Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Budžeta ieņēmumu plāns pusgadam ir izpildīts par 99,5%

Foto LETAFoto LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbības rezultāti liecina, ka VID administrēto budžeta ieņēmumu plāns 2016.gada 1.pusgadam ir izpildīts par 99,5%. Salīdzinot ar 2015.gada 1.pusgadu, administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 5,6%, un tas ir lielākais VID administrēto kopbudžeta ieņēmumu pieaugums pēdējo četru gadu laikā, informēja VID.

VID administrētie nodokļu ieņēmumi 2016.gada 1.pusgadā ir 3,64 miljardi eiro, kas ir par 208,66 miljoniem eiro jeb 6,1% vairāk nekā 2015.gada 1.pusgadā un nodrošināja nodokļu ieņēmumu plāna izpildi par 100,6%.

No plānotā par 41,41 miljoniem eiro atpaliek VID administrētie nenodokļu ieņēmumi, kas galvenokārt skaidrojams ar ieņēmumu plāna neizpildi ieņēmumiem no dividendēm – par 32,17 miljoniem eiro.

VID uzsver, ka muitas jomā ir sekmīgi nodrošināta pāreja uz jaunā Savienības Muitas kodeksa piemērošanu ar šī gada 1.maiju, veicot nepieciešamās izmaiņas muitas informācijas sistēmās un nodrošinot uzņēmēju informēšanu par gaidāmajām izmaiņām. 2016.gada pirmajā pusgadā ir turpināti muitas tehniskā aprīkojuma modernizēšanas pasākumi, lai nodrošinātu, ka visi muitas kontroles punkti uz robežas ar Krieviju un Baltkrieviju tiek aprīkoti ar modernām kravu kontroles rentgeniekārtām.

Savukārt, pievēršot uzmanību klientu apkalpošanas kvalitātes uzlabošanai, un domājot par aktīvāku sabiedrības iesaisti ēnu ekonomikas mazināšanā, tapušas divas VID mobilās aplikācijas “Attaisnotie izdevumi” un “Aizdomīgie darījumi”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+