×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

BTA izmaksā 145,6 tūkstošus latu par zaudējumiem Rīgas pils ugunsgrēka laikā

Foto: LETAFoto: LETA

Apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE (BTA) izmaksājusi “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) apdrošināšanas atlīdzību ‒ 145,6 tūkstošus latu atlīdzību, pavēstīja BTA Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Ilva Priedniece.

 

Viņa paskaidroja, ka BTA noslēgts līgums ar pils rekonstruētājiem pilnsabiedrību “SBRE” par visu veidu celtniecības risku apdrošināšanu. Būvuzņēmuma apdrošināšanas polise paredz segt materiālo vērtību zaudējumus, tostarp zaudējumus par celtniecības darbiem un materiāliem, būvlaukuma aprīkojumu, kā arī izdevumus būvgružu novākšanai pēc apdrošināšanas gadījuma.

Ņemot vērā, ka Rīgas pils rekonstrukcijas darbi bija sākti salīdzinoši nesen, objektā vēl nebija veikti vērienīgi materiālie ieguldījumi un tur neatradās liels daudzums būvniecības materiālu, kopējā aprēķinātā apdrošināšanas atlīdzības summa ir 146 665 lati, no kuriem 4144 lati ir par celtniecības darbiem, 25,6 tūkstoši latu ‒ par celtniecības materiāliem, kas tika piegādāti kārtējo darbu veikšanai, 19,4 tūkstoši latu ‒ par būvlaukuma aprīkojumu, instrumentiem un darba rīkiem, bet 7511 lati ‒ par izdevumiem būvgružu novākšanai, sabojāto celtniecības materiālu, aprīkojuma, instrumentu un darba rīku utilizācijai.

Konkrētā apdrošināšanas polisē bija iekļauts arī pašrisks 1000 latu apmērā.

Tā kā apdrošināšanas līgums noslēgts par labu VNĪ, tad apdrošinātāji atlīdzības summu būvniekiem drīkstēja izmaksāt vien ar ar VNĪ piekrišanu. Ņemot vērā, ka VNĪ tam nav piekritusi apdrošināšanas atlīdzības summa ir ieskaitīta VNĪ norēķinu kontā.

BTA ir apdrošinājusi arī “SBRE” civiltiesisko atbildību, apņemoties segt zaudējumus, kas nodarīti trešo personu dzīvībai vai veselībai, vai trešo personu mantai. Civiltiesiskā atbildība iestāsies, ja tiks pierādīta “SBRE” vaina ugunsgrēka izraisīšanā.

Ugunsgrēks Rīgas pilī izcēlās 20.jūnija vakarā un to izdevās nodzēst vien pēc 16 stundām. Kopējā pils degšanas platība bijusi 3,2 tūkstoši kvadrātmetru.

Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava sacīja, ka joprojām turpinās izmeklēšana un ugunsgrēka cēloņi nav zināmi.

{gallery id=”1957″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+