×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Bruņurupučus uz svariem cels Bergmanis, pierakstīs – Ušakovs

Foto - Rīgas ZoodārzsFoto - Rīgas Zoodārzs

Lai arī ļoti aizņemts ar valsts aizsardzības stiprināšanu, arī šogad Galapagas bruņurupuču Čelsijas un Trīnas aplokā rosīsies bruņrupuču nešanas un svēršanas “profesors” Raimonds Bergmanis, vēsta Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Šoreiz kādreizējais svarcēlājs un olimpietis ar karavīru palīdzību rupučus uz svariem cels pats, jo tikko nosvinējis 50 gadu jubileju, jūtoties tikpat sparīgs un stiprs, kā pirms 16 gadiem. Savukārt svēršanas un mērīšanas rezultātus pierakstīt uzticēts Rīgas mēram Nilam Ušakovam, informē zoodārzs.

23 gadus jaunās Galapagu bruņrupucienes uz Rīgu tika atvestas 1995.gadā un pirmajā svēršanas reizē 2001. gada vasarā to svars nepārsniedza 40 kilogramus. Tad ar celšanu un nešanu Raimonds Bergmanis tika galā viens pats. Gadu gaitā Trīna pieauga līdz pat 110, bet Čelsija gandrīz 90 kilogramiem un palīgā tika aicināti teju vai visi Latvijas dižākie svarcēlāji un stiprinieki.

Nu dažus gadus bruņrupucieņu svars nedaudz samazinās, jo radikāli izmainīta to ēdienkarte, palielinot veselīgo zaļumu īpatsvaru. Rūpējoties par vērtīgo rāpuļu veselību un labsajūtu, šogad viņu aplokā izveidots sekls dīķis, kurā veldzēties karstās vasaras dienās.

Savvaļā Galapagu bruņrupuči dzīvo Galapagu salās, kur uz atsevišķām saliņām kādreiz bija sastopamas 15 šo rāpuļu pasugas. Piecas no tām šobrīd jau ir pilnībā iznīcinātas. Zoodārza bruņrupuču svēršanas pasākums ir mēģinājums pievērst sabiedrības uzmanību daudzu, citādi neievērojamu, dzīvnieku sugu neapskaužamajam liktenim.

“Jautāts, vai arī šogad, esot aizsardzības ministra amatā, nāks svērt bruņrupučus, Raimonds Bergmanis nevilcinājās ne mirkli. Pienākums palīdzēt dzīvniekiem esot katram, vai tas ministrs vai bērns. Un, galu galā, arī armija miera laikā vienmēr steidz palīdzēt plūdos un citās nelaimēs nokļuvušajiem… Bruņrupuču svēršana gan nav nekāda nelaime! Tie ir svētki, kuros aicinām visus būt kopā,” sacīts zoodārza paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+