×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Bruņotie spēki pirms vētras izglābj somu jahtu

Jura

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) 20. maija vakarā saņēma informāciju no jahtas “Fontana”, ka tās apkalpe, ņemot vērā prognozējamos laika apstākļus, nav pārliecināta, vai pašu spēkiem spēs ienākt Rīgas ostā, portālu “LA.lv” informēja centrā.

Jahtas apkalpe informēja, ka tai jau rīta pusē ir beigusies degviela un tā kuģo ar burām, bet ir saņemts brīdinājums par gaidāmu vēja brāzmu pastiprināšanos līdz pat 24m/s. Uz jahtas atradās pieci cilvēki.

MRCC Riga nekavējoties pieņēma lēmumu uz jahtas atrašanās vietu – aptuveni piecas jūras jūdzes no Rīgas ostas – nosūtīt dežurējošo Jūras spēku flotiles kuģi “KA-09”, lai ar Somijas karogu kuģojošo jahtu buksētu uz ostu.

Plkst.17:30 kuģis “KA-09” aptuveni vienu jūras jūdzi no ostas vārtiem pietauvoja jahtu “Fontana” pie kuģa sāna un sāka tās buksēšanu uz Rīgas ostu.

Tikmēr MRCC Riga sazinājās ar Rīgas Centrālo jahtklubu par iespēju uzņemt jahtu, kā arī to uzpildīt ar degvielu. Plkst.18:23 jahta “Fontana” sekmīgi tika pietauvota jahtklubā, bet dežurējošais kuģis “KA-09” devās uz savu piestātni Buļlupē.

“Vienmēr bijusi un būs liela cilvēku interese pavadīt laiku ūdens tuvumā un jūrā, izmantojot visdažādākos peldlīdzekļus. Tādēļ MRCC Riga atgādina, pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, rūpīgi pārdomājiet, vai jums ir līdzi viss nepieciešamais glābšanas ekipējums, kā arī aicina visus atpūtas uz ūdens cienītājus pirms iešanas jūrā informēt savus tuviniekus, kā arī pirms uzsākat aktivitātes jūrā, informējiet Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, norādot paredzēto aktivitāšu vietu, laiku un kontaktpersonu krastā, kura nepieciešamības gadījumā varētu sniegt par jums vajadzīgo informāciju,” atgādina MRCC pārstāvji.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram nekavējoties jāzvana uz trauksmes tālruņa numuriem: 67323103, 29476101, 67082070 vai 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+