Sports
Ziemas sports

Broka šokā par viņas saistīšanu ar Krieviju un konkurenta cīņas metodēm3

foto – Edijs Pālens/LETA

Ārprāta murgi – tā politiķe Baiba Broka komentē apgalvojumus, ka viņu Starptautiskās Biatlona federācijas (IBU) prezidentes amatam lobē Krievija, uzskatot, ka konkurenta, zviedra Ūles Dālina cīņas metodes ir netīras un vīrieša necienīgas.

Dālins intervijā portālam “insidethegames”, neminot konkrētus informācijas avotus, izteica apgalvojumu, ka dopinga skandālos ierautā Krievija lobē Broku. “Pilnīgs ārprāta murgs. Cilvēks, kurš to izdomājis, nedraudzējas ar galvu,” Broku citē portāls “sportacentrs.com”. “Mans zviedru kolēģis ir cienījams kungs gados, bet zemiski un skumīgi, ka viņš izvēlas šādas metodes.”

IBU prezidenta vēlēšanas notiks septembra sākumā Horvātijā un uz šo amatu pretendē Dālins, kurš ir Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents, kā arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente un Rīgas domes deputāte Broka. Viņas skatījumā Dālins nav piemērots kandidāts, jo šobrīd ir IBU valdē un pēdējos gados nav darījis pietiekami, lai uzlabotu federācijas darbu.

Šā gada aprīlī biatlona pasauli pāršalca ziņas par iespējamu korupcijas skandālu, dēļ kura IBU prezidenta amatu pameta norvēģis Annešs Besebergs, kā arī ģenerālsekretāre Nikole Rēša. Austrijas policija veica kratīšanu IBU mītnē, un par iemeslu tam tika nosaukta korupcija dopinga skandāla sakarā. Pēc ziņu aģentūras AFP pieejamās informācijas Besebergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un aizstāvētu Krievijas sportistu intereses. Viņš tiek turēts aizdomās par 300 000 ASV dolāru (243 000 eiro) lielu kukuļa ņemšanu.

LA.lv