×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. novembris, 2012
Drukāt

Broka: Rīgai trūkst ilgtermiņa attīstības plāna

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka uzskata, ka Rīgai kā galvaspilsētai trūkst ilgtermiņa attīstības plāna, nav vīzijas.

Intervijā Latvijas Radio Broka sacīja, ka šāda ilgtermiņa attīstības plāna trūkums nedod stabilitāti investoriem, kas šeit vēlas plānot uzņēmējdarbību.

Brokai nepieņemams šķietot arī fakts, ka pašlaik Rīga mēģina atdalīties no pārējās Latvijas un būt Rīga pati par sevi, nevis Rīga kā galvaspilsēta. “Rīga nekomunicē un nesadarbojas ar valdību kopumā, tas nodara pāri dažādiem projektiem. Arī Nacionālajā attīstības plānā Rīgai būtu nepieciešama atsevišķa nodaļa,” uzskata mēra kandidāte.

Komentējot pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) darbību un lēmumus, Broka sacīja, ka viņa vadības laikā ir pieņemti vairāki konstruktīvi, saimnieciski pareizi lēmumi, piemēram, par atlaidēm braukšanai sabiedriskajā transportā, taču tos nevar uztvert kā vienīgi viņa nopelnus, jo par lēmumiem balsojuši Rīgas domes deputāti – gan koalīcijas, gan opozīcijas.

Broka Rīgas mēra amatā vēlas piedāvāt pilnīgi “cita veida sadarbību ar cittautiešiem”. Viņai nepieņemams esot pašreizējais iedzīvotāju iedalījums latviešos un cittautiešos, “ir arī citu tautību cilvēki – baltkrievi, ukraiņi, poļi, ebreji un citi, un katram no viņiem ir jāpiedāvā kaut kas viņu interesēm atbilstošs”.

Pēc Brokas domām, ir jāveido integrācija uz demokrātiskiem principiem, taču ievērojot stingrus nacionālas valsts pamatus. Viņa ir pārliecināta, ka aicinot un pārliecinot cittautiešus, ir iespējams panākt, ka viņi “mīlētu mūsu valsti”. “Ja radīsim pārliecību, ka neesam pret, man ir pārliecība, ka viņi balsos par mums,” uzskata Broka.

Brokai neesot pieņemama arī pašreizējās Rīgas domes vadības klajā nostāja pret valstiskuma pamatiem, balsojot par krievu kā otro valsts valodu, arī tūrisma popularizēšanā pašlaik nesamērīgi liels akcents tiek likts uz austrumiem, konkrēti Krieviju, to nepieciešams sabalansēt.

Uz jautājumu, vai plānots atteikties no atlaidēm braukšanai sabiedriskajā transporta, Broka atbildēja noraidoši, “tās ir plānots saglabāt”.

Rīga sdomē ir jāievieš lielāka skaidrība un atklātība par finanšu plūsmām, piemēram, par dotācijām “Rīgas satiksmei” atlaižu zaudējumu segšanai. Pašlaik nav skaidrs, kur šī nauda aiziet un kā tā tiek izlietota. Tas rada nevajadzīgus mītus un baumas, uzskata Broka.

Jau ziņots, ka Broka ir tieslietu ministra Jāņa Bordāna (VL-TB/LNNK) padomniece un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektore.

Rīgas pilsētas attīstības programma un deputātu kandidātu saraksts tiks prezentēti pēc nacionālās apvienības valdes sēdes Rīgas nodaļas preses konferencē 6.novembrī.

Broka ir tiesību zinātņu maģistre un patlaban studē Latvijas Universitātes (LU) doktorantūrā. Patlaban Broka ir valsts akciju sabiedrības “Latvijas gaisa satiksme” valdes locekle, tieslietu ministra Bordāna padomniece Eiropas Savienības un civiltiesību, komerctiesību jautājumos un LU Juridiskās fakultātes lektore. Broka ir vairāku zinātnisku rakstu un pētījumu autore civiltiesību un komerctiesību jomā un viena no Privātās un publiskās partnerības likuma līdzautorēm.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.8
Alūksne +5.8
Daugavpils +3
Saldus +6
Liepāja +3
Jelgava +7
Ventspils +11.5
Limbaži +6
Madona +7
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+