×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Bruņotie spēki saņems piekto patruļkuģi “Rēzekne”

Foto: LETA. Attēlā Latvijā būvētais patruļkuģis "Viesīte" saņemšanas ceremonijā  Rīgas pasažieru ostā 2012.gada augustāFoto: LETA. Attēlā Latvijā būvētais patruļkuģis "Viesīte" saņemšanas ceremonijā Rīgas pasažieru ostā 2012.gada augustā

Latvijā būvētais patruļkuģis P-07 "Viesīte" saņemšanas ceremonijā Rīgas pasažieru ostā.

Bruņotie spēki Liepājā ceturtdien, 20.martā, saņems piekto “Skrundas” klases patruļkuģi P-09 “Rēzekne”, kas pilnībā būvēts Latvijā, informē Aizsardzības ministrijā.

Pašreiz Jūras spēku flotiles rīcībā ir četri “Skundas” klases patruļkuģi – P-05 “Skrunda”, P-06 “Cēsis”, P-07 “Viesīte” un P-08 “Jelgava”. Jaunie kuģi veic ne tikai patrulēšanas un glābšanas darbus, bet tos varēs aprīkot arī ar naftas savākšanas un mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām, skaidro ministrijā.

Visi pieci ir “SWATH” tipa kuģi ar diviem torpēdtipa korpusiem un mazu ūdens apskaloto virsmu. Kuģa iegrime ir 2,7 metri, ātrums – 20 mezgli, dzinēju jauda – 1600 zirgspēku, bet korpusa materiāls – alumīnijs.

Svinīgajā kuģa saņemšanas ceremonijā ceturtdien piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, ASV Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes komandieris, ģenerālmajors Gregorijs Vadnais, AS “Rīgas kuģu būvētava” valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Blūms un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+