Ekonomika
Darbs un nauda

BTA kļuvusi par vadošo apdrošināšanas sabiedrību Latvijā0

Foto LETA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) palielinājusi pamatkapitālu par 10 miljoniem eiro, kļūstot par vadošo apdrošināšanas sabiedrību Latvijā arī pēc pašu kapitāla lieluma. Pēc pamatkapitāla palielināšanas BTA maksātspējas attiecība pieaugusi par 10 procenta punktiem un sasniegusi 129%, portālu la.lv informēja uzņēmums.

2017.gada pirmajos deviņos mēnešos BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms visā Baltijā pieauga par 22%, kas uzskatāms par strauju izrāvienu blīvajā apdrošināšanas tirgū. Līdz ar pamatkapitāla paaugstināšanu BTA ir pienācīgi sagatavojusies turpmākai izaugsmei un atbildīs maksātspējas nepieciešamā kapitāla prasībai pat vēl straujākas darbības paplašināšanas gadījumā. Spēkā esošais regulējums nosaka, ka attiecībai starp sabiedrības pašu kapitālu un maksātspējas nepieciešamā kapitāla prasību jābūt 100% vai augstākai.

«BTA būtiski, par veseliem 19 procenta punktiem pārsniedz prasīto maksātspējas attiecību. Tomēr, redzot šā gada izaugsmi un apzinoties izaugsmes ambīcijas nākotnē, akcionāri nolēma palielināt pamatkapitālu. Tagad esam vēl labāk sagatavojušies parūpēties par klientu finansiālo stabilitāti,» saka AAS “BTA Baltic Insurance Company” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Pateicoties BTA vairākuma akcionāra Vienna Insurance Group stabilitātei, BTA spējusi regulāri palielināt pamatkapitālu un stiprināt savu maksātspējas rādītāju. Tādējādi uzņēmums spēj garantēt, ka visi klienti saņems tiem pienākošās apdrošināšanas kompensācijas.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Iespējams, tiek krāta rezerve, lai atbalstītu breksitā cietušos uzņēmējus
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Baltijā ienāks “Spar” veikalu tīkls
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
31 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas