×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
18. maijs, 2014
Drukāt

Bronza pirmo reizi Jēkabpilī

bkjekabpils.lvbkjekabpils.lv

Par LBL čempionāta bronzas medaļu ieguvējiem pirmo reizi kļuvusi BK “Jēkabpils” komanda, kas sērijas ceturtajā spēlē Dubultos ar 72:70 pārspēja sezonas lielāko atklājumu, Ainara Zvirgzdiņa trenēto “Jūrmala/Fēnikss”.

“Visas sērijas garumā mums bija līdzvērtīgāks rezervistu pienesums, pārsvars zem groziem un arī augsta disciplīna. Pēdējā spēlē jau jutām sezonas beigas, radās lieka nervozitāte. Labi, kas viss labi beidzās. Kopš treneru maiņas un Miglinieka stāšanās pie komandas stūres mums bija daudz grūtāki treniņi. Viņš uzsvēra, ka fiziskajā sagatavotībā komanda ir ārpus jebkādiem basketbola standartiem un pamatīgi dzenāja. Bija mēneši ar tikai divām brīvdienām. Lūk, te arī ir rezultāts. Arī savainojumi komandā kļuva mazāk. Man pašam to medaļu nav nemaz tik daudz. Protams, Latvijas čempiona tituls 2010. gadā “Barons” sastāvā ir kas īpašs, bet šo panākumu ar Jēkabpili lieku tūdaļ aiz tā,” uzskata BK “Jēkabpils” līderis un regulārās sezonas labākais saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš.

Sezonas beigās panāktos uzlabojumus fiziskajā kondīcijā par izšķirošiem sauc arī komandas galvenais treneris Igors Miglinieks. “Izslēgšanas spēļu turnīrā bija jāaizvada trīs smagas sērijas, turklāt pirmie divi pretinieki Liepāja un Ventspils bija fiziski ļoti spēcīgas komandas. Abām komandām tā bija vienreizēja iespēja. Pārņemot komandu, svarīgi bija uzlabot fizisko kondīciju. Raksturs un uzvarētāju gars tur jau bija iekšā. Teicu – ja kāds nevar, var iet prom. Palika visi. Nenolūzām. Bez rakstura šādas pārmaiņas panākt nevarēja.”

–          Sezonas laikā jūs Jūrmalai bija neērts pretinieks, tagad iznāca ļoti sīva spēkošanās.

–          Bija spēlētāji, kuriem pietrūka uzvarētāju pieredze un kuri mazliet izkrita no komandas spēles. Mums bija laba sērija ar Ventspili, labi spēlējām šo, bet mēs neko vēl nebijām uzvarējuši. Labi spēlēt – tā nav profesija. Vajadzēja šo medaļu un sērijas izšķirošajos brīžos mūsu pusē pieredze bija mazliet vairāk. Sirsniņš, Bārnijs, Veselovs – viņi bija pamanāmi. Arī pārējie ieguva vērtīgu pieredzi.

–          Jēkabpilij un tās līdzjutējiem bronzas medaļas ir nozīmīgs notikums!

–          Svarīgākais, ka komandai bija mērķis un uz to gājām. Jā, noteikti jāatzīmē mūsu foršie līdzjutēji, kuri no sirds atbalstīja arī zaudējumu reizēs. Basketbols ir kā svaiga vēsma Jēkabpilī un lieliski, ka provinces pilsētās parādās šādas komandas. Es nebiju domājis šosezon trenēt kādu komandu, taču dzīvē sanāca savādāk. Zvanīju Edmundam Valeiko un ķērāmies pie darba. Būtībā jau darbs te, Latvijas provincē, neatšķīrās no mana iepriekšējā darba Guandžou provincē Ķīnā. Ja nu vienīgi ar to, ka tur bija 150 miljoni iedzīvotāji. Bija jāaizveido komanda. Visu nepaspējām izdarīt un tikai ar to varu skaidrot nestabilitāti izslēgšanas spēlēs. Tomēr galvenajās līnijās iecerētais izdevās.

 

LBL ČEMPIONĀTS

Par 3. vietu

 “Jūrmala/Fēnikss” – BK “Jēkabpils” 70:72 (8:17, 30:33, 45:48). Pinete 23, Šķēle 21, Mediss 13; Barnīss 17, Veselovs 16, Randls 13. Sērijā 1-3 (71:98, 91:79, 75:81, 70:72).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+