Laukos
Bizness

BTA: Šogad atlīdzībās par izpostītiem ziemājiem izmaksāts vairāk nekā pusmiljons eiro0

Foto: LAD

Nelabvēlīgos laika apstākļos šoziem sapuvušas un izsalušas ievērojamas labības sējumu platības, kā iznākumā apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) lauksaimniekiem apdrošināšanas atlīdzībās izmaksās gandrīz 30 reizes lielāku summu nekā pirms gada.

Kā informē kompānijā, kopumā labības audzētāji par ziemā nodarītajiem postījumiem sējumiem saņēmuši 667 000 eiro.

Par cietušajiem ziemas sējumiem, kuru kopējā platība ir aptuveni 3000 hektāru, no pērnā novembra līdz šā gada 1.martam tika izmaksāti 439 000 eiro, un no marta līdz maija pirmajai pusei – vēl 227 000 eiro.

Iepriekšējā gada ziemā kopējais atlīdzības apjoms par ziemas sējumiem bija 27 000 eiro.

Kā zinots, zemniekiem problēmas sākās jau lietainajā rudenī. Traktoru darbs pielijušajos laukos bija apgrūtināts, tādēļ ziemāju sēja aizkavējās un augi nepaspēja sagatavoties ziemai. Labāk neklājās arī tiem saimniekiem, kuriem izdevās iesēt labību, jo mitruma dēļ daļa sējumu sapuva jau līdz pirmajam salam. Lielākie zaudējumi tika radīti lauksaimniekiem, kuri sējumos audzēja ziemas rapsi un ziemas kviešus.

Ziemas sākumu sējumi pārcieta labi, un zemniekiem bija pamats cerēt, ka izdosies izvairīties no būtiskiem postījumiem, taču marta sākumā situācija pasliktinājās.

“Kad gaisa temperatūra pakāpās virs nulle grādiem un nokusa lielākā daļa laukus segušās sniega kārtas, Latvijas teritorijā ieplūda aukstā gaisa masas un dažviet gaisa temperatūra nokrita zem -15 grādiem. Tā rezultātā liela daļa ziemāju izsala,” lauksaimnieku nedienas atstāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Pavisam saņemti 39 atlīdzības pieteikumi, un 12 saimniecībās postījumi bijuši iespaidīgi, zaudējumiem pārsniedzot 20 000 eiro. Vislielāko triecienu saņēmis kāds rapšu audzētājs, kam izsaluši sējumi 360 hektāru platībā. Citā saimniecībā gājuši postā 290 hektāri ziemas kviešu.

Visvairāk atlīdzības pieteikumu saņemts no Latgales, kur aizvadītais gads bija lauksaimniekiem ļoti nedraudzīgs. Pirms kailsala un drēgnā rudens latgalieši augusta nogalē piedzīvoja gadsimta plūdus, kuros applūda ne vien lauki, bet arī ceļi.

Jau vēstīts, ka “BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir “Vienna Insurance Group AG”, kurā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. “Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu – “Standard&Poor’s” A+, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā

LA.lv