Mobilā versija
Brīdinājums +1.8°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
3. februāris, 2017
Drukāt

Būdiņai nodokli neatcels: Par dārza māju nodoklis četrreiz lielāks nekā par dzīvokli Rīgā (91)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pēc pagājušā gada 28. decembrī “LA” publicētā raksta “Vai deklarēties suņu būdā?” redakcijas pastā esam saņēmuši mūsu lasītāju vēstules, kurās pausts sašutums par nekustamā īpašuma nodokli, kas viņiem jāmaksā par vasarnīcām, kurās neviens nav deklarējis savu pastāvīgo dzīvesvietu.

 

Četrreiz vairāk nekā par labiekārtotu dzīvokli

“LA” ilggadējais lasītājs rīdzinieks Andrejs Paozols (pēc viņa lūguma uzvārdu esmu mainījis) man stāsta, ka 2003. gadā Carnikavā uzcēlis un nodevis ekspluatācijā dārza māju, kurā pēc inventarizācijas jeb kadastrālās uzmērīšanas dzīvojamo telpu platība ir 40,3 kvadrātmetri.

Kopš pagājušā gada Carnikavas novada pašvaldība apliek šo dārza māju ar nekustamā īpašuma nodokli 1,5% apmērā no tās kadastrālās vērtības. Pērn pašvaldības aprēķinātais nodoklis par šo dārza māju Paozola k-gam sasniedza 404,77 eiro jeb teju 100% viņa vecuma pensijas apmērā. Un tikpat liels par šo ēku, visticamāk, viņam būs jāmaksā arī šogad. Turpretī par labiekārtotu 70 kvadrātmetru dzīvokli Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, nodoklis pērn bijis aptuveni četrreiz mazāks – 110,02 eiro.

“Ar šādu paaugstinātu nodokli nedrīkst aplikt dārza mājas, kuras nav piemērotas pastāvīgai dzīvošanai. Dārza māju izmantoju tikai vasarās, trīs līdz četrus mēnešus gadā. Pārējos pavadu dzīvoklī, kurā esmu deklarējis arī savu pastāvīgo dzīvesvietu,” uzskata Paozola k-gs. “Dārza māju savulaik projektēju un būvēju atbilstoši Carnikavas novada pašvaldības izdotajiem apbūves noteikumiem, citādi es to nemaz nevarētu nodot ekspluatācijā. Ēkā nav apkures un cita labiekārtojuma, kas ļautu dzīvot tajā pastāvīgi. Tāpat no pašvaldības neesmu saņēmis nekādas norādes, ka dārza māja būtu jāpārbūvē pastāvīgai dzīvošanai,” viņš skaidro.

Pēc pašvaldības izdotajiem būvniecības noteikumiem pensionētajam rīdziniekam bija jāuzceļ ēka, kas domāta tikai atpūtai vasarā, tātad nav paredzēta pastāvīgai dzīvošanai. Bet pēc pašvaldības izdotajiem noteikumiem par aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli viņam tur jādeklarē pastāvīgā dzīvesvieta. Ievērojot likumu. Tātad arī pastāvīgi jādzīvo…

Carnikavas novada pašvaldībā Paozola k-gs lūdzis pārskatīt aprēķināto nodokli, kā arī tās izdotos noteikumus par šādu dārza māju aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli.

 

Nodokli nepārskatīs

Pašvaldības finanšu vadības nodaļas vadītāja I. Lulle atbildējusi viņam, ka nodoklis esot aprēķināts pareizi un ka tas netikšot pārskatīts. Pēc 2009. gadā Ministru kabinetā apstiprinātajiem noteikumiem par būvju klasifikāciju visas dārza mājas pieskaitītas dzīvojamām. Tāpēc neesot pamatots viņa iebildums par to, ka viņam piederošā ēka domāta dzīvošanai tikai vasarās…

Pēc minētajiem Ministru kabineta noteikumiem, viena dzīvokļa mājām pieder visas vasarnīcas ar koka ārsienām un dārza mājas ar kopējo platību, lielāku par 40 kvadrātmetriem. Viena dzīvokļa mājas tagad ir arī tās dārza mājas, kuras galvenokārt izmantojamas vasarā, ar dažādu materiālu ārsienām, turklāt ar kopplatību līdz 40 kvadrātmetriem.

Finanšu nodaļā aprēķināto nodokli vasaras mājas īpašnieks mēģinājis pārsūdzēt novada pašvaldības priekšsēdētājai D. Jurēvicai. Bet arī viņa atbildējusi to pašu – nodoklis aprēķināts pareizi, tāpēc ka A. Paozolam piederošā dārza māja pēc tās lietošanas veida reģistrēta kā viena dzīvokļa māja. Un punkts!

Cerībā tomēr panākt nodokļa pārskatīšanu Pa­ozola k-gs lūdzis vairākām valsts pārvaldes iestādēm paskaidrot, vai pašvaldībai nav jāievēro tiesiskās paļāvības princips, ņemot vērā tās savulaik izdotos būvniecības noteikumus par dārza mājām, kuras paredzētas tikai sezonas atpūtai, nevis pastāvīgai dzīvošanai. Viņaprāt, šie noteikumi ir klajā pretrunā ar noteikumiem par aplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (91)

 1. Kas tos tādus likumus pieņem, vai tie ir tie latvieši- kretīni, vajag viņus nosaukt vārdā un arī tos, kas tomēr nodokļu atlaides var piemērot, bet ar savu kretīnisko rīcību kāš tos nodokļus pa maksimālo !

 2. Krimināli ir 2009. gada MK 1620 noteikumi par būvju klasifikāciju, kas pēkšņi novienādoja dārza mājas un vasarnīcas ar villām un privātmājām un rindu mājām. Labi zinot, ka tās būtiski atšķiras apkures, ūdensapgādes un celtniecības ziņā. Acīm redzot jau toreiz šai klasifikācijā ir slēpts nodoms padarīt nabadzīgos vēl nabagākus un tos, kas vēl tādi nav, par tādiem kļūt.
  Nevienlīdzība ir acīm redzama.
  Nodokļiem ir jābūt taisnīgiem, tikai tad var cerēt ka kāds tos gribēs maksāt.
  Ropažu novadā NIN par pirms 40 gadiem celtu dārza māju no 18 EUR pagājušajā gadā, izaudzis līdz 137 EUR šogad tas 7, 5 reizes.

