Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Broilercāļi – kuri labāki?

calisiunolas

Kuras šķirnes broilercāļus labāk pirkt? Kādi ir katras līnijas plusi un mīnusi? IEVA

Akciju sabiedrības “Putnu fabrika Ķekava” mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Maija Avota vēsta, ka patlaban Bauskas un Ķekavas putnu fabrikā izmanto Ross 308 šķirnes krosu. Šī šķirne ir optimāla, lai nodrošinātu dažāda lieluma broileru ražošanu. Ross 308 atšķirībā no krosa Cobb 500 sevi pierāda kā izturīgāku pret dažādiem stresa faktoriem, un no tiem var izaudzēt veselīgākus, prāvāka izmēra putnus. Savukārt broileru cāļu hibrīdam Cobb 500 ir nedaudz lielāks gaļas pieaugums, arī vaislas putni ir ražīgāki.

! Ross 308 broileri aptuveni 40 dienās sasniedz 2,6 kg svaru. Tie piemēroti audzēšanai arī bioloģiskajās saimniecībās, jo ir produktīvi, ātraudzīgi, labi nobarojas mājas apstākļos.

Pašlaik Latvijas putnkopji izmanto dažādas mūsdienīgas plānošanas sistēmas, lai varētu paredzēt katrai šķirnei plānoto pieaugumu. Piemēram, firmas “Aviagen” izstrādātā mobilā telefonu aplikācija Ross ļauj modelēt optimālu putnu skaitu kūtī, sagaidāmā dzīvsvara pieaugumu.

! Kross Cobb 500 veidots, lai iegūtu maksimāli lielu krūts fileju, tāpēc tos dēvē par tītarbroileriem. Diemžēl šim hibrīdam ir arī trūkumi – putniem ir zema imunitāte un problēmas ar kājām (augot krūts daļai, kaulu sistēma netiek līdzi), tāpēc nereti nākas brāķēt daudz putnu.

Neraugoties uz to, mājputnu audzētāja, piemājas saimniecības “Ceriņi” saimniece Stase Roguļiča jau vairākus gadus audzē tieši gaļas šķirnes krosu Cobb 500, jo putniem ir lielāka dzīvmasa. Barojot tos ar vārītiem kartupeļiem, kviešu graudiem, saknēm, lopbarības kaļķi, pēc 3,5 mēnešiem broilerus var kaut, iegūstot aptuveni 4 kg kautķermeņa. Līdz četru nedēļu vecumam cāļus ieteicams barot ar kombinēto barību.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+