×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. decembris, 2014
Drukāt

Broka: Nākamajā Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā aktīvāk jāuzrunā pusaudži

Foto: LETAFoto: LETA

Aktīvāk vajadzēja uzrunāt skolas, lai festivālam piesaistītu jauniešus, kā arī bija nepieciešama operatīvāka informācija mājaslapā, taču kopumā Rīgas Starptautiskais kino festivāls (“Riga IFF”) aizvadīts godam, atskatoties uz nesen noritējušo festivālu, aģentūrai BNS sacīja tā direktore Sonora Broka.

“Ņemot vērā, ka tas bija pirmais, tas bija milzu izaicinājums – gan sastrādāšanās nozīmē, gan mērogā, tas apjoms bija diezgan liels. Pienācīgi to visu paveikt bija diezgan liels darbs. Manuprāt, tas arī godam izdarīts,” uzskata Broka, uzsverot, ka jaunam festivālam ir ļoti grūti sevi pieteikt, bet saņemts daudz atsauksmju no starptautiskās preses, citu festivālu veidotājiem, vietējiem skatītājiem tieši par programmu.

Viņa atzina, ka bija uztraukums par festivāla apmeklētību, taču kopumā festivāla rīkotāji ar to ir apmierināti. Filmu seansi labi apmeklēti arī multipleksā “Kino Citadele”, kaut iepriekšējā pieredze rādot, ka šādos kinoteātros festivālu skatītājus grūti ievilināt, jo pierasts tur skatīties citādu kino. Viņa pieļāva, ka labi bijis tas, ka festivāls divas zāles bija piepildījis pilnībā un viena “Kino Citadele” kase strādājusi tikai festivālam.

Broka pastāstīja, ka skatītāju izvēle reizēm sagādājusi pārsteigumus. Piemēram, uz filmu, uz kuru liktas lielas cerības, – “Misters Tērners” sanākusi tikai puse zāles, savukārt filmai “Cilts” bijis milzu apmeklējums, kaut festivāla veidotāji bija nobažījušies, vai cilvēki filmu vispār vēlēsies apmeklēt smagās tēmas dēļ.

Vērtējot pirmo festivālu, Broka atzina, ka pietrūka spēka laicīgi un intensīvi sākt uzrunāt skolas un mācībspēkus.

“Mums bija brīnišķīga programma bērniem un jauniešiem – 12 jaunākās Ziemeļvalstu filmas, un kaut kā šī programma savu auditoriju līdz galam nesasniedza. Viņiem ir pilnīgi citi informācijas kanāli,” teica Broka, kas pati ir 13 gadu veca pusaudža mamma un novērojusi, ka šajā vecumā neklausās radio, neskatās televīziju, arī interneta portālus īpaši nelasa un nelieto “Facebook”.

“Viņiem ir savi specifiskie rīki, un viņus vajag īpaši uzrunāt. Un viens no veidiem ir viņus uzrunāt caur skolu, kur viņi pavada lielāko dienas daļu, un būtiski, lai skola piedalītos šajā aktivitātē,” paskaidroja “Riga IFF” vadītāja, uzsverot, ka šīm filmām ir audzinoša, sociāli izglītojoša loma, jo tās tiek veidotas ar domu vairāk runāt par lietām, kas svarīgas šai vecuma grupai.

Viņa arī atzina, ka bijusi patīkami pārsteigta par jauniešu žūriju, kura par labākajām atzinusi nebūt ne tās vieglākās, izklaidējošās filmas.

“Viņi noteikti ir gatavi skatīties šādu kino, mums tikai jāatrod veids, kā viņus uzrunāt. Tas ir viens no nākamā gada izaicinājumiem,” sacīja Broka, paužot, ka ideja par jauniešu un bērnu žūrijām šai filmu kategorijai bijusi ļoti laba, tā ir interesanta pieredze, kas tiks turpināta.

Runājot par festivāla trūkumiem, tā direktore teica, ka jaunam festivālam radīta arī jauna mājaslapa, kas tapa un pilnveidojās līdz ar festivālu.

“Šogad arī tas bija neliels mīnuss, ka nebija pietiekami operatīvi informācija mājaslapā,” atzina Broka, norādot, ka, piemēram, par arhīva programmām, kas vairāk ir retrospektīvas, var laicīgāk sagatavot materiālus un par tām informēt, taču, ja ir vēlme redzēt pašas jaunākās filmas, tad tikai pašā pēdējā brīdī top skaidrs, vai festivāls tās dabūs.

“Riga IFF” direktore arī uzslavēja brīvprātīgos palīgus, kas, neskaitot stundas, nākuši talkā festivāla rīkotājiem.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls notika no 2. līdz 12. decembrim. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13. decembrī Rīgā norisinājās Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas rosināja Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. “Riga IFF” ietvaros notika Latvijas nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps 2014”, tika rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzīto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma “Artdocfest/Riga”, Rīgas Kino muzeja programma “Kino 1914”, filmu festivāla “2ANNAS” īpaši sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – “Riga Meetings” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+