 3. diezgan nešpetni te tie komentētāji… rādās, ka pēc skarbā kapitālisma mērauklas vairumam pensionāru būtu jāpārceļas uz sociālajām mājām nākamajā dienā pēc pensionēšanās, jo tā taču būtu efektīvāk… par Carnikavas vasaras māju nemaz nerunājot… un daži “nekauņas” pat atļaujas vēl dzīvokli Rīgā…! visu to vajadzētu atdot nekustamo īpašumu mākleriem, lai piedāvā maksātspējīgiem uzturēšanās atļauju tīkotājiem, kuriem, saprotams, arī īpašuma nodoklis nebūs problēma… nu ja, bet arī iedzīvotāju sastāvs tad būs cits… NĪN tomēr ir gan pašvaldības uzturēšanas nodoklis… gan SAVU iedzīvotāju lojalitātes saglabāšanas līdzeklis

  • Pendzham ar dziivoklii Rigaa un daachu Carnikavaa nevajag meegjinaat sevi izteelot par nabazdinju. I peec sociaalisma i peec kapitaalismaa meeriem shis taads nav.

 4. Par ko gaudoshana? NIN apmeeru liek pashvaldiibas. Un taa pusozola miiljotaa carnikava ir viena no viskorumpeetakajaam suunu ciema pashvaldiibaam. (Njemot veeraa suunu ciema vispaareejo korupcijas liimeni, tas ir pamatiigs sasniegums) Nu tad par ko jautaajumi? Par ko biedrs pusozols pats veeleeshanaas balso, ko?

 5. Tiek dzēsti komentāri?

 6. Ar trīcošu sirdi tuvākajās dienās gaidām šī gada NĪN maksāšanas paziņojumu. Summa pieaug ar katru gadu arvien lielāka. Mums divas pensijas kopā ir 547 eiro, un tieši šāda summa 2016. gadā bija jāieskaita Rīgas domei 4 x gadā – kopsummā 2176 eiro. Vairs nevaram nopirkt pietiekami daudz malkas, kura šobrīd jau ir gandrīz beigusies. Arī visas nozīmētās zāles nepērkam uzreiz, esam spiesti sadalīt 3 mēnešos. Lai ietaupītu, ir jāierobežo produktu iegāde. Iznāk, ka jāizpērk no RD pašiem sava zeme, kuru savā laikā ir pirkuši mūsu radinieki. Par naudu. Pārdot ir neiespējami, un arī par katru dokumentu ir jāmaksā nauda. Jūtamies kā zirnekļa tīklā, kurš ar katru gadu tiek savilkts arvien ciešāk. Tā ir klaja ņirgāšanās par cilvēkiem. Esam nabagi.

  • Afigekj. 2 shtukas NIN Riigaa? Penshi, jums tur stadions ar pili iipashumaa, vai? Pat tur tai suudzeliigajai vecenei kurai bija divi zemesgabali un 150 m2 maajele uz tiem, 5 min attaalumaa no centra, NIN bija tikai 1040 eiro.

   Kaut kas tur stipri neliimeejas kopaa. Pensis vai nu melo[par NIN apjomu, vai arii seezh uz visai fantastiska iipashuma un teelo no sevis nabadzinju.

  • Mēģiniet nokārtot maznodrošinātā statusu. Tur laikam bija 80% atlaide zemes nodoklim un minimāls atbalsts kumunālajiem, arī malkai. Šī valdība atklāti ņirgajas, atņems visu bez sirdsapziņas pārmetumiem – pat vienīgo mantoto dzīvesvietu ejiet kaut vai zem tilta! Tā lūk mūsu tēvu un vectēvu zemi officiāli izzog gaišā dienas laikā, nepietika kad padomju okupanti ņēma visu ko gribēja, zaga, izdzina, aizdzina, nošāva. Kādreiz vel Latvijas laikos zemi par brīvu deva, tik dzīvojot un strādājiet, bet tagad ne nopirkt, ne pārdot un tiem kam vel atlicis tos izsvēpēs ar arvien lielākiem nodokļiem. Bet padomājiet, ko gan esat darījuši, lai kaut ko pamainītu, par ko balsojiet, vai vispār iejiet balsot?

   • Ar suudainu koku pa muguru nevis maznodroshinaataa statusu. Shitaa jau bija Juurmalaa – viena vecene miljonaare ar baisiem nekustamajiem iipashumiem izshivereeja sev “maznodroshinaataas” statusu. Lai tak nekustamaa iipashuma nodokliits ietaupaas.

 7. Večukam varbūt ir vēl kāda siltumnīca, kurā nedeklarētie gurķi mitinās! Jāmaksā!

 8. atliks pensionāriem? Karāties kokos kā ābolīšiem?

 9. kadastrālā lecināšana Atbildēt

  Par dīvainu reketēšanas instrumentu esošo pašvaldību rokās, ar Latvijas valsts jau vairāku valdību klusu piekrišanu, ir padarīts Kadastra likums, no kura nu tiek izzīsts, izmantojot ja novadā vai pašvaldības teritorijā kāds lielas naudas īpašnieks nopircis nekustamo īpašumu, par to samaksājot pat nepamatoti milzīgu cenu (bet to tikai nosaucot par “tirgus komerccenu”), tā šīs varbūt nesaimnieciski paputējušās pašvaldības klerki, kopā ar šajā domē pie varas tikušo partiju, uzreiz naski var atļauties pacelt kadastrālo vērtību visai teritorijai, un līdz ar to nodokli visiem vietējiem par viņu dārzu vasaras mājiņām, vai jebkuru objektu, ko vien steigā spējuši tuvumā saskatīt. Un – secinājums – valsts likumdošana tāda, ka valsts valdība netiek galā ar pašvaldību patvaļu, itkā pašvaldības šeit būtu galvenās “valsts valstī”. Nu nejēdzība!

