×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Brutāns atkāpies no “Valmieras stikla šķiedras” vadītāja amata

Foto: LETAFoto: LETA

AS “Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs Andris Oskars Brutāns sakarā ar viņa izvirzīšanu ievēlēšanai uzņēmuma padomē brīvprātīgi atkāpies no “Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amata un ievēlēts par padomes locekli, liecina uzņēmuma paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Par “Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētāju iecelts Andrē Heincs Švionteks, bet valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumi uzticēti Dainim Šēnbergam.

Ar mērķi ievēlēt visus “Valmieras stikla šķiedras” valdes locekļus ar vienādu termiņa sākuma datumu “Valmieras stikla šķiedras” šodienas kārtējā padomes sēdē ir atsaukta un ievēlēta jauna uzņēmuma valde.

Valdes locekļa amatā atkārtoti ir ievēlēti Švionteks, Štefans Jugels, Šēnbergs un Hanss-Joahims Hoislers. No jauna akciju sabiedrības valdē ievēlēta Doloresa Volkopa, kura kopš 2011.gada februāra strādā “Valmieras stikla šķiedras” personāla vadītājas amatā un ir atbildīga par personālvadības un efektivitātes procesiem. Iepriekš Volkopa 2003.gadā strādājusi “Valmieras stikla šķiedras” pārdošanas komandā un no 2004.gada veikusi viceprezidenta asistenta pienākumus. Volkopai uz šo brīdi “Valmieras stikla šķiedras” akcijas nepieder.

Jaunievēlēto valdes locekļu pilnvaru termiņš sākas 2015.gada 29.maijā.

Jau ziņots, ka “Valmiera Glass” grupa 2015.gada pirmajā ceturksnī par 14% kāpinājusi grupas neto apgrozījumu, liecina grupas neauditētie konsolidētie finanšu rezultāti.

Neto apgrozījums sasniedzis 32,7 miljonus eiro, kas ir par 4,13 miljoniem eiro vairāk nekā analoģiskā periodā pērn. Šī gada pirmajā ceturksnī grupas konsolidētā tīrā peļņa ir 3,51 miljons eiro, kas savukārt ir par 77% vairāk nekā 2014.gadā pirmajos trīs mēnešos.
“Valmiera Glass” grupas auditētais konsolidētais apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 108,44 miljonus eiro. Tas ir augstākais gada neto apgrozījums uzņēmuma pastāvēšanas laikā, liecina uzņēmuma nerevidētais konsolidētais finanšu pārskats, kas iesniegts “Nasdaq Riga”.

Salīdzinot ar 2013.gada grupas konsolidēto rezultātu, tas ir pieaugums par 19,91 miljonu eiro jeb 23%.

Grupas konsolidētā tīrā peļņa sasniegusi 7,16 miljonus eiro, kas savukārt ir par 40% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu 2013.gadā.
Mātesuzņēmuma AS “Valmieras stikla šķiedra” auditētais apgrozījums pērn sasniedza 91,7 miljonus eiro. “Valmieras stikla šķiedra” pērn guvusi 7,03 miljonu eiro peļņu.

“Valmieras stikla šķiedra” dibināta 1996.gada 7.decembrī. Akciju sabiedrības dibināšanas brīdī 49% akciju piederēja Vācijas firmai “Glasseiden Oschatz GmbH”, 20% – darbiniekiem, bet vēl 22,95% – dažādām juridiskām un fiziskām personām, kuras akcijas iegādājās publiskā piedāvājumā.

Līdz 1996.gada 7.decembrim darbojās “Valmieras stikla šķiedras rūpnīca”, kura dibināta 1963.gada jūlijā.

Patlaban uzņēmuma akcijas pieder “Vitrulan International GmbH” – 36,20%, “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” – 26%, “P-D Management Industries-Tehnologies GmbH” – 23,93%.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kopš 1997.gada 24.februāra tiek kotētas “Nasdaq Riga” Otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+