×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Kā mīlēties ar angli”

ka_mileties_pec_anglu_modes_7

Kaut arī Pīrss Brosnans ir 62 gadus vecs, Holivuda joprojām ir pārliecināta, ka viņa šarmam pretoties nespēj neviena sieviete – arī gandrīz divreiz jaunākā Džesika Alba ne, nemaz nerunājot par Selmu Hajeku. Toma Vona filma “Kā mīlēties ar angli” savedusi kopā šos trīs aktierus, ļaujot pasmieties par dažādām dzīves nebūšanām un piemest savu artavu romantisko komēdiju kalnam.

Ričarda Heiga bērnībā gūtās traumas padarījušas viņu par pleiboju, kurā neiemīlēties nav iespējams. Viņš ir Kembridžas profesors, kurš lasa lekcijas par romantisma autoriem, un visas kā viena studentes veras pievilcīgajā vīrā, klausoties viņa bezgalīgajos stāstos un cerot, ka pašas reiz pārvērtīsies par lēdijām, pie kuru kājām kritīs Heigs. Taču tā jau ir noticis, pareizāk, Heigs ir savaldzinājis savu studenti Keitu, kura vēl ir arī amerikāniete un kādās vakariņās, kad abi jau pusgadu dalījuši vienu segu, atklāj, ka gaida bērnu. Un nevis to paziņo savam mīļotajam romantiskā divvientulībā, bet viesnīcas bārā, klāt esot karstasinīgajai pusmāsai Olīvijai, kura dažas minūtes iepriekš saņēma viennozīmīgus Pīrsa Brosnana varoņa mājienus. Taču vismaz ārēji bohēmu mīlošais vīrs cenšas izturēties kā džentlmenis, kaut gan patiesībā Ričarda dzīve uzņēmusi kursu uz rātna mietpilsoņa ikdienu Losandželosas palmu radītajā ēnā, līdz viena maza nejaušība atklāj, cik ļoti viņš pieradis un arī iemīlējis paredzamu un rimtu ikdienas mieru savas ģimenes ligzdiņā, kurā itin nemaz nav vietas viņa tēvam anarhistam.

Pīrsa Brosnana slavas dienas sakrita ar brīdi, kad viņš daudzu prātā vēl joprojām nospēlēja visnevainojamāko Džeimsu Bondu, un tad, ļāvies likteņa vējiem, viņš pamanījās piedalīties virknē kinolenšu, kuras nedara godu aktierim, kurš reiz gozējies Holivudas slavas olimpa virsotnē. Taču bijis arī pa priekpilnam, amizantam vai solīdam izklaides gabalam, kas, būvēts arī ap Īrijā dzimušā Brosnana šarmu, pulcējis pilnas zāles, un to vidū ir gan “ABBA” popūrijs “Mamma Mia!”, gan Romāna Polaņska trilleris “Rēgu rakstnieks”, gan detektīvfilma “Matadors”, gan Sūzannas Bīras romantiskā drāma “Mīlestība ir viss, kas jums vajadzīgs” un pat vesterns “Serafima ūdenskritums”. Taču bijušas arī kaunpilnas neveiksmes/rutīnas darbiņi.

Toma Vona pagaidām pēdējā filma “Kā mīlēties ar angli” uz oriģinalitāti nepretendē, bet laiski iegulst vasaras izklaides nieku piedāvājumā, šarmējot ar triju galveno aktieru savstarpējo ķīmiju – Selmas Hajekas lomā gan sākotnēji bija paredzēta Kristīna Skota Tomase, bet seriāla “Losandželosas policisti” zvaigzne Bens Makenzijs atveido amerikāni, kura dēļ izjūk Pīrsa Brosnana un Džesikas Albas varoņu attiecības. Stāsts, kura peripetijas norakstītas no daudzu romantisko komēdiju sižetiem, ir pārāk sadrumstalots, kā arī dramatisku pavērsienu piekaisīts, kā arī plikus stereotipus (un kailu Hajeku!) izmantojošs, arī no aktieriem tas neprasa daudz, taču ļauj ampelēties, cik vien sirds kāro, un beigu beigās vēl uz saulrieta fona pasniedz happy end, ko uzskatāmi parāda jau reklāmas treileris.

UZZIŅA:

“Kā mīlēties ar angli”/”Some Kind Of Beautiful”/”How to Make Love Like an Englishman”

ASV, 2014.

Režisors: Toms Vons

Lomās: Pīrss Brosnans, Selma Hajeka, Džesika Alba, Malkolms Makdovels, Bens Makenzijs, Lombardo Bojārs

No 7. augusta “Multikino”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+