Reklāmraksti

Brīvprātīgie – vairojot drošību un sapratni0

Publicitātes foto

Kopš 2018.gada vidus biedrības Bona fide Latvia brīvprātīgie darbojas strādājot sabiedrībā un cietumos un atbalstot notiesātos jaunas dzīves sākšanai. Brīvprātīgie līdzgaitnieki savu darbu balsta uz plašā ārzemju praksē un Valsts probācijas dienesta organizētajā līdzgaitniecībā iegūto pieredzi. Biedrība darbu sākusi Rīgā un Jelgavā, taču šobrīd darbību paplašina arī uz citām Latvijas pilsētām.

Latvijas sabiedrība aizvien vairāk sāk apzināties vajadzību iesaistīties brīvprātīgo darbā mūsu visu vides uzlabošanā. Mainās ne tikai fiziskā apkārtnē – skolas, parki un atpūtas zonas, bet arī sociālā vide. Aizvien vairāk cilvēki pievērš uzmanību nelaimē nonākušajiem un bezpalīdzīgajiem, izrādot iniciatīvu un iesaistoties situācijas risināšanā. Tas attiecas ne tikai uz vecuma, slimības vai citu apstākļu dēļ grūtībās nonākušajiem līdzcilvēkiem, bet arī uz notiesātajiem.

Biedrības mērķgrupa ir notiesātie – gan cilvēki, kas izcieš cietumsodu, gan cilvēki, kas sodu izcieš sabiedrībā – mūsu vidū. Brīvprātīgās līdzgaitniecības mērķis ir sodīto cilvēku motivēt izmaiņām un palīdzēt tās īstenot savā dzīvē, sniedzot informāciju, padomu un vienkārši – būšanu līdzās. Brīvprātīgie līdzgaitnieki ir pārliecināti, ka cilvēks nav piedzimis ļauns.

Likumpārkāpumus veicinošie apstākļi bieži meklējami ģimenē, draugu lokā vai atkarību problēmās. Pēc nozieguma izdarīšanas sabiedrības institūcijas sāk cīnīties ar sekām, ierobežojot viņa tiesības un ar likumā paredzētajām sankcijām, atturot viņu no antisociālās uzvedības nākotnē. Taču ar sodīšanu vien nepietiek, nepieciešams arī atbalsts un pozitīva motivēšana. Labvēlīgas, atbalstošas vides radīšanā nozīmīga loma var būt līdzgaitniekam. Kriminālsodu sistēmā strādājošie profesionāļi zina, ka vairumā gadījumu notiesātie ir motivēti sākt jaunu dzīvi, nepārkāpjot likumu, taču trūkst nepieciešamo prasmju un pozitīva impulsa no paziņu un draugu loka.

Brīvprātīgā Laura norāda „Palīdzot bijušajiem likumpārkāpējiem mainīt dzīvi, mēs palīdzam arī daudziem citiem mūsu līdzcilvēkiem – likumpārkāpēja ģimenei un potenciālajiem cietušajiem. Ar savu atbalstu mēs varam palīdzēt sabiedrībā atgriezties kādam jaunam nodokļu maksātājam, bērna tēvam vai mātei, labam sava aroda profesionālim”.

Līdzgaitnieks spēj palīdzēt ar savu dzīves pieredzi informācijas iegūšanā, saziņā ar valsts un pašvaldību iestādēm vai uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām, praktisku uzdevumu risināšanā. Līdztekus praktiskajam atbalstam, nozīmīga ir arī cilvēciska saskarsme. Biedrības darbs saistās ar sociālo barjeru mazināšanu. Ne tikai cietuma sienas, bet sabiedrības vienaldzība, bailes vai noraidījums var būt izolācijas cēlonis. Nereti arī sarunā ar notiesāto, un pat tikai uzklausot viņa viedokli un daloties cilvēciskās sajūtās, iespējams mazināt stresu, naidīgumu, kas bieži veidojas fiziskā vai psiholoģiskajā izolācijā no līdzcilvēkiem.

Lai sniegtu savu ieguldījumu drošākas sabiedrības veidošanā, šobrīd tiek organizētas divas brīvprātīgo komandas, kas apmeklējot ieslodzījuma vietas, tiekas ar notiesātajiem, paredzot darba turpinājumu arī pēc ieslodzītā atgriešanās sabiedrībā. Pašlaik biedrības brīvprātīgo grupas strādā Rīgā un Jelgavā, citi biedri sekmē biedrības darbu, organizējot un vadot pasākumus, rosinot dialogu sabiedrībā un skaidrojot likumpārkāpumu iemeslus.

Biedrības darbs paplašinās un tiek veidotas jaunas brīvprātīgo komandas arī citos Latvijas reģionos. Tāpēc biedrība aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp mūsu sabiedrības drošība un kurš atvērts jaunai pieredzei, pieteikties brīvprātīgajam darbam biedrības ietvaros. Vairāk informācijas rodams biedrības mājaslapā: www.bonafidelatvia.lv
Brīvprātīgo piesaisti finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Izstrādājumi vēdināmām fasādēm: garantēti siltumizolācijas parametri, optimāla lietderības un izmaksu attiecība
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmās kārtas laureāti
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kā izvēlēties spēka zāģi?
5. novembris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
6 stundas