×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

Brīvprātīgie pie Kolkas pazudušo kaitbordistu turpinās meklēt arī naktī

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Kolkas raga pazudušo kaitbordistu brīvprātīgie turpinās meklēt arī naktī, informēja brīvprātīgo meklēšanas darba koordinators Āris Muitnieks.

Šovakar brīvprātīgie aicināti no plkst.23 pulcēties uz meklēšanu Kaltenē, kad plānots organizēti sadalīties un apsekot teritoriju laika posmā no plkst.24 līdz plkst.4.

Meklēšanas darbus iecerēts veikt ar Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta modelēto kaitbordista pārvietošanās karti, pēc kuras varētu pieļaut, ka viņš tiks izskalots pie Kaltenes šonakt plkst.2, liecina brīvprātīgo meklētāju publicētā informācija sociālajā tīklā “facebook.com”. Brīvprātīgie aicināti sagatavoties, nodrošinoties ar siltu apģērbu, lietusmēteli, gumijas zābakiem, spēcīgu lukturi un tā baterijām, binokli, termosu ar tēju un maizītēm.

Muitnieks norādīja, ka viņš komunicē ar Krasta apsardzes dienestu un šo sadarbību vērtē kā “diezgan raitu”. Viņš nevarēja komentēt, kāda ir sadarbība, piemēram, ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvjiem, jo to koordinē citas personas.

Muitnieks mudināja ikvienu iedzīvotāju, kam ir iespēja, paiet gar Latvijas piekrasti un pievērst uzmanību apkārtnei, iesaistoties pazudušā kaitbordista meklēšanā.

“Facebook.com” publicētā informācija liecina, ka meklēšanā šonakt piedalīsies VUGD glābēji ar gaismām un glābšanas laivu. VUGD pārstāve Viktorija Gribuste atzina, ka brīvprātīgie aicinājuši glābējus piedalīties šonakt paredzētajā meklēšanā. Glābšanas dienests uz to atsaucies, un Rojas postenis nodrošinās laivu, savukārt Talsu postenis – automašīnu ar pagarināmiem prožektoriem. Laivu gan nav iecerēts izmantot visu laiku, bet ielaist ūdenī nepieciešamības gadījumā.

Kā ziņots, glābšanas dienestu veiktā meklēšana 4.janvārī tika pārtraukta, jo vīrieti nebija izdevies atrast. Muitnieks LNT raidījumam “900 sekundes” šorīt stāstīja, ka meklēšanas darbi vēl turpinās, lai gan tajos iesaistījušies tikai brīvprātīgie.

Arī brīvprātīgo meklētāju grupai vakar pazudušo kaitbordistu nebija izdevies atrast, lai gan Muitnieks aicināja piekrastē dzīvojošos būt aktīviem un pievērst uzmanību savai apkārtnei, tādējādi palīdzot pēc iespējas ātrāk atrast pazudušo sportistu.

Jau ziņots, ka vakar jūrā pie Kolkas raga sestdien pazudušā kaitbiordista meklēšana tika pabeigta. Vīrieti atrast nav izdevies.

Kā vēstīts, VUGD izsaukumu uz Dundagas novadu sestdien saņēma pēc plkst.15. Krastā palicēji ziņojuši, ka sportists iepūsts jūrā un pazudis no viņu redzesloka. No tuvākā glābēju dislokācijas punkta 41 kilometru attālajā Dundagā VUGD brigāde ieradusies pēc 36 minūtēm, un nekavējoties sākti glābšanas darbi.

Meklēšanas darbus koordinēja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas koordinācijas dienests (MRCC Rīga). Piekrastes apsekošanā tika iesaistīti VUGD darbinieki un iedzīvotāji, bet jūrā pazudušo vīrieti meklēja Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri, tirdzniecības un Jūras spēku kuģi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+