 10. Jaaiet uz Eu satversmes tiesu

 11. Visriebīgākais ir tas, ka tie spēles noteikumi tiek mainīti bez jēgas un saprašanas. Pieņemsim, tu, cilvēks, strādā, pelni pietiekami, lai pietiktu iztikšanai un vēl vari atļauties nopirkt vai uzcelt vasarnīcu, un rēķinies, ka aizejot pensijā, varēsi tikt ar maksājumiem galā. Bet pēkšņi kā zibens no skaidrām debesīm – milzīgs nodoklis. Te viens gudrinieks saka, ja netiec galā, tad pārdod! Ja satiktu, tad tiešām būtu grūti noturēties, lai negāztu tādam pa trekno mūli! Nezinu, kas ir tas ” kas par problēmu”,..pēc rakstības stila prasts švalis, taču pats pazīstu tādus deputātus savā pašvaldībā. Padomju laikos, ar visu to laiku idiotismu, deputātos – nu ja – praktiski iecēla, nevis ievēlēja – tomēr samērā solīdus cilvēkus, nevis kriminālus švaļus, kā tagad. Šis vēl nav trakākais gadījums, pirms kāda laika tepat LA rakstīja par kādu skolotāju, kurai nodokļos par māju Rīgā pieprasa tūkstošus. Var iedomāties, ko jūt šie cilvēki – ilgus gadus atteikušies no daudz kā, ņēmuši kredītus un visus spēkus un līdzekļus ieguldījuši savā mājā, bet pēkšņi dažu gadu laikā uzliek nepanesamus nodokļus. Cita lieka, ja jau pašā sākumā, būvējot vai pērkot māju, cilvēks zin, kas viņu sagaida un ar to rēķinās. Bet tā pēkšņi sagraut dzīvi cilvēkiem ir milzīga nelietība. Bet taukmūļi jau to negrib saprast! Atceros, kā Siguldas mērs pirms dažiem gadiem izteicās, ka Sigulda nav priekš nabagiem.

 12. Carnikavas deputāti malači rūpējas par saviem cilvēkiem!

 13. kas par problēmu?->jefiņš Atbildēt

  Jūs visu ziniet – tikai šķērsām. Neesmu Ainažnieks – tas bija tikai manu vecāku pieturas punkts uz laiku… un ļoti sen. Pats jau esmu piemirsis. Bet liksim manu un jūs personīgo dzīvi mierā – ne par to ir šis raksts.

  Raksts ir par to, ka cilvēks grib dzīvot pāri līdzekļiem. Viņš NEDZĪVO Carnikavā, bet Rīgā. Atšķirībā no iepriekšējā raksta, kur nevar saprast vai tas milzu nodoklis ir jāmaksā par piekabi vai kasti, kura tiek izmantota dārza darba rīku glabāšanai, bildē ir konkrēti redzama 2stāvu māja(!) – ar garāžu! Viņš nav Carnikavā dzīvojošs pensionārs – kuram tā ir vienīgā māja. Varētu vēl saprast tos cilvēkus, kuriem pašvaldība pasaka – nē mēs jūs notaksēsim līdz pēdējam, kaut arī jūs te dzīvojiet un citur nav kur iet.. Un galu galā – pat ja ir tāds gadījums, tad šiem iedzīvotājiem ir iemesls kopīgi vienoties un ievēlēt tādus cilvēkus, kuriem interesē savi iedzīvotāji(ahem – vēlētāji), jo pagasta dome ir priekš iedzīvotājiem un apvērsumu pagastā var mierīgi uztaisīt – tā ir vēlēta institūcija. Lai ko stāstītu prese, bet pagastam ir visas tiesības nolaist šo nodokli – saviem iedzīvotājiem. Tas ietekmē pašvaldības budžetu – un šāda lēmuma nepieņemšana arī var ietekmēt vēlētāju balsis… nestāstiet, ka tā nav.

  Šajā gadījumā – šim kungam vajag doties pie Ušakova, lai tas kompensē šo milzu nodokli par VASARNĪCU(tā nav nekāda dārza mājiņa!) Carnikavas novadā. Nevar pat zināt kādas vēl tur “dārza mājiņas” Carnikavā saceltas ar baseinu un pirti utt. Carnikavai ar šo kungu NAV NEKĀDA SAKARA. Ja viņš nevar panākt no Ušakova lai tas apmaksā daļu no viņa vasarnīcas nodokļa, tad lai pārdod dzīvokli Rīgā, iekārto līdz galam māju Carnikavā(dārza mājiņa ar garāžu… hihi) un tur arī dzīvo un maksā mazāku nodokli, jo tā būs viņa vienīgā mītne. Kāpēc viņš ir tāds izņēmums? Dēļ šī tiepšas tikpat labi par “dārza mājiņu” var uztaisīt arī vasaras māju ar golfa laukumu un helikoptera nosēšanās laukumu, lai tikai nemaksātu nodokli par īpašumu.

  Šis kungs maksā arī nodokli par dzīvokli Rīgā – un laikam daudzdzīvokļu mājā. Rīgā ir milzu izdevumi par apkuri. Pēc visiem rēķiniem, ja viņš pārtiek tikai no pensijas, pat bez tās vasarnīcas Carnikavā viņam knapi pietiek lai iztiktu, kur nu vēl zāles, ja saslimst… Interesanti vai šis pensionārs dzīvo 1 stāvā, vai viņam jātiek uz kādu augstāku stāvu? Kāpēc tādas mocības?

  Tā vienkārši ir ietiepība un cerība ka šādi ietiepjoties var panākt savu. Tā var darīt bērni, ne jau pieauguši cilvēki. Njā, ir arī tādi paziņas arī, kas tieši tā dara – nekustamā īpašuma ziņā un palīdzēt tādiem ir ļoti grūti… Ietiepsies vēl mazliet un beigās Carnikavas pašvaldība nosolīs to “dārza mājiņu” izsolē pa lēto un jaunais īpašnieks tur dzīvos uz vietas un maksās mazāku nodokli. Un tās būs šīs stāsta laimīgās beigas.

 14. “Pēc 2009. gadā Ministru kabinetā apstiprinātajiem noteikumiem par būvju klasifikāciju visas dārza mājas pieskaitītas dzīvojamām. Tāpēc neesot pamatots viņa iebildums par to, ka viņam piederošā ēka domāta dzīvošanai tikai vasarās…”- te nu bija. te arī jāsāk cīņa.

 15. Zini sava tiesības, netici NA Atbildēt

  Netiesājies no “otra gala”, nepieprasi īpašuma nodokļa atvieglojumus, ja “dārza mājas” statuss tev noteikts nepareizi.

