×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Kurš tic, ka kāds pilnā prātā ziņos VID, ka saņem algu aploksnē? (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Lūdzu, nolieciet uz mirkli malā dienas darbiņus un pamēģiniet iztēloties jaunā peldkostīma uzlaikošanas kabīnes spilgtajā apgaismojumā celulīta raupjos bumbuļus uz gurniem atklājušas daiļā dzimuma pārstāves reakciju. Tā būs krāšņa sajūtu buķete – apmulsums, šausmas un cerība, ka ieraudzītais ir tikai ļauns sapnis. Kad pamosties neizdodas, dāma lietišķi secina, ka šādu rumpi cilvēkiem rādīt nedrīkst, un bez kavēšanās zvana kosmetologiem, masieriem un spa procedūru speciālistiem, kas pludmales sezonas priekšvakarā gatavi pielabot ķermeņa nepilnības. Skaistumkopšanas industrijas cehos nav pieņemts apmeklētājus strostēt: kur jūs, dāmas un kungi, bijāt visu garo ziemu, kādēļ lietojāt neveselīgu pārtiku, pēc bagātīga mielasta regulāri nosnaudāties un skaistu augumu cerat iegūt dažās dienās? Tādi pārmetumi atbaidītu klientus, kuri jau par brīnuma apsolījumu vien gatavi atvērt maciņus. Laika, protams, maz, taču gludināsim, slīpēsim, mērcēsim un zieķēsim jūsu defektu līdz pakāpei, uz kuras to vājredzīgāki ļautiņi nepamanīs!

Un tagad sakiet, lūdzu, vai tas neatgādina politiķu uzvedību pirmsvēlēšanu mēnešos? “Sezona” nenovēršami tuvojas, un valdošajiem bez sirdsdrapēm labāk nepārlūkot iepriekšējā kampaņā vēlētājam solīto – ja tie gribēs zināt, kāpēc tik maz īstenojies… Balsis atdevušajiem pie vienas vietas, ka verbālo cepešu dalīšanas brīdī deputāta kandidāts domājis: trīs gadi priekšā, gan jau! Pie urnām aicinātie neņems pierē filozofiskas apceres, ka darbam Saeimā atvēlētais laiks izrādījies nežēlīgs auļotājs. Arī līdz cāļu skaitīšanas datumam neko jēdzīgu paveikt neizdosies. Var tikai mēģināt pārslēgt elektorāta uzmanību, to novirzot iedzīvotāju labklājību šķietami veicinošā gultnē. Teiksim, nākot klajā ar nākotnes vīziju par aplokšņu algu maksātāju un saņēmēju solidāru atbildību likuma priekšā – kā nesen pauda premjere.

Negribas ticēt, ka līdz šim uzvedībā un rīcībā visnotaļ stabili loģiskā Laimdota Straujuma bez savas partijas galvasgala palīdzības piedzemdēja karnevāla plaukšķenes ideju, kurai lemts mirt jau izšķilšanās mirklī. Acīmredzot “Vienotībā” pēkšņi atcerējušies, ka savulaik solīts bargi vērsties pret ēnu ekonomiku, kuras īpatsvars Latvijā ne ta 20, ne ta 40 procenti. Nu dabūs trūkties visi, kas no algas skauž artavu valsts kasei, vai ne? Ha-ha!… Laikam taču bija iecerēts liels bubulis, bet iznāca sīks blīkšķis. Gribas gluži kā pēc teātra izrādes saukt: autoru uz skatuves! Lai nāk priekšā un izstāsta, vai pats tic, ka valstī atradīsies viens, kurš pilnā prātā klauvēs pie Valsts ieņēmumu dienesta durvīm un “Mērnieku laika” Teņa intonācijā sacīs: pārtieku no aploksnē dotā, sieniet nu manas vājās rociņas un lieciet cietumā. Un vēl – ko autors iesaka “noziedzniekiem”, kurus pret viņu pašu gribu ekonomikas pelēkajā zonā iedzinis reģionālu līdzsvarotai attīstībai nepieciešamās politiskās enerģijas un gribas trūkums?

Maija beigās notikušajā Latvijas pašvaldību savienības kongresā Vides un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš ieminējās par īpašu nodokļu politiku Latgalē, kur bez valsts reāla atbalsta normālu uzņēmējdarbību attīstīt nav un nebūs iespējams. Gribas ticēt, ka doma nebija pirmsvēlēšanu muldā jaukts pīrāgs, bet attīstāma iecere. Diemžēl saglabāsies tikai kongresa dokumentos – to nekavējoties apraka vairākas koalīcijai tuvas gudrās galvas: neiešot krastā, tādus nodokļus sarežģīti administrēt un priekšrocības varētu izmantot daži viltīgi bezgoži. Lai stāv, kā bijis. Pirms vēlēšanām labāk neko nopietnu neaiztikt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tante dzīvo citā realitātē, vidam nemaz neinteresē aplokšņu algas un tamlīdzīgi sīkumi….tur lobē miljonus, aploksnes saņem darba ņēmēji, darba devēji no aplokšņu sistēmām “sponsorē” politmafiozo shēmu sistēmu.

 2. čekas bandīti viens otru piesedz. Darbs būtu SAB.

 3. Pats par sevi jauneziņos, arī par priekšnieku nē, bet par kolēģi – ar lielāko prieku!

 4. Dīvainā kārtā pašvaldības netiek iesaistītas cīņā pret aplokšņu algu.No viņu ierakumiem šī problēma ir vislabāk pārredzama.Laikam jau korupcijas kuprītis trauce un arī pilnîgā suverinātes sajūta pie visā sliktā vainu veļot uz valsts iestādēm,par ko arī valsts iestādes neļaunojas.Visiem ērti un omulīgi,izņemot aplokšņu saņēmējus,kuriem ir ļoti pārliecinoši izskaidrota aplokšņu sistēmas nepieciešamība.

 5. Es domaju ka par aploksnu algam var sedinat cietuma tikai tad, un vienigi tad, kad valsts sarupees normalu socialo palidzibu sistemu no kuras vares reali izdzivot… Ka tas ir visas civilizetajas valstis!!!

 6. Vai autore vēl nav sapratusi, ka Virsprezidentu – kurš nebūt nav rūķitis, bet maina prezidentus un premjerus Latvijā neapmierināja Dombrovska valdība, kuras darbības laikā, tautsaimniecība . ne pārāk strauji tomēr virzijās stabilitātes virzienā. Tika radīta šī neko nedarīšanas valdība, kuras mērķis kaut ā novilkt līdz nākošajām vēlēšanām, un jebkura saprātīga ideja tiks noslāpēta. Šaubas rada vienīgi EM Dombrovska pārspīlētā inciatīva Citadeles pārdošanā. Varētu teikt – izskatās,priekšapmaksa jau saņemta, jo šī kunga iepriekšējas darbībās nekad tāda degsme nav novērota.

 7. Vai Latvijā stukaču trūkst un VID neatradīs? Arī 40.g. izvedāmo sarakstus paši latvieši satādīja.Vajag tikai stimulēt!Piesoliet 5 ls vairāk un pat vecākus, kā Pavļiks Morozovs, nodos.

 8. Mans paziņa ziņoja, taču nekādas reakcijas nebija.

 9. Tas ir diezgan liekuligi Atbildēt

  sudzeties, ka politiki zog no valsts un to izsaimnieko, kad mes pasi to daram pa labi un pa kreisi ar uzviju!

Draugiem Facebook Twitter Google+