Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
11. augusts, 2014
Drukāt

Brīvpusdienas grasās piešķirt arī 3. klases skolēniem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Paredzēts, ka no 1.septembra brīvpusdienas skolās saņems arī trešās klases skolēni. Par to rīt plāno lemt Ministru kabinets.

Līdz šim no valsts budžeta līdzekļiem piešķirtās brīvpusdienas pienācās tikai 1. un 2.klases izglītojamajiem.

Plānots palielināt valsts budžeta līdzekļu apmēru viena izglītojamā ēdināšanai dienā. Līdzšinējo 1,14 eiro vietā viena skolēna ēdināšanai piešķirs 1,42 eiro.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes un Valsts izglītības informācijas sistēmas datiem, 2014./2015.mācību gadā 1., 2. un 3.klasē vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iestādēs mācīsies 61 212 izglītojamie, 2015./2016.mācību gadā – 64 938 izglītojamie, bet 2016./2017.mācību gadā – 65 630 izglītojamie.

Laika posmam no 2014.gada 1.septembra līdz 2015.gada 31.janvārim nepieciešami 8 170 578 eiro. Savukārt periodam no 1.februāra līdz 31.maijam – 6 884 646 eiro.

Valsts budžetā pamatizglītības izglītojamo ēdināšanai finansējums netiek piešķirts pietiekamā apmērā, tomēr katru gadu finansējums šim mērķim tiek palielināts, ņemot vērā valsts budžeta iespējas.

Par pārējo skolēnu ēdināšanas finansēšanu lemj izglītības iestādes dibinātājs. Pašvaldības nosaka pabalstu un cita veida materiālās palīdzības apmēru, tostarp brīvpusdienas, un piešķiršanas kārtību izglītojamajiem tās padotībā esošās izglītības iestādēs.

Pašlaik Demogrāfijas lietu padome plāno skatīt jautājumu par nepieciešamību nodrošināt bezmaksas pusdienas visiem skolēniem līdz 9.klasei ieskaitot, vai arī ieskaitot vidusskolas klases.

Pēc valdības lēmuma par papildu finansējuma piešķiršanu tiks pilnveidoti Ministru kabineta noteikumi, lai tie pēc iespējas pilnīgāk atbilstu Bērnu tiesību aizsardzības likumā ietvertajam pilnvarojumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ljoti laba doma! Visiem Latvijas beerniem ir jabuut paeedushiem un laimiigiem. Neviens berns nedriikst buut beediigs. Ja taa gaadaasim par saviem beerniem,tad gjimenes nebrauks arii prom zu rietumu “Lejputriju”!

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijāBēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+