×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Broilertītari pagalam… Vaina barībā?

Foto-Sergejs AkuratersFoto-Sergejs Akuraters

Pavasarī nopirku broilertītarus, bet pēc divām nedēļām tie sāka slimot. Viens nobeidzās, pārējos nokāvām. Aknas bija raibas. Kāpēc putni tik drīz saslima? Vai vaina varēja būt barībā? Baroju ar Tukumā ražoto. Angelīna

 

Izmaiņas aknās parasti rada sliktas kvalitātes barība. Ja tītariem dota piemērota barība un nav manīti gremošanas traucējumi, barību nevarētu vainot, – spriež LLU Pārtikas un vides higiēnas institūta docents, studiju kursa “Infekcijas slimības” vadītājs Roberts Trubka. Lai noteiktu cēloni, nepieciešams redzēt putnu sasirgšanas pazīmes un izmaiņas orgānos. Viņš arī norāda, ka divas nedēļas var būt inkubācijas periods kādai infekcijas slimībai, bet precīzu diagnozi var iegūt, tikai veicot laboratoriskus izmeklējumus.

Jāatceras, ka tītari ir ļoti jutīgi, galvenais, kas jāievēro, lai tie izaugtu veseli, ir tīrība (dzirdināšanas un barošanas trauki katru dienu jāizskalo ar tīru ūdeni), kvalitatīva barība, gaismas režīms, siltums un sausums telpā.

Ja rodas šaubas par barības piemērotību, to der aizstāt ar citu ražotāju piedāvāto cāļu kombinēto barību (piemēram, “Dobeles Dzirnavnieks” ražo barību cāļu ēdināšanai no pirmās dzīvības dienas, kā arī jaunputnu ēdināšanai no divu mēnešu vecuma). Tītarēnus noteikti nedrīkst ēdināt ar cūku un liellopu kombinēto barību! Tā satur daudz sāls un kokšķiedru, kas putnēniem izraisa caureju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+