×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Bruņotie spēki veic jahtas “Zaphir” buksēšanu; meklē pazudušu laivu bez airiem

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajās brīvdienās bruņotie spēki veica vairākas meklēšanas un glābšanas operācijas jūrā, kā arī kāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pacienta medicīnisko transportēšanu ar helikopteru “Mi-17” no Liepājas uz ārstniecības iestādi Rīgā, informē Aizsardzības ministrija.

23. jūnijā plkst.18:48 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) saņēma informāciju par to, ka aptuveni pirms 45 minūtēm jūrā pie Melnsila no redzesloka pazudusi laiva ar diviem cilvēkiem, kuri ar iznomātu laivu bija devušies izbraukumā gar Rīgas jūras līča piekrasti.

MRCC Riga deva rīkojumu Jūras spēku flotiles dežūrējošajam kuģim “KA-06” nekavējoties doties uz notikuma vietu, kā arī par notikušo informēja tuvumā esošo kuģi “Aili” un “Kaila”, iesaistot tos glābšanas operācijā. Tāpat trauksmi izsludināja Gaisa spēku aviācijas bāzei un Valsts robežsardzei par helikopteru iesaistīšanu operācijā. Informāciju nodeva arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par mediķu un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam par glābēju iesaistīšanu jūrā pazudušo glābšanā.

Gan liecinieks krastā, gan operācijā iesaistītie kuģi ziņo, ka lietus dēļ ir slikta redzamība, līdz ar to neizdodas nodibināt vizuālo kontaktu ar trīs metrus garo laivu. Vēlāk lieciniekam izdevās saskatīt meklējamo objektu, un robežsardzes helikopteram un kuģiem tika dotas jaunas glābšanas rajona koordinātas. Savukārt glābēji no Rojas brigādes jūrā nolaida laivu un devās uz norādīto rajonu.

Aptuveni plkst.20:08 cietušos uzņēma glābēju laivā, bet viņu laiva, kurai bija salūzis viens no airiem, tika buksēta līdzi krastā, kur plkst. 20:30 32 gadus veco vīrieti un 24 gadus veco sievieti nodeva mediķu aprūpē.

Savukārt 24. jūnijā plkst. 7:50 MRCC Riga saņēma informāciju no Igaunijas kolēģiem, ka ar Latvijas karogu ejošajai jahtai “Zaphir”, iespējams, radušās problēmas ar reduktoru, zaudējot ātrumu, un nepieciešams atbalsts nokļūšanai uz tuvāko – Mērsraga – ostu. Uz jahtas, kura atradās aptuveni 11 jūras jūdzes no Mērsraga ostas, atradās trīs cilvēki – vīrietis, sieviete un bērns.

MRCC Riga deva rīkojumu Jūras spēku flotiles dežūrējošajam kuģim “KA-09” nekavējoties doties uz notikuma vietu. Glābšanas operācijā tika iesaistīts arī garāmejošais kuģis “Halland”, kurš plkst.8:42 sāka sievietes un bērna evakuācijas operāciju, bet pēc tās pabeigšanas – arī jahtas buksēšanu ostas virzienā, līdz to pārņēma flotiles kuģis “KA-09”.

Plkst.12:09 jahtu pietauvoja Mērsraga ostā, bet kuģis “KA-09” devās pēc tās pasažieriem, kuri palika uz kuģa “Halland” klāja. Slikto laika apstākļu un lielās viļņošanās dēļ cilvēkus nodot bija pārāk bīstami, tāpēc tika pieņemts lēmums sievieti un bērnu Mērsraga ostā nogādāt tikai vakarā ar kuģi “Halland”.

MRCC Riga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+