×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Brīvprātīgi palīdz bērniem nometnēs

20111017-150218-4

Santu Morozovu daudzi iepazina šovā Latvijas Zelta talanti 2010, kur viņa virtuozi žonglēja ar astoņus kilogramus smagām svaru bumbām.

 

Šoruden pasaules čempionātā Ņujorkā Santa ieguva otro vietu, ceļot 24 kilogramus smagu svaru bumbu. Tas ir ievērojams sasniegums, īpaši tādēļ, ka meitene pati sver vien 58 kilogramus.

Kaut treniņi aizņem ļoti daudz laika, Santa Latvijas Universitātē apgūst sociālā darbinieka iemaņas, kā brīvprātīgā darbojas atbalsta centrā bērniem un ģimenēm Sirdsgaisma un biedrībā Reāls piedzīvojums.

“Esmu ļoti aktīva, ilgi mierā nosēdēt nevaru. Esot kustībā, gūstu enerģiju. Dodu to citiem un saņemu atpakaļ. Esmu pārliecinājusies: jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt.”

 

Darbs ar bērniem man bija liels izaicinājums un jauna pieredze, jo pašai nav ne brāļu, ne māsu. Iepatikās.

 

Centrs Sirdsgaisma sniedz atbalstu piecus līdz astoņpa
dsmit gadus veciem bērniem no sociāli nelabvēlīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Viņiem ir iespēja bez maksas ieturēt siltas pusdienas, nomazgāties un dabūt tīras drēbes, saņemt pedagoga konsultāciju kādā mācību priekšmetā. Arī gūt psiholoģisko atbalstu un piedalīties brīvā laika aktivitātēs. Pirms diviem gadiem Sirdsgaismas vadītājs Jānis Broks uzaicināja Santu nākt talkā nometnes organizēšanā. “Ja kāds lūdz, nekad neatsaku, protams, ja vien spēju palīdzēt. Darbs ar bērniem man bija liels izaicinājums un jauna pieredze, jo pašai nav ne brāļu, ne māsu. Iepatikās.” Kopš tā laika Santa atbalsta centrā uzturas bieži. Lielākoties palīdz mazajiem saprast mācību vielu un pildīt skolā uzdotos darbus, jo daudziem mājās nav piemērotu apstākļu – visa ģimene dzīvo vienā istabā, skolēnam nav sava galda, vecāki konfliktē, lieto apreibinošas vielas. Santa ar bērniem aprunājas – no sirds uz sirdi, rotaļājas, rīko nometnes un dažādas aktivitātes. Reiz lielākajiem mācījusi cilāt svaru bumbas.

Biedrībā Reāls piedzīvojums Santa iesaistās nometņu rīkošanā, kur iespējams apgūt izdzīvošanas iemaņas brīvā dabā, dodoties pārgājienā pa mežu, mācoties šaut ar loku, mērojot virvju un šķēršļu trasi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+