×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

BTA apdrošinātāju 2014. gada topā iekļauj kailsalu un šķidruma noplūdes

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA), apkopojot būtiskākās tendences un notikumus apdrošināšanas nozarē, 2014. gadu nodēvējusi par “kailsala” un “šķidrumu noplūdes” gadu, portālam LA.lv pastāstīja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību vadītāja Agnese Grīnberga.

Grīnberga stāsta, ka 2013. gadu, ņemot vērā ievērojamo izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību pieaugumu par ugunsgrēku rezultātā bojātiem īpašumiem, varēja dēvēt par “uguns gadu”, turpretī 2014. gadā īpašuma apdrošināšanā novērota jauna tendence. “Būtiski pieaudzis pieteikto apdrošināšanas gadījumu skaits par šķidruma noplūdes rezultātā bojātiem īpašumiem, tādējādi 2014. gadu var dēvēt par “šķidruma noplūdes” gadu. Savukārt kailsala rezultātā šogad zemniekiem tika izmaksātas ievērojamas apdrošināšanas atlīdzības par izsalušajiem ziemāju sējumiem. Gada būtiskāko notikumu un tendenču sarakstā ietilpst arī OCTA nozares darbības uzlabojumi, apdrošināšanas tirgus izaugsme, kā arī jauna specializēta apdrošināšanas pakalpojuma izstrāde velobraucējiem,” skaidro Grīnberga.

Vērtējot 2014. gadu apdrošināšanas nozarē, BTA izveidojusi apdrošināšanas nozares būtiskāko tendenču un notikumu TOP 5:

Īpašuma apdrošināšanā – “šķidruma noplūdes gads”
Analizējot informāciju par BTA klientu privātīpašumiem nodarītajiem bojājumiem, BTA secinājusi, ka ugunsgrēka radīto bojājumu skaits klientu īpašumiem šogad nav būtiski audzis, savukārt ievērojami – par 48 % – pieaudzis gadījumu skaits, kad īpašumam bojājumi radušies šķidruma noplūdes rezultātā, piemēram, dzīvokli appludinājuši kaimiņi, plīsušas caurules u.tml.. 54 % jeb vidēji katrs otrais BTA pieteiktais privātīpašuma apdrošināšanas gadījums ir par šķidruma noplūdes rezultātā radītiem bojājumiem privātīpašumam.

Lauksaimniecībā ievērojamus zaudējumus zemniekiem radījis kailsals
Zemkopības ministrijas aprēķini liecināja, ka gandrīz visā Latvijas teritorijā bija izsaluši līdz 80 %, atsevišķos reģionos – pat 98 % ziemāju sējumu. Aptuveni 80 % ziemāju sējumu, ko bija apdrošinājusi BTA, atradās teritorijā, kur šogad bija ļoti neliela sniega sega, tādējādi ziemāji izsala. Kopumā BTA apdrošināšanas atlīdzībās par ziemas kailsala nodarītajiem zaudējumiem zemniekiem, kuri bija apdrošinājuši sējumus, izmaksāja 170 000 eiro.

OCTA nozarē prognozes piesardzīgas
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī 2014. gadā OCTA nozare turpina strādāt ar zaudējumiem, tomēr vērojami uzlabojumi. Šī gada deviņu mēnešu statistika liecina, ka OCTA tirgus negatīvais tehniskais rezultāts ir samazinājies vairāk kā uz pusi, proti, 2013. gada deviņos mēnešos kopējie zaudējumi OCTA nozarē bija 6,2 miljoni eiro, bet šī gada deviņos mēnešos – 2,8 miljoni eiro. Neraugoties uz to, ka statistika liecina par pozitīvu tendenci, OCTA nozares izaugsmes tempus negatīvi ietekmē saspringtā apdrošinātāju cīņa par klientu piesaisti OCTA segmentā un cenu dempings.

Apdrošināšanas tirgus turpina augt

askaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas informāciju kopumā šī gada deviņu mēnešu laikā Latvijas apdrošināšanas tirgus ir audzis par 7 %. Neraugoties uz sīvo konkurenci Latvijas apdrošināšanas tirgū, apdrošināšanas sabiedrības turpina strādāt ar peļņu, taču, lai to saglabātu, arvien vairāk apdrošinātāji spiesti domāt par savu darbības izdevumu samazināšanu.

Jauns apdrošināšanas pakalpojums velobraucējiem
Ik gadu Latvijas pilsētās pieaug velobraucēju skaits, un arī apdrošinātāji savā darbā seko līdzi tendencēm. Ņemot vērā ne tikai velobraucēju skaita pieaugumu, bet arī arvien pieaugošos riskus, ar kuriem nākas sastapties velobraucējiem ikdienā (sadursmes ar transportlīdzekļiem, gājējiem, citiem velobraucējiem, velosipēdu zādzību skaita pieaugums u.tml.), BTA 2014. gada vasarā izstrādāja unikālu kompleksu apdrošināšanas pakalpojumu tieši velobraucējiem – “BTA Velopolise”. Tā ietver trīs velobraucējiem būtiskākos apdrošināšanas aizsardzības veidus – velobraucēja nelaimes gadījumu apdrošināšanu, velosipēda kā īpašuma apdrošināšanu un velobraucēja vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. Interese par speciāli velobraucējiem izstrādāto apdrošināšanas pakalpojumu šī gada velobraukšanas sezonas noslēgumā bija liela.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+