Mobilā versija
+19.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
1. septembris, 2016
Drukāt

Brīvprātīgajiem bīstams atradums: kauju vietā pie Jelgavas šosejas – 16 vācu bumbas (2)

Kadrs no videoKadrs no video

Staigāt ar metāla detektoru un lāpstu pa karavīru cīņu vietām varētu būt interesanti, taču, kad pēc atraduma vairākas stundas jāgaida sapieri, šāda izklaide pa spēkam ir tikai īstiem fanātiķiem. Par bīstamo atradumu, kura dēļ 1. septembrī gandrīz slēdza Jelgavas šoseju, vēsta LNT raidījums “Degpunktā”.

Brīvprātīgo meklētāju biedrība Zvaigzne 1. septembrī “ķemmēja” Jelgavas apkārtnes mežus, meklējot karā kritušu karavīru apbedījumus un vietas, kur tie atdusas pienācīgi neapglabāti. Daudzos šādos meklējumos izdodas uzrakt arī munīciju – šoreiz atradums bijis vairāk nekā grandiozs – 16 vācu aviācijas bumbas.

Aizvestās bumbas tiks iznīcinātas Cekules poligonā Rīgas pievārtē, bet šis atradums patiesībā draudēja ar lielu jezgu uz Jelgavas šosejas, – pastāvēja iespēja, ka tā būtu jāslēdz, lai nenotiktu nelaime.
Minētajā vietā 1943. gadā notika sīvas kaujas par Cenu staciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu kur tā var blefot-1943. gadā Latvijas teritorijā nekādas kaujas nenotika. Vēsturē raksta autoram – 2.

  2. 1943.gadā kaujas par Cenas staciju, nebijis jaunums.

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+