×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Budēļi nāk! Vecumniekos risināsies masku tradīciju festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 15. februārim Vecumnieku novadā norisināsies 16. Starptautiskais masku tradīciju festivāls, kura galvenais tēls būs budēlis, vēsta rīkotāji.

Budēlis ir Zemgales masku tradīcijas spilgtākais tēls. Kā budēlis izskatās? Otrādi apvērsts kažoks, ar salmiem vai ko citu apjozta josta, piekarināts zvans, pakulu bārda, seja nosmērēta, ar kvēpiem un cepure – gatavota no rudzu stiebriem, konusveidīga, varbūt izrotāta ar dzīpariem, prievītēm, krāsainām lupatiņām. Masku krāsas lielākoties ir melna, balta, sarkana. Budēļi simbolizē auglības garus un budēļos parasti iet tikai vīrieši.

Šāgada festivālā iecerēta paredzēta plaša un daudzveidīga masku grupu darbības programma ar koncertu un dažādām norisēm lauku sētās, masku izstādi, pētnieku vēstījumiem, ārvalstu viesu līdzdalību, Lielo masku gājienu un Meteņa dzīšanu ar festivāla noslēguma rituālu Vecumnieku estrādē.

Lai festivāls būtu mūsu kopīgie svētki, rīkotāji aicina nepalikt malā, bet arī pašiem piedalīties, lai atjaunotu un iedzīvinātu Zemgales maskošanās tradīcijas, kas gadsimtiem ilgi apliecinājušas novada spēku un diženumu.

Festivālu ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē Latvijas Folkloras biedrība un Vecumnieku novada dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+