×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Broka vēl iecerējusi iespēt pieprasīt vairāk naudas tieslietu nozarei

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Demisionējušās tieslietu ministres Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) darbu plānos līdz pilnvaru termiņa beigām 6.augustā vēl ir vairākas prioritātes.

Kā pastāstīja ministres preses sekretāre Inese Auniņa, ministres plānos ir darbs pie “jaunās politikas iniciatīvām” 2015.gadam jeb papildu līdzekļu pieprasīšanas nākamā gada budžetā, kā arī priekšlikumu sagatavošana Tieslietu padomei par darbinieku un tiesnešu atalgojuma palielināšanu.

Atlikušajā nedēļā Broka ieplānojusi strādāt arī pie priekšlikumiem Maksātnespējas likumprojekta grozījumu izskatīšanai 2.lasījumā un izskatīt iesniegumus un sūdzības par vairākiem zvērinātajiem tiesu izpildītājiem un tiesnešiem, lai lemtu par pamatu disciplinārlietas ierosināšanai.

Kā ziņots, Broka 28.jūlijā paziņoja, ka atstās tieslietu ministres amatu un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) iesniedza demisijas rakstu. Straujuma to pieņēma 29.jūlijā.

Broka savu lēmumu argumentēja ar atbildīgu pieeju ministres amatam, turklāt tuvākajos mēnešos valdībai jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi saistībā ar “Citadeles bankas” pārdošanu, “Latvijas Gāzes” dažādiem jautājumiem, un tam ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam.

“Es atkāpjos no šī amata, lai būtu ministrs, kuram ir šī pielaide un kurš spēj kvalitatīvi piedalīties pilnīgi visos jautājumos, kas ietilpst tieslietu ministra kompetencē,” skaidroja politiķe.

Brokas lēmums demisionēt seko pēc tam, kad atklājās, ka ģenerālprokurors nav mainījis SAB lēmumu par atteikumu Brokai piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam. Pielaides trūkums neliedz Brokai ieņemt tieslietu ministra amatu, taču viņa nevar piedalīties atsevišķu jautājumu izskatīšanā valdībā. Ministru prezidente Straujuma Brokas demisiju neprasa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+