×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Brokai noslēpumus neredzēt. Izskan aizdomas, ka lēmums ir politiski motivēts
 (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes Aizsardzības birojs (SAB) atteicis pielaidi valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai, norādot, ka likums paredz atteikumu, ja ir šaubas par amatpersonas uzticamību. Nacionālās apvienības valde šādam vērtējumam nepiekrīt un aicinājusi tieslietu ministri pārsūdzēt lēmumu. Nacionāļi notikušo uzskata par dažu “Vienotības” biedru pasūtījumu un pauž atbalstu ministrei.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma tieslietu ministres demisiju neprasīšot, arī B. Broka paziņojusi, ka paliks amatā. Nacionālās apvienības valdes loceklis Gaidis Bērziņš sacīja, ka SAB lēmums neesot saprotams. “Notiekošais izskatās pēc politiskā pasūtījuma, kuru īsteno politiskie konkurenti. Brokas veiksme Rīgas domes vēlēšanās nepatika atsevišķiem “Vienotības” biedriem,” uzskata G. Bērziņš. Viņš pauda nostāju, ka būtiski sarežģījumi, pildot tieslietu ministres pienākumus, Brokai neradīšoties, jo jau četrus mēnešus viņa amatā strādā bez pielaides valsts noslēpumam. Vienīgais, kur viņa nevarot piedalīties, esot SAB ziņojuma virzīšanā un valdības slēgtajās sēdēs. Partijai neesot šaubu par Brokas uzticamību.

Tikmēr “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis uzsvēra, ka viņš zinot detaļas, kādēļ Brokai neesot piešķirta pielaide valsts noslēpumam, taču tās nedrīkstot izpaust.

“SAB visu ir rūpīgi izanalizējis, un lēmumam ir bijis pamats. Tur nav nekāda politiskā pasūtījuma, kā apgalvo daži NA politiķi,” teica Dz. Zaķis, kas uzsver – diez vai pati Broka vēlētos, lai SAB rīcībā esošā informācija nāktu atklātībā un viņai par to būtu jāsniedz savs skaidrojums. Viņaprāt, Broka neesot “Vienotības” politiskā konkurente. Konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars norāda, ka Ministru kabineta Iekārtas likumā nav noteikts, ka ministram nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, tomēr tieslietu ministrei varētu būt apgrūtināti strādāt bez pieejas pie dokumentiem, kas satur valsts noslēpumu. “Diezgan daudz dokumentu, kas satur valsts noslēpumu, iet tieši caur Tieslietu ministriju, piemēram, par cietumiem un operatīvo darbību,” teica E. Pastars. Viņš sacīja, ka savulaik esot rosināts noteikt likumos, ka valdības locekļi nevar strādāt bez pielaides valsts noslēpumam, taču šāds noteikums tad nav ieviests. Eksperts norādīja, ka Eiropas valstīs jautājumā par pielaidēm valsts noslēpumam ir dažādas pieejas – dažās amats vien garantē pielaidi, bet citās, tāpat kā Latvijā, amats vien šo pielaidi negarantējot un persona tiek vērtēta. Tiesību eksperts Juris Bojārs spriež, ka neesot loģiski, ka tieslietu ministrei neesot pielaides valsts noslēpumam, jo tas skar nozari. Viņš nepieļauj, ka SAB būtu bijis savā vērtējumā neobjektīvs, jo par SAB vadītāju Jāni Maizīti viņam esot priekšstats kā par profesionālu cilvēku. J. Bojārs prognozē, ka līdz Saeimas vēlēšanām rudenī Broka paliks amatā, bet pēc tām NA meklēs jaunu tieslietu ministra kandidātu un “viss atrisināsies dabiskā veidā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Maizītis ir slinks darbonis. Nevar un nevar izdomāt, kāpēc Brokai nevar būt pielaide noslēpumiem.

 2. Broka varētu nejauši uzzināt mūsu slepenās spēlītes ar Krieviju.

 3. ne jau B roka pati kā tāda neuzticama, bet pie vainbas noteikti ir kāds “draugs” , kāds blakussēdētājs vai gulētājs. Tur tas šaubīgais tipiņš jāmeklē. Un tādi kontakti reāli var būtr ļoti iespējami.

 4. Dīvaini gan, kā Zaķis, Āboltiņa, Straujuma zin visu informācju no Maizīša Par Brokas “grēkiem”, bet pašai Brokai šo informāciju nedrīkst teikt? Dīvaina jau bija Maizīša, personiskā kārtā, piešķirtā pielaide Strīķei!

