Sports
Basketbols

Bronzas šampanietis pirmo reizi līst Jūrmalā0

foto: LBS

“Jūrmalas” komanda trešdien pirmo reizi vēsturē ieguva “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas godalgas.

Bronzas sērijas trešajā spēlē “Jūrmala” savā laukumā ar 80:67 (13:9, 14:15, 24:20, 29:23) pieveica “Ogri”, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar pārliecinošo 3-0.

“Jūrmalas” sastāvā 18 punktus iemeta Andrejs Šeļakovs, kamēr 12 punkti Uģim Pinetem un Denisam Krestiņinam, bet desmit iemeta pieredzējušais Artūrs Strēlnieks.

Savukārt “Ogres” vienībā 18 punktus sameta Mārcis Vītols, bet par vienu mazāk guva Jānis Pozņaks, kuri bija vienīgie komandā vismaz desmit gūto punktu robežu sasniegušie basketbolisti.

Pirmajā puslaikā starp abām komandām bija ļoti mazrezultatīva cīņa, vienībām vairāk koncentrējoties uz aizsardzību. Tiesa, krietni labāk šo maču sāka jūrmalnieki, kuri pēc Pinetes, Šeļakova, Strēlnieka un Kristapa Pļavnieka precīzajiem metieniem izvirzījās vadībā ar 9:0. Uzreiz pēc tam ar deviņu punktu izrāvienu jau atbildēja “Ogre”, panākdama neizšķirtu 9:9, bet pirmo ceturtdaļu ar četru punktu vadību (13:9) noslēdza Jūrmalas vienība.

Nerezultatīvs basketbols turpinājās arī otrajā ceturtdaļā. Visu laiku dažu punktu vadībā gan atradās “Jūrmala”, bet pirmo puslaiku tā noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (27:24).

Otrajā puslaikā jau bija vērojams cita tipa basketbols. Tas bija kļuvis rezultatīvāks, bet tā ievadā pirmo reizi pēc Gunta Sīpoliņa trejača “Ogre” izvirzījās vadībā (33:31), turklāt jūrmalnieki mājiniekus vēl kādu brīdi panākt nespēja. Tiesa, trešā ceturkšņa pēdējās minūtēs “Jūrmalas” basketbolisti veica nelielu izrāvienu un noslēdzošās desmit minūtes iesāka jau ar septiņu punktu vadību – 51:44.

Lūzuma punkts pienāca līdz ar ceturtās ceturtdaļas sākumu, jo divu minūšu laikā “Jūrmala” guva 12 punktus pēc kārtas un sasniedza jau 19 punktu pārsvaru (63:44). Mača noslēdzošajās astoņās minūtēs “Ogre” tā arī nespēja atrast argumentus, lai lauztu dueļa gaitu, tāpēc noslēgumā par LBL bronzas medaļnieci tika kronēta “Jūrmala”.

Kā vēstīts, sērijas pirmajos divos mačos pārāka ar 77:71 un 99:83 bija “Jūrmalas” komanda.

LA.lv