  Pirmais – PIEPRASI savai domei noteikt TAVAS DĀRRZA MĀJAS statusu, izskatīt domes sēdē. Atteica – pārsūdzi domes lēmumu administratīvā tiesā. Vienlaicīg, ar atsevišķu lūgumu iesniedz Nacionālās apvienības (NA) ministrijā VARAM pārskatīt dārza mājas statusu, būs dokuments tiesai.Izej visas trīs tiesu instances, tad jkaut ko sapratīsi. Statusu atcelsm tiesa noteik, kādu stausu tu prasīji, tad varī prasīt atmaksāt nodokļus.

  Tiesājies 10 gadus, kamēr aiziesi kapukalnā. Tāda NA valsts, partija, par kutru tu balso un kura tautas labā nedara neko, vai dzen postā – visu zemju proletarīši uz NA kūrēto tiesu.

 16. Te laikam neko nesaprot. Neiedzilinājos, bet lēšu, ka visa vaina ir KADASTRĀLĀ vērtēšana.

  Palasi iniciatīvas ManaBalss.lv:
  PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
  Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā
  10’000

  1’960
  JAU PARAKSTĪJUŠI 1’960
  PALĪDZI SAVĀKT VĒL 8’040

  ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ
  Zemes gabalam jābūt daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju īpašumā, bet īpašnieks saņem līdzvērtīgu pēc lieluma zemes gabalu vai kompensāciju.
  10’000
  VĒLOS PARAKSTĪT
  7’717
  JAU PARAKSTĪJUŠI 7’717
  PALĪDZI SAVĀKT VĒL 2’283

  PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI
  Aicinu ar savu parakstu apstiprināt, ka pievienojies prasībai veikt grozījumus Valsts kadastra likuma 67.pantā. Nekustamā īpašuma tirgus cena nedrīkst tikt noteikta par nekustamā īpašuma bāzes vērtību.
  10’000
  VĒLOS PARAKSTĪT
  4’777
  JAU PARAKSTĪJUŠI 4’777
  PALĪDZI SAVĀKT VĒL 5’223

  Tu jau parakstījies?

 17. Tas nav normali, ja īpašumā nodoklis ir vairāku algu apmērā vai penijas apmērā. Kā zināms, īpašumā vērtība ir vairākkārtīgi ir palielinajusies spekulāciju un uzturēšanās atļauju tirgošanās rezultātā. Līdz to šobrīd notiek apzināts genocīds pret iedzīvotājiem, izspiežot nesamērīgi augstus nodokļus par īpašums.

  • paradokss ir tāds, ka spekulācija bija iespējama dēļ tā ka nebija īpašuma nodokļu. Nodokļu dēļ šo īpašumu vērtībām ir jāslīd uz leju, jo ārzemēs arī tagad ir iespējams iegādāties lētāku īpašumu, kā Latvijā – tikai atšķirībā no Latvijas tur par šo īpašumu ir jāmaksā nodokļi.

   • Nopietni? Varbūt painteresējies kā notiek Eiropā. Salīdzinājuma failu atradīsi arī manabals.lv pie petīcijas par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

  • Tu esi saputrojies, defektiivais revolucionaar. NIN liek uz iipashumu nevis uz algu. Tad jau pie taadiem gudriniekiem kaa tu, shkjeele noformees sevi par apkopeeju pats sev, maksaas sev minimaalo algu un aurees, ka sham pa to savu puspagasta izmeera zemes plekji ar pili nekas neesot jaamaksaa jo sham tak aldzinja tikai minimaalaa.

 18. kas par problēmu?->skumjais Atbildēt

  Kur nu man sacensties ar Jums sūdu taisīšanas ziņā…

  Agri pamodos un agri pabeidzu kas man bija saplānots. Kā es izniekoju savu brīvo laiku ir manā ziņā. Ja jūs vēl esiet darbā – tas ir atkarīgs no darba devēja kā viņš uz to skatās. Ja jūs esiet valsts maizē – jums šeit nav ko darīt.

  Paskatieties uz šo no tās puses, ka arī bagātniekiem par savām dārgajām mājām un zemi ir jāmaksā lielāki nodokļi – pēc 1.5% tāmes par vērtību. Tā ir liela nauda un līdz šim šie cilvēki nodokļos neko nemaksāja, pat ja īpašuma vērtība ir miljonos – nodokļos tie ir tūkstoši.

  Un par pašu rakstu…
  Līdz šim neviens no šiem gaudu stāstiem NAV ticis rakstīts par tiem cilvēkiem, kuriem tas ir vienīgais īpašums, kurā dzīvo ģimene…
  bet par tiem, kuriem tas ir OTRAIS īpašums, kuŗš ir DĀRGĀ vietā, kurš stāv TUKŠS, kuŗš NETIEK saimnieciski IZMANTOTS utt.

  VAI TIEŠĀM ŠIE “NABAGI” UZSKATA PĀRĒJOS PAR IDIOTIEM?

 19. Tā tos pamatiedzīvotājus iznīdē no savas zemes un valsts…..

  • Un starpība starp agrāk un šodien tikai tā,ka maksājam tik- cik prasa,bet saņemam tik- cik dod. Spēj-maksā,ne-brauc prom,mūsu vietā pretendenti rindā, kā stāvēja,tā stāv…

 20. Jums nepatīk, bet ko jūs tādai pašvaldībai(kurai jārūpējas VISUPIRMS par vietējiem) dodiet ar savu tukšo feodālo ligzdu?

  Jūsu īpašumu apsargā pašvaldības policija, bet par to jūs negribiet maksāt. Nu negribiet, tad atrisinājums ir vienkāršs – pēc pusgada ieradīsieties un būs ogļu čupiņa..
  Ceļus jūs gribiet normālus, bet par tiem jūs negribiet maksāt.
  Ceļu apgaismošana un infrastruktūras – ūdensvadu, grāvju utt. uzturēšana arī naudu maksā.
  Apkārtnes apkopšana, sniega nošķūrēšana arī naudu maksā.

  Jūs iedomājieties, ka īpašums stāv tukšs un tas jums neko neizmaksā, bet pašvaldībai tukšs vai netukšs īpašums praktiski neko neietekmē infrastruktūras nodrošināšanas un arī plānošanas un attīstības izmaksu ziņā lai pie tā varētu nokļūt.

