Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. maijs, 2012
Drukāt

BSA: Datorpirātismu nevar ierobežot tikai ar cīņu

veiksa

Uzlabojumus datorpirātisma jomā nevar panākt tikai ar cīnīšanos, bet gan ar citām metodēm, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja starptautiskās datorprogrammu ražotāju asociācijas “Business Software Alliance” (BSA) pilnvarotā pārstāve Latvijā Ingrīda Veikša.

“Visvairāk datorprogrammas tiek nelegāli iegūtas no interneta. Kā teica Ābrams Kleckins, cīnīties ar internetu ir tas pats, kas cīnīties ar vētru un pateikt, lai tā nepūš. Bezjēdzīgi. Jāatrod veidi, kā sevi pasargāt no vētras, kā to izmantot, piemēram, elektrības ražošanai. Tas pats arī šeit,” teica Veikša.

Viņa minēja piemēru ar televīzijas arhīvu. “Ja vēlamies noskatīties raidījumu, tad vispirms jānoskatās reklāma. Tad, iesaistot ķēdē starp tiesību īpašnieku un sabiedrību reklāmdevēju, ir, kas samaksā tiesību īpašniekiem, tiek aizsargātas autortiesības, un sabiedrība piekļūst tiesību objektam, tātad tiek nodrošinātas tiesības uz informāciju,” skaidroja BSA pārstāve.

Viņa piekrīt viedoklim, ka veikt maksājumus par katru dziesmu vai filmu caur interneta banku prasa laiku, tāpēc jāmeklē modernāki veidi, kā to izdarīt, jāatvieglo sistēma. “Šādu variantu ir daudz, tos var meklēt un atrast, vajag tikai labo gribu un sabiedrībai to saprast.”

Veikša arī teica, ka nekādā gadījumā neatbalsta informācijas bloķēšanu, tikai vēloties, lai arī tiesību īpašnieki, kas ir ieguldījuši naudu, saņemtu kādu atlīdzību un lai sabiedrība, kas grib piekļūt un kurai ir tiesības piekļūt informācijai, to saņemtu.

“Jautājums ir, kā jaunajā informācijas sabiedrībā sadzīvot tiesību īpašniekiem un sabiedrībai, kā atrast līdzsvaru. Piemēram, Satversmē ir 100.pants, kas nosaka tiesības saņemt informāciju, un 113.pants, kas nosaka, ka valsts aizsargā autortiesības. Divi svarīgi cilvēktiesību panti, starp kuriem nepieciešams atrast līdzsvaru. Autortiesību aizsardzība nedrīkst ņemt pārsvaru pār vārda brīvību, bet vārda brīvība ir vienas no tiesībām, kas ir ierobežojamas citu sabiedrības locekļu interesēs,” situāciju raksturoja Veikša.

BSA ir bezpeļņas asociācija, kas aizstāv datorprogrammu ražotāju industrijas un tās partneru – datoru ražotāju – intereses. Tās galvenais birojs ir Vašingtonā, bet darbība norisinās 80 valstīs visā pasaulē. Asociācija Latvijā darbojas kopš 2001.gada.

BSA misija visā pasaulē ir veicināt ilglaicīgu likumīgu vidi, kurā industrija var sekmīgi attīstīties. BSA programmas darbojas komerciālās programmatūras un saistīto tehnoloģiju inovāciju, izaugsmes un konkurētspējas veicināšanā. BSA politikas prioritātes ir intelektuālā īpašuma aizsardzība, tirgus robežu atvēršana, datu drošība, iespēju paaugstināšana Brazīlijai, Ķīnai, Indijai, Krievijai un citiem attīstības tirgiem, programmatūras inovācijas, e-pārvalde, izglītība.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+