×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Buceniece: ap NEPLP sastāva maiņu ir sācies angažēts process

Foto - LETAFoto - LETA

Ap Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) sastāva maiņu ir sācies angažēts process, uzskata NEPLP vadītāja vietniece Dace Buceniece, kura arī ir pieteikusies uz jauno padomes sastāvu.

Buceniece intervijā “Dienai”, atbildot uz jautājumu par atkārtotu kandidēšanu, lai gan izskanējuši aicinājumi iepriekšējiem NEPLP locekļiem nekandidēt, uzsvērusi, ka likums ir augstāks par Saeimas atbildīgās komisijas vadītājas personīgo viedokli.

“Man nav skaidrs, uz kāda likuma pamata [Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja] Ināra Mūrniece izsaka šādus apgalvojumus, jo likums skaidri atļauj kandidēt divus termiņus pēc kārtas. Man liekas, ka ap NEPLP sastāva maiņu ir sācies angažēts process. Tāpēc ir šī prasība – noārdām visu, ignorējot jebkādu normālas pēctecības principu, kas parasti darbojas valsts iestādēs,” paudusi Buceniece.

Pēc publiskajām debatēm viņai arī radās priekšstats, ka daudzi pretendenti nav pat izlasījuši likumu un nesaprot, ar ko NEPLP nodarbojas. Padome pirmām kārtām ir likuma uzraudzības iestāde – visiem medijiem, arī komerciālajiem.

“Interese par saturu? Jā, bija ļoti liela interese par saturu – ārkārtīgi liela. Bet NEPLP juridiski ir darīšana tikai ar Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas vadītājiem. Tā nedrīkst jaukties redakciju darbībā,” norādījusi Buceniece.

Viņa gan norādījusi, ka politisko spiedienu neizjūt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+