Sports
Ziemas sports

Broka gatava atkāpties, Bricis prāto par valsts maiņu1


Baiba Broka
Baiba Broka
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Vairākām Latvijas ziemas sporta veidu federācijām pirms jaunās sacensību sezonas sākuma ir finansiālas problēmas. Visdraudīgākā situācija izveidojusies Latvijas Biatlona federācijā (LBF), kuras vadītāji pat gatavi pamest savus posteņus.

Biatlonistiem mēnesi pirms sezonas sākuma iztrūkums budžetā ir nepilni simts tūkstoši eiro. Arī pagājušajā gadā pirms sezonas bijušas lielas raizes, bet LBF prezidente Baiba Broka pēdējā brīdī spējusi atrast finanses. Šovasar viņu aizdomās par nelikumīgu rīcību bija aizturējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, tāpēc tagad potenciālie labvēļi uz sadarbības lūgumiem neatsaucas. Tāpat vairs nav labvēlīgas ziedojumu politikas.

29. oktobrī sasaukta LBF biedru pilnsapulce, lai skaidrotu šā brīža situāciju, un, iespējams,

darba kārtībā tiks iekļauts arī balsojums par uzticību gan prezidentei, gan visai valdei. Šādu iniciatīvu izteikusi pati Broka, kura ir gatava aiziet, ja biatlona sabiedrība uzskatīs to par vajadzīgu.

Viņa vada federāciju kopš 2014. gada un pērn tika ievēlēta uz otro četru gadu termiņu.

Biatlona, kamaniņu sporta, bobsleja un skeletona, hokeja, slēpošanas un slidošanas federācijām kopumā pirms jaunās sezonas trūkst apmēram 1,1 miljons eiro. Vakar federāciju pārstāvji tika uzklausīti Izglītības un zinātnes ministrijā, saņemot solījumu meklēt iespējas palīdzēt. “Šobrīd negribu domāt par to, kas notiks, ja valdība atteiks,” izvairīgs bija LBF viceprezidents Gundars Upenieks. “Situācija ir ļoti sarežģīta, bet meklējam visas iespējas un gatavojamies sezonai, darbs nav apstājies, un to nedrīkst pieļaut.” Viņš cer, ka tuvāko pāris nedēļu laikā būs skaidrība.

“Ja valsts neiedos naudu, tad – slikta valsts, jānomaina,” Baibas Bendikas treneris Ilmārs Bricis nevairās no skaļiem vārdiem. “Protams, valsts maiņa ir galējais variants, un šogad tas nenotiks. Mēs noteikti startēsim, bet grūti pateikt, vai tā būs visu sezonu un vai Pasaules kausu sacensībās piedalīsies vēl kāds Latvijas biatlonists. Ja nāksies startēt vieniem, tad skaidrs, ka jāmeklē sadarbība ar citām komandām, bet par tālāko – kas to lai zina.

Kas jādara sportistam ar valsti, ja viņš tai nav vajadzīgs? Ceru, ka viss atrisināsies. Nedomāju, ka Latvijā būs kāds varenais politiķis, kurš pateiks – nevajag (biatlonu).”
Saistītie raksti

Šobrīd viņi un arī Andrejs Rastorgujevs atrodas nometnē Itālijā, bet pārējā komanda Māra Čakara vadībā trenējas Austrijā un novembrī dosies uz vēl vienu nometni Zviedrijā.

Biatlona sezona sāksies 25. novembrī ar IBU kausa izcīņas posmu Norvēģijā. Trīs dienas vēlāk Pasaules kausa pirmā posma sacensības notiks Zviedrijā.

LA.lv