Mūzika

“Bruģis” svin 25 gadu jubileju 16

25. februārī Madonas Kultūras namā notiks grupas “Bruģis” 25. jubilejas koncerts, kas aizsāks grupas šā gada lielāko koncertturneju visā Latvijā.

 

Raksturojot grupu, tās mūziķi – Sandris Sproģis un Edmunds Vestmanis – uzskata, ka tā spējusi sevī apvienot diametrāli pretējus raksturlielumus. Grupas nosaukums liecinot par pastāvību, stabilitāti un spēku, turpretī muzikālais veikums sniedzot klausītājiem vieglu dvēseles lidojumu, kaut arī “dzīves līkločos ne vienmēr laime smaida”.

Tomēr viss sācies pirms 25 gadiem, proti, 1987. gada decembrī. Tobrīd “Bruģis”, kā saka paši muzikanti, – seši jauni atraktīvi puiši, kuri īsā laikā spēja apliecināt savas spējas kā radošam sastāvam. Tolaik sekoja koncertturneja uz tālo Tjumeņas apgabalu. Turpmāko muzikālo darbību nedaudz ietekmēja grupas sastāva maiņa, jo puiši pakāpeniski devās dienēt.

Mainījās mūziķi, taču radošās idejas palika. Tolaik populārajā “Mikrofona” aptaujā 1990. gadā tika piedāvāta dziesma “Cikos”, kura gan ierindojās 59. vietā, taču puiši nepadevās un pēc gada ar dziesmu “Kādēļ atstāji” pakāpās līdz 12. vietai. Vēl pēc diviem gadiem “Tevi mīlu” ievēlēta augstajā 6. vietā. “Pateicoties “Mikrofona” televīzijas vakariem, “Bruģis” kļuva pazīstams gan skatītājiem, gan klausītājiem. Dziesma “Kaija” nokļūst muzikālajā raidījumā “Vecais ratiņš”, taču pavisam drīz no tās tiek izņemta. Puišu versija – aptaujas klausītāju iesūtīto anketu skaits īsā laikā esot pārsniedzis toreizējos līderus. Viņuprāt, “Kaija” savu īsto lidojumu aizsāk tikai ar “Bruģa” pirmo audiokaseti.

Deviņdesmitajos gados grupa piedalās labdarības akcijās un festivālos, uzstājas “Mikrofona” televīzijas vakaros, piedalās radio “Vecā ratiņa” un “Dziesmu laika” koncertos dažādās Latvijas pilsētās. 1999. gada nogalē grupa izdod otru audiokaseti “Lai pienāk rīts”. Pēc ilgāka pārtraukuma ierakstu jomā grupas 20. jubilejas veikums iznāk kompaktdiska formātā ar nosaukumu “Laimes straumes” (2007).

Arī šogad grupa ir kopā ar saviem klausītājiem un faniem un sakās sagādājusi ne mazums pārsteigumu un prieka. “Atliek vien ierasties uz koncertu, lai par to pārliecinātos,” saka “Bruģa” muzikanti. Viens no pārsteigumiem ir grupas jubilejas albums diska formātā, kurā apkopotas labākās dziesmas un kas pirmoreiz pārdošanā nonāks tieši koncerta dienā 25. februārī Madonas Kultūras namā. Koncertā piedalīsies arī grupa “Apvedceļš” un “Latvijas radio 2” dīdžejs Aivis. Katram koncerta apmeklētājam būs iespēja pirmajam iegūt grupas jubilejas albumu. “Pasteidzieties, un saņemsiet to ar autogrāfu!” aicina “Bruģis”.

Uzziņa

Koncerta sākums – 22.00

Biļetes iepriekšpārdošanā – Madonas kinoteātrī “Vidzeme”, koncerta dienā – Madonas kultūras namā.

 

LA.lv