Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“BTA”: Lielākā izmaksātā summa Jānim par OCTA gadījumu bija 8050 eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Jāņi daudz biežāk nekā Līgas iekļūst dažādos negadījumos un arī viņiem izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības ir krietni lielākas, atskatoties uz aizvadītā gada datiem, secinājuši Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) speciālisti, tā portālam “La.lv” pavēstīja AAS „BTA Baltic Insurance Company” Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Elīna Rasmane.

Līgas krietni retāk svētkos ciešdažāda veida nelaimes gadījumos, gūstot traumas aktīvi dejojot, lecot pār ugunskuru vai meklējot papardes ziedu.

Pērn tikai 15 daiļā dzimuma pārstāves pieteikušas apdrošināšanas atlīdzību par dažādiem negadījumiem, un lielākā izmaksa bijusi 312 eiro.

Turpretim Jāņi iesnieguši 153 atlīdzības pieteikumus par nelaimes gadījumiem, kur lielākā izmaksa bijusi 2601 eiro apmērā.

Līdzīgi dati ir par Ceļojumu apdrošināšanu. Līgām atgadījušās mazāk ķibeles ar koferiem, pazaudētiem personu apliecinošiem dokumentiem vai nokavētiem lidojumiem. Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikušas septiņas Līgas. Lielākā izmaksa bijusi 383 eiro. Kādam no 35 Jāņiem, kuri iesniedza pieteikumus, lielākā izmaksātā summa bijusi1384 eiro.

Taču pie auto stūres septiņreiz pārgalvīgāki ir Jāņi, kuri, iespējams, svētkos vēlas izvizināt Līgas un citus draugus, bet nedaudz pāršauj pār strīpu un iekļūst negadījumos uz autoceļiem. To liecina apkopotās OCTA un KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu izmaksas.

Pērn saņemti 139 OCTA un 235 KASKO apdrošināšanas pieteikumi no Jāņiem, savukārt Līgas iesniegušas attiecīgi 16 un 35 pieteikumus.

Lielākā izmaksātā summa Jānim par OCTA gadījumu bijusi 8050 eiro apmērā, bet cits Jānis saņēmis izmaksu KASKO atlīdzības pieteikuma gadījumā 6606 eiro apmērā.

Kāda no Līgām par OCTA apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu saņēmusi divreiz mazāku summu nekā Jānis – 4049 eiro, bet par KASKO gadījumu 4066 eiro.

BTA aicina ne tikai svētkos, bet arī ikdienā ievērot piesardzību un sargāt sevi no nelaimes gadījumiem gan vadot transportlīdzekļus, gan dedzinot ugunskurus un atpūšoties pie ūdens, gan dodoties tuvākos vai tālākos ceļojumos.

“Jāatceras, ka alkohola reibumā nedrīkst ne tikai sēsties pie automašīnas stūres, bet arī peldēties un rīkoties ar uguni,” atgādina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Tāpat ļoti bīstami ir lēkt uz galvas nepazīstamās ūdenstilpēs un atstāt bērnus nepieskatītus ūdens tuvumā. Daudzi nezina, ka tad, ja bērns ir ūdenī dziļāk par jostasvietu, ar viņu pastāvīgi jāsaglabā acu kontakts.

Saistītie raksti

Arī Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālisti aicina nepārvērtēt savus spēkus: dižošanās ar to, ka vari aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei, nav tā vērta, lai riskētu ar savu dzīvību. Turklāt, ja iepriekšējā sezonā varēji pārpeldēt upi, tas vēl nenozīmē, ka fiziskā sagatavotība ir tāda, ka vari to izdarīt arī šobrīd.

CSDD pētījums par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret braukšanu reibumā liecina, ka gandrīz trešdaļa aptaujāto no auto vadīšanas atturētu cilvēku, kurš ir lietojis alkoholu arī nelielā daudzumā. Puse respondentu neļautu braukt cilvēkam, kas izdzēris divas glāzes vīna vai alus. Tomēr satraucošs ir fakts, ka katrs piektais autovadītājs uzskata, ka iereibis cilvēks pats spēj novērtēt, vai viņš var vai nevar sēsties pie stūres.

 

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Iespējams, tiek krāta rezerve, lai atbalstītu breksitā cietušos uzņēmējus
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Baltijā ienāks “Spar” veikalu tīkls
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
33 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas