×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Brīvpusdienas – atbalsts visām ģimenēm

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Satrauc situācija, kāda veidojas ar iedzīvotāju maksātspēju. Tā ir ļoti zema. Latgalē, arī mūsu Līvānu novadā ģimenēm tik tikko pietiek naudas, lai samaksātu komunālos maksājumus, citus rēķinus, palaistu bērnus uz skolu, nopirktu pārtiku, apģērbu.

 

Lai sniegtu atbalstu šīm ģimenēm, pašvaldībā nolēmām piešķirt brīvpusdienas visiem bērniem – gan piecgadniekiem un sešgadniekiem, gan skolēniem līdz 9. klasei ieskaitot. No pašvaldības budžeta tas prasīs gandrīz 90 tūkstošus latu. Tas ir tikpat, cik saņēmām no pašvaldību izlīdzināšanas fonda kā viena no trūcīgajām pašvaldībām.

Kāpēc izšķīrāmies par tādu soli? Nav noslēpums, ka, strādājot par minimālo algu, ar visiem maksājumiem nemaz nav iespējams tikt galā. Brīvpusdienas visiem – tas, manā skatījumā, ir vislabākais, visvajadzīgākais ieguldījums, atbalstot gan ģimenes, kurās aug bērni, gan bērnus, nešķirojot, kurš trūcīgs un kurš ne tik trūcīgs. Pašvaldība paaugstinājusi arī bērna piedzimšanas pabalstu no 50 latiem uz 100 latiem. Pēdējā laikā novadā piedzimst ap 80 bērnu gadā.

Uzskatu, ka valdība rīkojās pareizi, samazinot GMI pabalstus no 45 un 40 latiem uz 35 latiem. Daudziem to vispār nevajadzētu maksāt, jo ir darbspējīgi cilvēki, viņiem vajadzētu strādāt. Bet iekārtojušies tā, ka formāli pabalsts pienākas, pat zeme reģistrēta uz vecāku vārda. Ja vēl pieskaita veselības aprūpes un zāļu kompensācijas, tādi kopumā arī saņem vairāk. Pabalstu saņēmējs var smieties par tiem, kuri strādā, cenšas, dara un neaizbrauc projām uz svešām zemēm. Tas nav taisnīgi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+