×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Bruņotie spēki koordinē kuģa “Isabelle” pasažiera evakuācijas operāciju

Foto - LETAFoto - LETA

Panorāma ar kruīza prāmi "Isabelle" un Vanšu tiltu.

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) 16.jūnija vakarā saņēma informāciju no kuģa “Isabelle” kapteiņa, ka nepieciešama pasažiera tūlītēja medicīniskā evakuācija un koordinēja glābšanas operāciju, portāls “LA.lv” uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Kapteinis informēja, ka 70 gadus vecam Zviedrijas pilsonim, kuram pirms kāda laika bijis infarkts, strauji pasliktinājies veselības stāvoklis, tāpēc nepieciešama tūlītēja viņa transportēšana uz tuvāko medicīniskās aprūpes iestādi palīdzības sniegšanai. Viņš precizēja, ka laika apstākļu dēļ medicīnisko evakuāciju nav iespējams veikt ar kuģi.

MRCC Riga nekavējoties informēja Gaisa spēku aviācijas bāzi būt gataviem veikt medicīnisko transportēšanu ar helikopteru “Mi-17”, kā arī sazinājās ar jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centriem Igaunijā un Zviedrijā, lai apzinātu, kurš no dežūrā esošajiem helikopteriem pēc iespējas ātrāk nokļūs līdz kuģim.

Ņemot vērā kuģa atrašanās vietu, tika pieņemts lēmums, ka medicīnisko evakuāciju veiks helikopters no Zviedrijas, tāpēc MRCC Riga deva rīkojuma kuģa “Isabelle” kapteinim pilnā gaitā doties Gotlandes virzienā pretim evakuācijas veikšanai norīkotajam helikopteram.

17.jūnijā plkst.2:50 Zviedrijas meklēšanas un glābšanas helikoptera apkalpe uzņēma kritiskā stāvoklī esošo pasažieri, lai transportētu uz medicīnisko iestādi Stokholmā. Šajā laikā bruņoto spēku helikopters “Mi-17” atradās paaugstinātā gatavībā, lai nepieciešamības gadījumā operācijā iesaistītos kā rezerves helikopters.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+