×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Broka uzskata, ka DP jāvērtē otrās pakāpes pielaides piešķiršana viņai (4)

broka_baiba1

Bijusī tieslietu ministre Baiba Broka uzskata, ka Drošības policijai (DP) ir jāvērtē otrās pakāpes pielaides piešķiršana viņai, kas ir šķērslis viņas turpmākai darbībai “Latvijas Gaisa satiksmes” (LGS) valdē.

“Ja es rakstu pieteikumu ar lūgumu izskatīt konkrēti otrās kategorijas pielaidi, tad tādā kontekstā šie fakti būtu arī jāvērtē. Manuprāt, Drošības policijai būtu bijis loģiski noskaidrot, kas ir tā industrija, kas ir tie riski, man strādājot šajā industrijā. (..) Salīdzinot, ja es neiegūstu licenci lidot ar lidmašīnu, tas nenozīmē, ka es nevaru mēģināt nokārtot tiesības braukt ar automašīnu vai motociklu,” intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” otrdien sacīja bijusī tieslietu ministre, kura atkāpās no amata nesaņemot augstāko pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.

Viņa skaidroja, ka Satversmes Aizsardzības birojs (SAB), kas liedza viņai augstāko pielaidi, situāciju vērtējis citā kontekstā. Turklāt iepriekšējās darbības laikā uzņēmumā “Latvijas Gaisa satiksme” viņai nav bijusi saskarsme ar slepeniem dokumentiem.

“Ja mēs runājam par SAB lēmumu, tas bija izskatīts kontekstā, kas bija saistīts ar augstākās kategorijas pielaidi. Strādājot “Latvijas Gaisa satiksmē”, man bija nepieciešama otrās kategorijas pielaide, kāda man patiešām sešus gadus ir bijusi. Arī šajā laika periodā man ne reizi nav bijis neviens tāds dokuments, kurā būtu nepieciešama šī otrā kategorijas pielaide, jo šī darbība nav saistīta ar valsts noslēpumu,” viņa stāstīja.

Aģentūra BNS jau ziņota, ka DP nolēmusi nepārskatīt pielaidi Brokai. “Nolemts, ka nav pamata pārskatīt jau iepriekš pieņemto Satversmes aizsardzības biroja lēmumu,” iepriekš sacīja DP pārstāve Kristīne Apse-Krūmiņa.

Broku saistībā ar nepiešķirto pielaidi valsts noslēpumam atbrīvos no amata “Latvijas Gaisa satiksmē” valdē, aģentūrai BNS pirmdien pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Viņš norādīja, ka attiecīgajam amatam pielaide valsts noslēpumam ir būtiska, tāpēc tuvākajās dienās tiks sasaukta akcionāru sapulce, lai lemtu par Brokas atbrīvošanu no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vai tad Broka ir veikusi plastisko operāciju? Nu galīgi vairs nav Broka:)))

  2. DP to nedarīs, jo tad būs jāatzīst, ka SAB am ir devuši iepriekš neprecīzu varbūt nepatiesu informāciju. DP tos jautajums risina tas pats darbinieks. Vai viņš ir ietekmējams, nezinu, bet varbūt tas bija iepriekšēja reizē.

  3. Tiešām idioti,jauc burkānu ar ko citu.Novēlu Brokai šos jautājumus risināt Eiropas tiesā ,un piedzīt kompensācijas par nelikumīgām atlaišanām.Būs kā ar knabu,tikai maksāsim mēs bet ne īstie vainīgie.Šie zaudējumi jāpiedzen no attiecīgo iestāžu darbinieku algu fonda,sadalot atbilstoši ieņemamam amatam.Citādi nekas nemainīsies.Par savām kļūdām jāmaksā katram pašam,vēl jo vairāk ,ja ņem kukuļus,vai,ja ir pakalpiņi.

  4. DP izvirzītie drošības riski 2.pakāpes pielaides piešķiršanai pilsonei Brokai neatbilst objektīviem apstākļiem, kā arī sasaucas ar opozīcijas apmelojumiem par negodīgu NA rīcību, un tie netieši apdraud arī mūsu Valsts prezidēšanu Eiropā. Domāju, ka savlaicīga ECT iejaukšanās mūsu DP darbības vērtēšanā būtu vēlama.

Draugiem Facebook Twitter Google+