Foto: Drentas muzejs

Budas statujā atklāj ķīniešu mūka mūmiju 0

Nīderlandes Drentas provinces muzeja Asenā speciālisti, pētot ap tūkstoš gadu senu apzeltīta papjēmašē Budas statuju no Ķīnas, izdarījuši negaidītu atklājumu – izrādās, tēla iekšienē atrodas mumificēts budistu mūka ķermenis, vēsta portāls “Discovery news”.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Rentgena staru attēlā redzams, ka lotosa pozā sēdošā mūmija nevainojami iekļaujas statujas iekšienē un Budas tēls faktiski kopē mūmijas pozīciju. Drentas muzejs paziņojumā skaidro, ka runa varētu būt par budistu viedo Liu Cjuaņu, kuru uzskata par izcilu ķīniešu meditācijas skolas pārstāvi. Šis cilvēks dzīvoja ap 1100. gadu. Liu iekšējie orgāni no ķermeņa pirms mūmijas ievietošanas čaulā ir izņemti un aizvietoti ar papīra rakstu žūkšņiem. Nav zināms, kāpēc tā darīts.

Vēsturnieki uzskata, ka viedais pakļāva sevi mokošajam pašmumifikācijas procesam, lai kļūtu par tā saucamo “dzīvo Budu”. Šis process, kas īpaši praktizēts Japānā, paredzēja stingru 1000 dienu diētu, kuras laikā mūks pārtika tikai no riekstiem un sēklām, līdz ķermenis zaudēja teju visus taukaudus. Pēc tam sekoja vēl 1000 dienu diēta, pārtiekot tikai no dažādām saknēm un mizām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dzīvā Budas” tapšanas beigu posmā svētais sāka dzert indīgu tēju, pagatavotu no Japānā, Ķīnā un Korejā augošā lakas koka (Toxicodendron vernicifluum – latīn.) sulas. Tēja izsauca vemšanu un strauju ķermeņa atūdeņošanos, turklāt saindēja ķermeņa audus, padarot tos nesaēdamus ne kukaiņiem, ne baktērijām. Vēl dzīvo, bet jau skeletam līdzīgo mūku tad ievietoja akmens kamerā, nedaudz lielākā par viņa ķermeni. Kamerā ieplūda elpošanai nepieciešamais gaiss un tajā bija arī zvans. Lotosa pozā sēdošais cilvēks katru dienu iezvanīja zvanu, dodot zīmi, ka vēl ir dzīvs. Kad zvans apklusa, kapu aizmūrēja. Pēc 1000 dienām to atkal atvēra, lai pārbaudītu, vai mumificēšanās process noticis veiksmīgi. Zināms, ka aprakstīto mokošo pašmumifikācijas procesu mēģināja iziet simtiem budistu mūku, taču tikai dažiem tas izdevās sekmīgi, un viņi, ievietoti Budas statujās, nonāca tempļos kā svētie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.