 5. Protams,ka tas ir rižās bandas pasūtījums.Nevar piedot,ka NA ar Brroku bija tik augsts reitings.Par Maizestēvu labāk nerunāsim.Bez savas domas un sirdsapziņas.Smiekli nāk par tādu SAB lēmumu.Baltie diegi lien ārā pa spraugām.

 6. Kā vienas partijas (V) deputāts var zināt iemeslu valsts noslēpuma augstākās pielaides atteikumam Brokai? Reāli tas nozīmē, ka pastāv kāda saikne starp SAB un V šajā jautājumā. Bez tam, ja Brokai jau ir zināmas pakāpes pielaide valsts noslēpumam, tad kāpec viņa nevar strādāt ar dokumentiem saistībā ar Latvijas cietumiem, kas tie par valsts augstakās pakapes noslēpumiem saistībā ar cietumiem? TM ir ar likumu noteiktas funkcijas un kuras konkrēti tad viņa nevar pildīt bez šīs augstakās pielaides? Brokai ir jāzina pamats augstākās pakapes pielaides atteikumam, jo citādi tas atgādina VDK darbību-apsūdzēja, bet konkrēti neteica par ko. Un pats galvenais, ja bijušajai KP nomenklatūrai, kas vēl šodien sadarbojas ar Krieviju un citām austrumvalstīm, pie tam atbalsta darījumus ar Krievijas militārajiem uzņēmējiem ir piešķirta augstakās pakapes pielaide, tad būtu jāsaprot, ka Broka nodarbojas ar kaut kādu valsts drošību apdraudošu darbību, citādi veidojas situācija, ka tiem, kas darbojas tikai konsultāciju veida ar rietumvalstīm apdraud Latvijas drošību, bet tie kas sadarbojas ar Krieviju tiešos darījumos neapdraud Latvijas drošību. Tas viss izskatās pēc SAB apšaubāmas rīcības. Kur SAB un DP ir tad, kad amatpersona publiski paziņo par NATO Latvijas okupāciju, kad Latvijā trako krievvalodīgo (ne krievu tautas) ultranacionālisti, kad no Krievijas izraidīto Lindermani pieņema Latvijā, kad SC saņem naudas pabalstus no Kremļa, kas publicēts bija Francijas laikraksta “Le Monde”, kas tiek tik tiešām apdraudēta valsts drošība aicinot uz naidīgām akcijām pret pamatnāciju?

  • Tieši to, un vel ko citu Brokai nedrīkst zināt. Arī kāpēc deg pilis un bruk jumti un citu izmeklēšanu materiāli. Kāpēc neko nedara KNABS untt.

 7. Jaa,kur bija Maizitis,kad izzaga Valsti?

 8. Vai SAB vairak uzticas tadam pretvalstiskam,no kremla finansetam,apvienibam ka SC / Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ,krievu partija ?

 9. Tikmēr “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis uzsvēra, ka viņš zinot detaļas, kādēļ Brokai neesot piešķirta pielaide valsts noslēpumam, taču tās nedrīkstot izpaust.
  __________
  Tikmēr Zaķis, kas pats ir “maigi izsakoties” šaubīgs “ekonomists uz tautas rēķina” turpina cilpot pa Saeimu un komentē to, ko pat TEORĒTISKI viņam pat uzticēt nedrīkstētu…

 10. Tas, ka jau gadiem ir šaubas par SAB pašu uzticamību, laikam tak nav svarīgi…

 11. “Tikmēr “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis uzsvēra, ka viņš zinot detaļas, kādēļ Brokai neesot piešķirta pielaide valsts noslēpumam, taču tās nedrīkstot izpaust.”
  Tas ir skandāls, kad vienotības deputāts Zaķis zina pamatos par ko tika Brokai noraidīta pielaide. Laikam jau jāpiekrīt, ka SABs ir Vienotības partijas stutētājs un informētājs. Maizīti ar tavu kantori kaut kas nav kārtībā. Es apšaubu jūsu kompetenci un uzticamību. Nav jābrīnās, ka netiek izsekoti un aizturēti ārzemju spiegi.. Acīmredzot tam nav laika un gribas. Svarīgākais apkalpot vienotību. Es gribu pievērst mūsu sabiedroto NATO un ES specdienestu uzmanību šim Maizīša kantorim. Pārbaudīt, kā interesēs tas strādā.

Draugiem Facebook Twitter Google+