  Par ko jūs īdiet – jūs tur neesiet vietējais un pēc visas loģikas ja jūs tur nedzīvojiet, tad jums ir jāpielāgojas vietējo likumiem tikai par to, ka aizņemiet īpašumu, kuru lietojiet ekskluzīvi sezonāli. Atmetiet atmiņas par to bardaku, kas bija PSRS – nekas tāds pirmās Latvijas republikas laikā nebija un arī citur pasaulē, kur ir normāla tirgus ekonomika nekā tāda nav. Tas vai pašvaldība nāk pretī un jums piedāvā atlaides par to laiku, kad jūs tur nedzīvojiet, tas ir pašas pašvaldības ziņā to darīt vai nedarīt. Jūsu izvēle ir izvēlēties kur jūs gribiet dzīvot pastāvīgi, un kur jūs gribiet īpašumu vasarai…

  Nepatīk Latvijā – tak neviens jums neliedz iegādāties vasaras īpašumu kur citur un maksāt nodokļus arī tur. Pamēģiniet – sajutīsiet atšķirību…

  PS Nepatīk jums Carnikava, pārdodiet to īpašumu – gan jau ka kādam patiks ar visiem nodokļiem. Un vispirms izdomājiet kas jums patīk – PSRS, kur privātais īpašums nebija vai kapitālisms ar sociāliem nodokļiem.

  • Ko tu tur muldi pašvaldību parazīt?! Muņi carenē tik ar lineāliem skraida un svētās zaļās zonas vaktē ciemā…kooperatīvos sargā paši, par ko arī maksā un nekādu infrastrukturu tās pašvaldības tur neuztur! Par atlritumu izvešanu maksā paši iedzīvotāji. Par nodokļiem citur savu neoliberasta pāksti ciet paturi, LV NĪN likmes ir vienas no lielākajām ES, ja ne pašas lielākas, turklāt takse jau arī vienīgo īpašumu, kas arī ir retums ES, Carnikavas vietvalži, atšķirībā no citām vietām kur ir kooperatīvi vispār ir pēdējie badakāši, bet nu saprotams – vajag taču 100 un vienu ciema krēslā pirdēju štatus uzturēt. NĪN ir cūcība augstāka mērā pret tautu, tieši tāda pati, ka ir 100+ vietvalžu adm aparāti Latvijā, dēļ to uzturēšanas arī vajag plēst IIN un milzu likmi NĪN turēt, varbūt vēl kādu drupacu tādiem ka tu atmest, kas to aizstāv!

   • Lol, tādu idiotu dēl arī Latvijā nekas nenotiek, jo prot tikai īdēt, nevis reāli kaut ko darīt. Latvijā pagaidām nekādus nodokļus NEVIENS nemaksāja – tie bija 0% un tas kas tiek tagad prasīts nav nekas atšķirīgs no ārzemēm.

    Nevar vēlēties pārdot savu pažobeli par simtiem tūkstošiem, ja viņa reāli par tādu cenu nav celta – tāpēc šo tirgu regulē nodokļi. Noorientējies ko īsti gribi – īpašumu, kuru var pārdot tikai par lielu naudu, jo par to izdevumi-nodokļi nav jāmaksā, vai nodokļi, kas tiek maksāti atbilstoši īpašuma un zemes vērtībai un kas ir pieejami visiem un par kuriem maksātie nodokļi iet pašvaldībai. Ībli, tavai zināšanai – pašvaldība sedz skolas izdevumus un ja tu gribi kooperatīvu vai vasarnīcu, tad maksā, lai šie sīči iet skolā un ir paēduši un neiet zagt tavā dārziņā, kas atrodas uz VIŅU zemes, par kuru tu negribi maksāt. Tā NAV TAVA ZEME, tāpēc tu maksā nodokli un neko nevari teikt par tā izlietojumu, īpaši ja netaisies vēlēt, jo neesi tur reģistrējies.

    Nafig tev čangalienas kretīnam vispār māja pie jūŗas? Kraties uz Latgali un tur maksā nodokļus un attīsti savu nostūri, nevis smilksti par tev nodarīto netaisnību. Tu savā dzīvē esi kaut ko labu citiem izdarījis lai prasītu lai par tevi vispār kāds rūpējas? Nesaprotu šitos tipus – lops bija visu mūžu, tā arī nosprāgs – tā arī ir visa šīs problēmas būtība. Kapeiku pisēji, kas mūža nogalē palikuši arī garīgie nabagi. Kāds no tevis labums citiem?

    • Labāk tomēr bija,ka zeme nepiederēja-ļaunuma mazāk nekā tagad….

     • kas par problēmu?

      Par kuriem laikiem jūs tā domājiet? PSRS laikus kad cilvēka ķermenis atradās vienā sliežu pusē un nogrieztā galva otrā par labiem nesauktu…

 21. Varu tikai priecāties, ka trekno gadu laikā izdevās par labu cenu pārdot zemes gabalu kooperatīvā Kāpas. Vismaz laicīgi esmu izglābies no šīs nodokļu izvarošanas.
  Cilvēkiem pamazām aizbraucot, jo pie šādiem nosacījumiem reņģu ēdāji šeit dzīvot nevar, ienākumi pašvaldībām ie mazumā, tas nozīmē, ka palikušie maksās arvien vairāk un vairāk tā, kā tas bija Staļina laikos, kad atņēma faktiski visu, kas cilvēkam bija. Bieži nebija pat pārtikas, kā tas jau ir šobrīd Latvijā. Lai arī pašlaik vēl trūkumu neciešu, bet arī tikai pateicoties tam, ka ignorēju likumus, taču ar bažām raugos nākotnē. Un domāju, ka nekas cits neatliks kā aizceļot.

  • Un ārzemēs jums nodokļi nebūs jāmaksā… nu nu. Kā jūs domājiet no kurienes ārzemēs ņem naudu welfare nodrošināšanai? Let me guess – no nodokļiem?

   Jūs nodokļus nemaksājiet, jo knapi dzīvojiet. No valsts jūs atbildību arī nevariet prasīt, jo tas ko jūs dodiet valstij nav žēl… Sanāk apburtais loks.

