Latvijā
Kriminālziņas

Bruņotā laupīšana Kauguru pasta nodaļā: noziedznieki bija rūpīgi gatavojušies, atklāj policija0

Foto: Valsts policija

Aizdomās par bruņotu laupīšanu, kas tika izdarīta šā gada septembrī no Kauguru pasta nodaļas, likumsargi ir aizturējuši divus vīriešus. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegums bijis rūpīgi plānots, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP)

Jau ziņots, ka šā gada 7. septembrī ap pulksten 6.30 tika aplaupīta Kauguru pasta nodaļa. Tajā ienāca nepazīstams vīrietis, piedraudēja pasta darbiniecei ar ieroci un nolaupīja ievērojamu naudas summu. Par laimi, šajā noziegumā neviena persona nav guvusi miesas bojājumus.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziegums bija rūpīgi izplānots. Vīrietis, kurš iegāja pasta nodaļā un nolaupīja naudu, centās slēpt savu identitāti, maskējoties ar parūku un mākslīgajām ūsām. Īstenot noziegumu viņam palīdzēja līdzdalībnieks.

Šā gada novembrī likumsargi abus aizdomās turētos vīriešus aizturēja. Viens no nozieguma līdzdalībniekiem jau iepriekš sodīts par laupīšanām, savukārt otrs vīrietis iepriekš policijas redzeslokā nav nonācis.

Kratīšanu laikā policisti ir atguvuši daļu no nolaupītās naudas un atsavinājuši lietiskos pierādījumus.

Saistītie raksti

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta ceturtās daļas – par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieroci. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Nozieguma galvenajam īstenotājam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt līdzdalībniekam – drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Ir uzlikts arests aizdomās turēto vīriešu mantai – nekustamajam īpašumam, automašīnām un naudai.

VP turpina notikušā izmeklēšanu un detalizētāku informāciju par nozieguma apstākļiem šobrīd nevar sniegt.

LA.lv