×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Brodvejas mūzikli un Vīnes valši jaunajā Jūrmalas festivālā

Brodvejas_muzikli_4

Noslēgumam tuvojas vērienīgi pieteiktais pirmais Jūrmalas festivāls, tomēr vēl šovakar, 23. jūlijā, Dzintaru koncertzālē var pagūt baudīt spožu Brodvejas mūziklu zelta izlases koncertu, kurā uzstāsies divi Lielbritānijas solisti – soprāns Debora Maijersa un baritons Adrians der Gregorjans, bet festivāla noslēguma koncertā baudīt Vīnes valšus un pazīstamu operu ārijas.

Jūrmalas festivāls šogad norisinās pirmoreiz, taču tā rīkotāji uzsver, ka vēlētos, lai tas kļūtu par pastāvīgu tradīciju. Kā teic festivāla idejas autors un Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, Jūrmalas festivāls dzimis, radoši sadarbojoties ar pasaulē pazīstamo latviešu operdziedoni Aleksandru Antoņenko, kurš piesaistījis notikumam sev pazīstamus ārzemju mūziķus. Festivāls ir tapis rekordīsā laikā, G. Ķirsis teic – “februārī uzzinājām, ka koncertzāle vasarā būs brīva četras nedēļas, un mums tā ir jāpiepilda ar saturīgiem un augstvērtīgiem pasākumiem”.

Viena no jaunā festivāla pērlēm noteikti būs Brodvejas mūziklu zelta klasikas koncerts. Tajā ārijas un duetus no Leonarda Bernsteina, Ričarda Rodžersa, Frederika Lova, Endrū Loida Vēbera, Kloda Mišela Šēnberga mūzikliem izdziedās soprāns Debora Maijersa, kuras balss lokani spēj laipot no akadēmiskā operu repertuāra uz mūziklu, kā arī dziedātājs un aktieris, baritons Adrians der Gregorjans. Viņš ne tikai filmējies kino un televīzijā, bet arī piedalījies vairāk nekā desmit dažādu mūziklu iestudējumos. Kā sola koncerta rīkotāji, mūzika no Ņujorkas mūziklu mekas – Brodvejas teātra – būs kā galvu reibinoša un saldkaisla vīna glāze vasaras vakaram.

Koncertā muzicēs īpaši festivālam dibinātais Jūrmalas festivāla orķestris diriģenta Roberta Pērvisa vadībā. Londonā dzimušā Brodvejas teātra pieredzējušā diriģenta vadībā tapuši daudzi slaveni mūzikli, tostarp “Mana skaistā lēdija”, “Mūzikas skaņas”, “Čikāga”, “Brīnišķīgā pilsēta”, “Nožēlojamie”, “Kabarē”, “Operas spoks”, “Vestsaidas stāsts” un vēl citi. Pērviss sadarbojies gan ar Londonas deju apvienību, gan Karaliskā Šekspīra teātra trupu, bet kā pedagogs arvien skolo jaunos muzikālā teātra aktierus un dziedātājus “Arden” skolā Mančestrā.

Vēl var pagūt ieplānot arī Jūrmalas festivāla noslēguma koncerta (26.VII) apmeklējumu. Tajā dzintaru koncertzālē skanēs Vīnes valši un operu ārijas, ko izdziedās Lielbritānijas operdziedātāja Rebeka Tīma, pasaulslavenie latviešu operdziedoņi Egils Siliņš un Aleksandrs Antoņenko. Koncertā, debitējot Latvijā, uzstāsies arī Latvijas dziedātāja Alisa Zinovjeva, kura savu soprāna balsi skolojusi Romas Svētās Cecīlijas konservatorijā un Milānas “La Scala” teātra akadēmijā. Alisa dzīvo un strādā Itālijā, un viņas repertuārā lielākoties ir Džuzepes Verdi un Džakomo Pučīni mūzika. Pie Jūrmalas festivāla orķestra diriģenta pults stāsies Tallinas operas galvenais diriģents Vello Pāns.

Varbūt noder!!

Koncerti:

23. VII 20.00 Dzintaru koncertzālē “Brodvejas mūziklu zelta izlase” (EUR 10 – 70)

26. VII 20.00 Jūrmalas festivāla noslēguma koncerts “Vīnes valši un operu ārijas” (EUR 10 – 70)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+