   • Kāda valsts un kam tā domāta-JŪSU prāt?????Mūsu senči varēja uzcelt,bet mēs to nevaram uzturēt-domāju vienkāršie latvieši. KĀPĒC??????? KĀPĒC cilvēki negrib maksāt nodokļus— masveidā,kāpēc brauc,kurš vien var,—prom….Pie likumiem jāstrādā,jāsagrupē un jāpārvērtē esošie īpašumi,ierēdņiem (arī pašvaldību) jāstrādā dienu un nakti,kamēr darbs nav izdarīts nekādus atvaļinājumus un prēmijas.Ierēdnim jāpierāda man,ka nodoklis pamatots,nevis jāgaida uzņēmīgāko iedzīvotāju protesti pret netaisnību un jānoliek viņu pie VIETAS….. Un nodoklim tomēr jāatbilst būves un zemes vērtībai,tas tā dzīvē nav-tāpēc pie tā jāstrādā un nekavējoties!!!!!!Mans krusttēvs pirms kara uzcēla 3 stāvu māju ar 18 dzīvokļiem un spēja to uzturēt un apsaimniekot…

    • KĀPĒC Jūs šos jautājumus uzdodiet 20 gadus par vēlu? Laikam tāpēc, ka beidzot pašus skar kaut kāda problēma un ir tā jārisina… meklējiet muļķus citur.

     Tiem kuriem pieder vasarnīcas un mājas, no Latvijas neizbrauc – lielākā daļa izbrauc kuriem nekādu īpašumu nav un nebija un kas nevarēja maksāt īres izdevumus un arī iegādāties īpašumu, kuram cenas NEATBILDA tā vērtībai. Un tie kuriem ir īpašumi arī par nopelnīto naudu maksā nodokļus.

     Jūs patiešām spējiet atļauties nopirkt ZEMI un māju vienā no dārgākajiem pagastiem un dzīvot dzīvoklī dārgākajā pilsētā… tikai par Latvijas pensionāra pensiju bez papildus ienākumiem? Kaut Jums būtu tāds biznesa ķēriens… to visu apmaksāt.

     PS Jūs – lietoju, jo uz vienu atejas podu ar šo komentētāju neesmu gājis un suņus/lopus kopā neesmu ganījis. Burtu lielumam pievēršu mazāku vērību – viss pastāsts.

     • Ar šo es gan kopā uz poda pasēdētu-būtu daudz ko pārrunāt,bet viņam jau nav laika,jo vēl DARBA laiks,bet viņš komentāros…Un lopus kopā ganam, jo tie ganās uz mūsu Latvijas zemes un zeme mums viena….

 22. Mums Vācijā ir tāda kā dārza māja,nosiltināta un kamīns iekšā , mazu darbnicu, ap 900 kvadratiem zemes tuvu lielpilsētai. Un gada nodoklis ,cik jocigi būtu ir ap 40 eiro. Jā’ bet piedeklerēt nevienu nevar, jo nav stacionārā siltummezgla. Tatad patstāvigai dzivošanai neder. Tikai nevaru saprast, vai tiešam Latvijā mājas celtas no dārgmetāliem ,un īpašumā ir derigie izrakteņi ka tik liels nodoklis!!

  • Nevajag d!rst, ka tas ir Grundsteuer, kas tāpat kā Latvijā ir ~1.54% no īpašuma vērtības un ka jūsu būda ir ~2600 eiro vērtībā.

  • Plus atšķirībā no Latvijas, Vācijā eksistē nekustamā īpašuma pārdošanas nodoklis, kas ir 3,5-6% apmērā no īpašuma vērtības.

   Esiet konkrēts – tas īpašums jums pieder, vai jums tas ir nomā. Vai jums ir kaut kādas atlaides utt.

  • Vēl arī Vācijā īpašuma nodokļi jau ir sen un varētu būt, ka tie nav pārskatīti, bet ja jums tā būda maksā pārdesmit tūkstošus. Kad aptrūksies nauda pašvaldību budžetā, tad pārskatīs visus nodokļus un tad pēc visiem likumiem neko mazāk par šī kunga 2stāvu vasarnīcu jūs nemaksāsiet.

 23. Kādi tomēr kretīni dzīvo lv…visi tie, kas mulf, ka tā ir labi un pareizi. Kāda jums piejūra Carnikavā, kāds kūrorts? Tas ka Carnikavas karalistē, atvainojos domē, naudu plakarē to jau neviens neapzinās – paskatieties kādi štati tur ir uz novadu, kur dzīvo mazāk par 6tūkst iedzīvotājiem, un tagad tā varza parazitē arī uz dārza mājiņu īpašniekiem, pretī nedodot pilnīgi neko, jo lielākoties par komunikācijām un pakalpojumiem maksā papildus kooperatīviem, ceļi arī tur pārsvarā ir grants/zemes, ja jau LV ir 100+ parazītu vietvalžu, tad kāpēc dārzu kooperatīviem nav savējais, jo tāda dome tur nah..en nav vajadzīga! Ar NĪN astronomiskiem apmēriem un vietvaldiju parazītu apmēriem LV ir ļoti liela problēma, kas ir jarisina

 24. Jāgaida tanki

 25. Ko jūs iedomājieties, pēkšņi visi sāks reģistrēties savās ITKĀ dārza mājiņās! Būs vel jāievieš atsevišķa VID komisija, lai varētu izspieg… uj, tas ir noteikt kur, cik un kā kurš dzīvo. Iedod tik mazu atlaidīti un kāds vel iedomāsies, ka nodokļi nav jāmaksā! Gribot izdzīvot, kaut kādas tiesības, citur Eiropā tā neesot, ko vel neteiksiet – VISI iedzīvotāji krāpnieki, shēmotāji un zagļi, kuriem nepienākas nekādas atlaides pat vienīgajai pussabrukušajai suņa būdai! Savādāk visi vel kaut ko izshemos savā zaglīgajā krāpnieciskumā un turpmāk reģistrēsies suņa būdās, lai tikai nebūtu jāatdod visa sava alga/pensija par jumtu virs galvas. Nekādas atlaides!

 26. Ko jūs iedomājieties, pēkšņi visi sāks reģistrēties savās ITKĀ dārza mājiņās! Būs vel jāievieš atsevišķa VID komisija, lai varētu izspieg… uj, tas ir noteikt kur, cik un kā kurš dzīvo. Iedod tik mazu atlaidīti un kāds vel iedomāsies, ka nodokļi nav jāmaksā! Gribot izdzīvot, kaut kādas tiesības, citur Eiropā tā neesot, ko vel neteiksiet – VISI iedzīvotāji krāpnieki, shēmotāji un zagļi, kuriem nepienākas nekādas atlaides pat vienīgajai pussabrukušajai suņa būdai! Savādāk vel visi vel kaut ko izshemos savā zaglīgajā krāpnieciskumā un turpmāk reģistrēsies suņa būdās, lai tikai nebūtu jāatdod visa sava alga/pensija par jumtu virs galvas. Nekādas atlaides!

