×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Broka atkāpjas no tieslietu ministra amata (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) nolēmusi atkāpties no amata un iesniegt Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) demisijas rakstu, pirmdien preses konferencē paziņoja Broka.

Politiķe savu lēmumu argumentēja ar atbildīgu pieeju ministres amatam, turklāt tuvākajos mēnešos valdībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi saistībā ar “Citadeles bankas” pārdošanu, “Latvijas Gāzes” dažādiem jautājumiem, un tam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.

Broka uzsvēra, ka šādā situācijā jārīkojas atbildīgi, lai ministrs valdības sēdēs varētu piedalīties visu jautājumu apspriešanā.

Kā preses konferencē norādīja nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks, partija rīt vai parīt varētu pārrunāt jautājumu par iespējamo tieslietu ministra amata kandidātu.

Šāda Brokas rīcība seko pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Pielaides trūkums neliedz Brokai ieņemt tieslietu ministra amatu, taču viņa nevar piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā. Ministru prezidente Straujuma Brokas demisiju neprasa.

Daļu no Brokas pārsūdzībā minētās informācijas ģenerālprokurors esot nodevis vērtēšanai Drošības policijai. Kā stāstīja ministres preses sekretāre Inese Auniņa, tālākai vērtēšanai esot nodota Brokas sniegtā informācija, ka atsevišķi politiķi par SAB negatīvo lēmumu esot zinājuši vēl pirms paša lēmuma. Šādas sūdzības Drošības policijai tika nodotas jau iepriekš.

SAB neatklāj pielaides atteikuma iemeslus, tomēr, saņemot Brokas partijas biedru pārmetumus par politisku ietekmējamību, SAB vadītājs Jānis Maizītis ir paziņojis, ka atteikuma pamatā ir nopietni iemesli. Tāpat tikušas dotas norādes, ka atteikuma iemesli Brokai, visticamāk, esot ļoti labi zināmi, lai arī politiķe apgalvo pretējo.

Broka SAB lēmumu ģenerālprokuroram pārsūdzēja jūnija beigās. Broka nosūtīja ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdza sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Broka uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram.

Vaicāta par ministres turpmāko darbību, ministres preses sekretāre Inese Auniņa norādīja, ka šobrīd par tālākajiem plāniem netiek domāts un plānots. Auniņa atzina, ka, visticamāk, kā jau iepriekš solīts, Broka par situāciju vērsīsies ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

SAB pastāvēšanas laikā ģenerālprokurors tikai vienu reizi atcēlis lēmumu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās viņa nestartēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. … Liekas, ka Bezabrene ‘Smird viss un visi ‘… nozelojama situacija … !!!!

  … Kam vairs vares ticet, ja Broka un NA turpinas klusi pienemt un neatspekot — tiesiska vai politiska veida ar izstasanos no Koalicijas — sadus nezinamus un tamdel nepamatotus apvainojumus NA un tas parstavetai patriotiskai tautas dalai, kas vienigi aizstav nacionalas valsts Satversmi un tas nakotnes attistibu pec tas !!!!???

  … Un uzbrukumi turpinas autohtonas tautas parstavei vel no tik daudziem bijusiem nomenaklaturas varas kreslos ieliktajiem ‘augstmaniem’ … vai daudz kam sliktakam padotiem … !!!!

  … Kurp mes ejam politikani ????

 2. Liekas ka meklēs nākošo silto vietiņu!!!
  Varbūt ka Bombovskim vai Bungainim vajag padomnieku

 3. Tomeer, noeeda Baibu! Vienotiibas ,,pirksts”!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+