Mobilā versija
+2.3°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
1. septembris, 2016
Drukāt

Brīvprātīgajiem bīstams atradums: kauju vietā pie Jelgavas šosejas – 16 vācu bumbas (2)

Kadrs no videoKadrs no video

Staigāt ar metāla detektoru un lāpstu pa karavīru cīņu vietām varētu būt interesanti, taču, kad pēc atraduma vairākas stundas jāgaida sapieri, šāda izklaide pa spēkam ir tikai īstiem fanātiķiem. Par bīstamo atradumu, kura dēļ 1. septembrī gandrīz slēdza Jelgavas šoseju, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

Brīvprātīgo meklētāju biedrība Zvaigzne 1. septembrī “ķemmēja” Jelgavas apkārtnes mežus, meklējot karā kritušu karavīru apbedījumus un vietas, kur tie atdusas pienācīgi neapglabāti. Daudzos šādos meklējumos izdodas uzrakt arī munīciju – šoreiz atradums bijis vairāk nekā grandiozs – 16 vācu aviācijas bumbas.

Aizvestās bumbas tiks iznīcinātas Cekules poligonā Rīgas pievārtē, bet šis atradums patiesībā draudēja ar lielu jezgu uz Jelgavas šosejas, – pastāvēja iespēja, ka tā būtu jāslēdz, lai nenotiktu nelaime.
Minētajā vietā 1943. gadā notika sīvas kaujas par Cenu staciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu kur tā var blefot-1943. gadā Latvijas teritorijā nekādas kaujas nenotika. Vēsturē raksta autoram – 2.

  2. 1943.gadā kaujas par Cenas staciju, nebijis jaunums.

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (59)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+