 27. Ja pensionārs nevar atļauties vasaras fazendu, lai to pārdod.

  Vienīgais veids kā pensionārs var ietekmēt Carnikavas pašvaldību ir reģistrējoties savā būdā un balsojot pašvaldības vēlēšanās par citu pašvaldību vadītāju. Tad atkal būtu problēma ar Rīgas dzīvokli par kuŗu arī būs jāmaksā nodoklis…

  Ko tas pensis iedomājas, ka Carnikavā skolas un slimnīcas un vietējie penši nav jāuztur? Kas tā par stulbu padomju laiku domāšanu, kur liekas ka viss ir par velti. Un citās valstīs valsts pensiju var arī nedot, ja pensim pieder nekustamais īpašums. Ja pensim pieder īpašums, tad tas nozīmē, ka viņam pieder arī uzkrājumi un pensiju fonds un viņš var atļauties maksāt tikai 440 eiro par šādu “būdiņu”, kuru pārdodot var atrisināt šo problēmu. Ar ko šis īpašums atšķirtos no tādas pašas būdas Bulgārijā jūŗas piekrastē? Tāpat būtu jāmaksā nodoklis un pa pilno programmu.

  Atraduši problēmu. Ja jau tik ļoti rūp atpūta, kāpēc to nevar noziedot kādam bērnudārzam/cilvēkiem, kas to īpašumu var izmantot, ar iespēju pašam pensim to izmantot vasarās? Ko nevar celt – to nevar nest.

  • Tu esi pilnīgs āksts.
   Kaa izlaists knauķis kam praats pa īsu un cilveecību Dievs aizmirsa iedalīt.
   Nemīz. Tev ar kautkad pienāks pensija valstī kurā likumi mainaas kaa kaadam eertaak 😉
   Diez ko slauks tad kad beigsies vienkāršo ļaužu resursi??? 😂
   M?
   Kaa “tu” domā?

 28. Idioti un nelieši! Alkatība dzen postā… Un tas pienāks, varat būt droši, Latvijas birokrāti!

  • Beidzot normāla nodokļu politika pašvaldību attīstībai. Vismaz Carnikavas vietējie varēs atļauties nopirkt māju un tur dzīvot, vai arī šis kungs iedomāsies par iespēju savu īpašumu izīrēt, nevis turēt tukšu, kas rada zaudējumus. Vismaz iemesls arī lai dzīvotu ārpus Rīgas… tam dzīvoklim Rīgā tas nodoklis ir par mazu.

   • Rīgā dome piešķir nodokļu atlaides pensionāriem,invalīdiem,tā kā Ušakova kungs domā arī par cilvēkiem- pensionāriem. A, kurš vada Carnikavas domi?????

    • Ušakovam vajag balsis, tāpēc arī parūpējies par balsošanas elektorātu un dod atlaides un bezmaksas autobusus utt. … un šis Ušakova elektorāts pilnīgā nopietnībā uzskata, ka viņiem kaut kas pienākas – tur kur viņu balsīm nav nekādas nozīmes.

  • Un vēl – ārzemēs neviens pensis, kas nestrādā nevar atļauties dzīvokli UN lauku MĀJU/VASARNĪCU KŪRORTA zonā, ar jūŗu netālu no mājas. Ir tādi, ārzemju penši, kas nopērk mājas ārzemēs, piemēram Latvijā un arī pārceļas un tur arī dzīvo – un pirms tam viņi pārdod tos īpašumus, kurus nevar uzturēt. Kuŗš te ir alkatīgs?

   • Viņi brauc ceļojumos pa pasauli,nomaksā savu nodokli un vēl normāli paēd.Dzīve pie jūras Latvijā nemaz nav tik salda,ir pietiekoši auksts,lai ar to, sevišķi naivie- neaizrautos,īpaši tie kuri grib pie pašas jūras gozēties…Te, kā sapratāt, nav dienvidi…..

    • Paklau… jefiņ, šis kungs rakstā nav vidējais Latvijas pensis. Ir pensija, varbūt pat vēl citi ienākumi. Ir gan paēdis, gan ir auto un vasarnīca pie jūŗas. Vienīgi mazliet skops un alkatīgs un grib lai par viņu parūpējas Ušakovs Rīgā un arī negrib maksāt Carnikavai nodokļus par savu padomju laiku fazendu.

     Dienvidos kūrorta sezona arī nav visu gadu. Kur jūs pārlaidiet aukstos laikus mani kaut kā it nemaz nesatrauc. Jums nesatrauc, kur es tos pārlaižu, kāpēc lai mani satrauktu kas ar jums notiek – neesiet tak nekāds dzīvnieks… Mani satrauc to vai jūs gribiet vai negribiet maksāt manai valstij nodokļus un vai jums ir vai nav privilēģijas, kādas nav pieejamas citiem 😉

     • kas par problēmu?

      PS ja kas, bērnībā savu laiku dzīvoju Ainažos – pie jūŗas. Tad biju vairāk kā naivs… un pie jūŗas gozējos cauru gadu. Njā, visi šeit tik gudri un zin kā zivij labāk peldēt… un nemaksāt nodokļus arī, bet kad pajautā, kāpēc valsts ir tūtā, tā citi ir idioti.

     • Re kā,tomēr aizbrauci no jūras un ko strīdies,es vēl turos pie Salacgrīvas( tur tādu rāvējslēdzēju domē nav),tāpēc zinu, kurā galā reņģei galva.Jums dota liela brīvība-strādāju kad gribu un dzīvoju brīvā Latvijā,nodokļus maksāju un kritizēju citus,kuriem grūti nomaksāt,jo nav vairs spēka gadi,bet dārgi privatizēto īpašumu un atgūto senču īpašumu, par neko kādam uzdāvināt-stulbi. Un tomēr,mēs izdarījām visu,lai Latvija būtu brīva.Uzskatu to par lielu personīgu ieguldījumu arī Jūsu labklājībai

 29. Ja idioti ir un paliks pie varas, neko labāku sagaidīt nevarēs! Šiem jau visi jāpadzen no Latvijas!

 30. Paklausieties reklāmu pa radio, cik pensionārs Rīgā braucot uz dārza mājiņu par brīvu gadā ietaupa, tad tas tāds nieks vien ir.

