×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Broka neapsver iespēju demisionēt (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), kurai Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nav piešķīris pielaidi valsts noslēpumam, šodien preses konferencē paziņoja, ka neapsver iespēju demisionēt.

Ministre SAB lēmumu pārsūdzēs ģenerālprokuroram, bet par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, lems pēc tam.

Broka uzsvēra, ka līdz pat šim brīdim nav saņēmusi SAB informāciju likumā paredzētajā formā un viņa ir pārsteigta “par veidu un formu, kā valsts augstākā drošības iestāde paziņo tik sensitīvu un nozīmīgu lēmumu”. Ministre sacīja, ka par lēmumu uzzinājusi tikai šodien no rīta, mājās esot, norādot, ka SAB vēstule principā “mētājās” uz galda pie viņas sekretāres, nevis bija ierakstīta, kā likumā noteikts. Formāli Broka ar SAB lēmumu nav iepazīstināta.

Ministre piebilda, ka SAB lēmumu parakstīja direktora pienākumu izpildītājs, nevis pats iestādes vadītājs, turklāt, pretēji publiski izskanējušajām ziņām, lēmums bija pieņemts jau 5.jūnijā, nevis – kā bija pausts – ka tas būs pieņemts līdz 6.jūnija dienas beigām. Broka norādīja, ka šāda lēmuma pieņemšanas procedūra liek domāt par iestādes “higiēnu” kopumā.

Ministre arī sacīja, ka fakti sāk liecināt par to, ka tas ir politiski angažēts lēmums. “Šobrīd man ir pilnīgs apliecinājums tam, ka tas ir bijis diezgan politiski angažēts process, jo “Vienotības” pārstāvji – Valdis Dombrovskis un Solvita Āboltiņa – jau pašā sākumā zināja šo lēmumu un teica, ka Brokai pielaides nebūs,” minēja ministre, piebilstot, ka informācija ir apstiprinājusi, ka “lēmums kādam jau ir bijis zināms iepriekš”. Broka arī piebilda, ka viņas politiskie panākumi liek viņu uzskatīt kā pietiekami nozīmīgu konkurentu.

Broka norādīja, ka sīkākas informācijas par iemesliem, kāpēc viņai pielaide netika piešķirta, viņas rīcībā nav. Jautāta, vai viņa redz savā pagātnē kādas lietas, kuru dēļ viņai varētu netikt piešķirta pielaide, Broka atbildēja, ka “viņa nevar iedomāties nevienu tādu faktu”, kas kalpotu par iemeslu, lai pielaide valsts noslēpumam viņai netiktu piešķirta.

Ministre pauda, ka par savu reputāciju viņa ir pārliecināta.

Jautāta, vai iemesliem, kāpēc viņai netika piešķirta pielaide, būtu jābūt zināmiem sabiedrībai, Broka izteicās, ka vismaz daļai ir jābūt atklātai un viņai ir svarīgi šos apstākļus noskaidrot.

Saskaņā ar likumu “Par valsts noslēpumu” SAB lēmums ir pārsūdzams desmit dienu laikā no brīža, kad tas ir uzzināts. Ģenerālprokurora lēmums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Ministre ļāva žurnālistiem iepazīties ar SAB atsūtīto lēmumu. Tajā norādīts, ka atteikums piešķirt pielaidi valsts noslēpumam ir pamatots uz likuma par valsts noslēpumu 9.panta 3.daļas 6.punktu, kas paredz, ka pielaide nepienākas personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Jau ziņots, ka SAB Brokai nav piešķīris pielaidi valsts noslēpumam. To šodien žurnālistiem apliecināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

SAB priekšnieks Jānis Maizītis premjeri informējis par lēmuma iemesliem, tomēr Straujumai nav tiesību tos izpaust plašākai sabiedrībai, un viņa arī atturējās vērtēt, cik nopietni ir šie iemesli.

“Es ministres demisiju neprasīšu, viņai ir tiesības SAB lēmumu pārsūdzēt [ģenerālprokuroram],” sacīja Straujuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Maizīti, ļaujiet Brokas kundzei pilnvērtīgi strādāt! NA tikai iegūs, ka Brokas kundze paliks ministra amatā.

 2. … SAB prieksnieks, Maizitis, neparaksta pat lemumu, kas atsaucas uz valsts ministru … un ta kompromite sevi un SAB org … !!

  … Ko tad galu gala Satversmes aizsardzibas birojs aizsarga … valodas un pilsonibas lieta kluseja un TUA lieta nav sprieduma … Lindermani un Urbanovici organize un piedraud … Zdanoka tiranize latviesus atklati ar naidigiem pretvalstiskiem pazinojumiem … ?

  … Ar slepenu vai ari neadekvati pielietotu likuma interpretaciju, un so pielaides valsts noslepuma noraidi, NA , Brokai un Naudinam, generalprokuraturas duzi un to institucijas tiek velreiz ievilkti politiski ievirzaita spele par varas kresliem … bet SAB laikam nav lietas kursa …

  … Un zaudetaji bus netikvien abi, bet tris galvenas Koalicijas partijas … jo uzticiba tauta jau ta mazinas ar joniem drosibas institucijam un to atbildigajam personam …

  … Cerams, ka MP Straujumai un VP Berzinam pietiks prats un gudriba izbeigt sadas politiskas spelites, ja tiesam nav pietiekami iemesli Brokas pielaides noraidei !

 3. Efekts būs pretējs – ar šādiem gājieniem NA atbalstītāju skaits tikai pieaugs. Vai tiešām kāds noticēs, ka Broka ir Krievijas aģente ?

 4. domāju, ka pielaides atteikums nav vērsts pret personu Broku, bet gan pret NA, lai radītu vēlētāju neuzticību Saemas vēlēšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+