×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Broka apstrīd atteikumu piešķirt pielaidi valsts noslēpumam (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministre Baiba Broka (NA) trešdien vērsusies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera, apstrīdot Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu nepiešķirt viņai pielaidi valsts noslēpumam, ziņoja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

Broka nosūtījusi ģenerālprokuroram 10 lappušu garu pārsūdzību, lūdzot sniegt pamatojumu, kādēļ viņai atteikta augstākās kategorijas pielaide.

Jau ziņots, ka Brokai bija nepieciešama pielaide sevišķi slepenai informācijai, taču SAB šo pielaidi nepiešķīra. Broka iepriekš pauda apņēmību SAB lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram.

Iemesli, kāpēc ministrei nav piešķirta pielaide, netiek atklāti. SAB direktors Jānis Maizītis pagājušajā nedēļā LNT raidījumam “900 sekundes” vien atzina, ka pielaides neizsniegšana nav saistīta ar Brokas politisko darbību. Viņš norādīja, ka pārbaudē konstatētie riski ir pietiekami, lai pielaidi nedotu. SAB vadītājs uzsvēra, ka precīzāk nevar publiski komentēt, kādi ir šie riski.

Kalnmeiers trešdien “900 sekundes” atzina: tas, cik drīz sūdzību varētu izskatīt pēc tās iesniegšanas, būšot atkarīgs no tā, “cik liels ir SAB savāktais materiāls, kādi būs sūdzības motīvi un cik liels būs pārbaudāmais jautājuma apjoms”. Pēc ģenerālprokurora teiktā, termiņš Brokas sūdzības izskatīšanai neesot ierobežots. Parasti tas ir viens mēnesis, bet šo termiņu var arī pagarināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. K.Galandrejs,Tedis Ērzlapa Atbildēt

    Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzīs, ka Latvijas valsts ir rupji pārkāpusi Brokas cilvēka tiesības un noteiks, ka Latvijas valstij ir pienākums samaksāt Brokai ļoti ievērojamu naudas summu par viņai nodarīto morālo kaitējumu goda un cieņas aizskaršanas sakarā. Būs taisnīgi, ja šo summu valsts regresa kārtībā piedzīs no Maizīša un Kalnmeiera. Mūsu pieredze no saskarsmes ar viņiem dod mums pamatu teikt, ka ne viens, ne otrs no šiem kungiem nav pelnījuši cieņu, jo tik tiešām viņi ir stagnāti, bez iniciatīvas, varai paklausīgi, bailīgi un negodīgi. Viņiem trūkst inteliģences – viņi spēj pēc pasūtījuma nomelnot jebkuru, pat visgodīgāko cilvēku, nerespektē tiesiskumu…

  2. Brokas nelaime ir tā, ka viņa ir pārāk smukiņa, tāpēc visādiem riskiem pakļauta.

Draugiem Facebook Twitter Google+