 31. Vēsturiskā putna brīvība arī Latvijā plaukst. Savāc koferīti un dodies tālēs zilajās, tad samaksāsi Latvijas nodokļus. Pensiņiem tā lieta bez risinājuma.

 32. Tā ir divstāvu māja nevis būdiņa. Lai nu katram tāda “būdiņa” būtu.

 33. Kāda laime, ka huligāni pirms 20 gadiem nosvilināja manu dārza budku!

 34. Var deklarēties vasaras mājā!!!

 35. Drīz liks maksāt nodokli arī par to pašu suņu būdu,siltumnīcas nodokli,garāžu,stallīti,jo tur dzīvo zvēriņi,un dārza inventāra glabāšanas būdiņu…

 36. Lai dzīvo tas,
  kam nav nekas.

 37. Cik lielu buudu tad drikst,lai neuzliej nodokli?vai tagad ari graabeklju skuunits tiek aplikts?

 38. Lai arī mani ienākumi ir krietni lielāki nekā Paozola kungam, es nevaru atļauties vasarnīcu pierīgā, kur pavadīt vasaras mēnešus. Ir ļoti labi saprotama vēlēšanās dzīvot pāri saviem ienākumiem, bet, ja to nevari atļauties, tad tad nevaino par to citus.

 39. Toties tai, ar šķībo muti, kura TV slavē Ušakovu, ir 50 € atlaide NĪN. Tik nezinu par ko.

 40. Latvijā var sagaidīt visu ko…………Te rūpējas par to,lai tauta pamestu šo valsti

 41. Ja par savu,savu tēvu zemi,savu māju ir jāmaksā nodokļi ,tad mēs nedzīvojam neatkarīgā valstī.Tas iespējams tikai tad,ja valsts ir iekarota.

  • Tu pareizi pateici, tava tēvu zeme un māja, ne tava. Kad tu ar savu darbu nopelnīsi to, tad varēsi saukt par savu.
   Neceri, ka kāds cits tavā vietā visu maksās.

  • Kur pasaulē ir tāda neatkarīga valsts kur par provātīpašumu nav jāmaksā nodokli?

   • Kaadas piecas seshas taadas valstinjas uz visu pasauli ir. Apbizhaatie tuudalinji gan nezkaadeelj nemaz tik ljoti nesteidzas uz turieneem paarcelties.

 42. Nu tad pārdod to savu vasarnīcu,kāpēc tev liekas,ka vari atbraukt piedirst Carnikavu,vasaras mēnešos,un aizbraukt. Kāpēc man kā carnikavietei Rīgā jāmaksā par transportu dārgāk nekā tev? Nu tad maksā par savu dāču,ja dzīvo tikai vasarā. Es vēl palielinātu to nodokli

  • pilnīgi piekrītu! Ja rīdziniekiem ir privilēģijas savā pilsētā, tad kāpēc citu vietu iedzīvotājiem lai to nebūtu?

  • Ja es Rīgā strādāju,jo tajā miestā nav darba,tad ko man darīt? Par īrēto dzīvokli jāmaksā,par dāču jāmaksā,tāpat par elektrību jāmaksā,bet tas tāpēc,ka man dzerevņā nav darba un Rīgā pa pilno jāmaksā,jo man izīrētājs nedod deklarēšanos. Tad ko man darīt,nodzerties dzerevņā kā vairums un dzīvot uz jūsu sūdz pabalsta,vai braukt un cīnities par savu iztiku Rīgā. Vai vispār nahren no valsts braukt prom? Tu ,atsakldētā smadzene,vispār izproti situāciju kad izlej publisku defikāciju?

  • Es arī uzskatu ,ka pareizi. Pārdevu dzīvokli,nopirku vasaras māju,ierīkoju apkuri ,ūdeni un dzīvoju patstavīgi,esmu deklarēta un tas ir vienīgās mājas. No savas niecīgās algas maksāju nodokļus pašvaldībai,maksāju par atkritumu izvešanu. Esmu vienīgā apgādniece,dēls ar īpašajām vajadzībām.

   Kas notiek vasaras sezonā ,kad sabrauc savu “Dāču” īpašnieki? dzer,brauc ar auto sadzērušies uz vietējo veikalu ,atkritumus gāž mežā,dedzina savus vecos dīvānus,plastmasas.. Pa ceļu kurā nevar izmainīties divi auto ,brauc ar lepnajiem vāģiem ,ka nobliež spoguļus ( viņam pat galvā neienāk,ka var iebraukt ” kabatā”, viņš pat neatskatās.. Viņi maksā tik cik zemes nodokli,bet 5 mēn. gadā .

  • Vot …uce. Kas Tev liek braukt uz Rīgu? Sēdi vietējā pašvaldībā un strādā, starp citu sludinājumi, ka tur meklē ir regulāri…
   Pensis nomaksājis nodevas par būvniecību, nodošanu ekspluatācijā, maksā sezonā par atkritumu izvešanu un Tu atļaujies tik tupi spriest? Maita ….. Nodoklis lielāks par pensiju…absurds. Vēl varēja šlagbaumu uzlikt ar maksu par caurbraukšanu…

 43. Carnikavas iedzīvotājiem nākamajās vēlēšanas tādu Daigu Jurēvicu ar kompāniju vajadzētu padzīt ar sūdainu koku,bet tā ir jūsu izvēle.

 44. Bet tas jau ir loģiski.tā ir māja ar piemājas zemi.Ne jau pliks dzīvoklis.

  • Piemājas zeme?600m2 un Carnikavā ir lauku teritorijas kur šitā vasaras būda arī uzslieta.Vasaras būdā cilvēks nevar deklarēties,jo tur dzīvo tik pusgadu un neregulāri braukājot uz mājām Rīgā.

   • Kas tos tādus likumus pieņem, vai tie ir tie latvieši- kretīni, vajag viņus nosaukt vārdā un arī tos, kas tomēr nodokļu atlaides var piemērot, bet ar savu kretīnisko rīcību kāš tos nodokļus pa maksimāl

    Protams,ka tikai latviešu kretini pieņem kretinu līkumus

Draugiem Facebook Twitter Google+