklētājiem, sazinoties pa tālruni 27892094.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+