×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Budžeta konsolidāciju vairs nevajadzēs


vilks_leta3

Papildu konsolidācija 2012. gada valsts budžetā, visticamāk, nebūs nepieciešama, šodien Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja finanšu ministrs Andris Vilks, atbildot uz žurnālistu Aida Tomsona, Ilzes Zālītes un Ivara Bušmaņa jautājumiem.

 

“Patlaban spējam labi kontrolēt savus izdevumus un labi iekasējam nodokļus, valsts ekonomika šogad augs aptuveni par 2%, tāpēc budžeta papildu konsolidācijai nevajadzētu būt,” sacīja Vilks.

Finanšu ministrs uzsvēra, ka tagad nebūtu jāpakļaujas populismam un nav jāpieļauj kardināli budžeta grozījumi, palielinot izdevumu daļu.

“Ir jāiemācās dzīvot nevis ar aizņemto naudu, bet ar pašu nopelnīto. Latvija jau ļoti daudz ir darījusi šī mērķa sasniegšanai, un tagad ir iespējams nonākt pie sabalansēta budžeta ātrāk, nekā domājam,” skaidroja Vilks, prognozējot, ka jau 2014.gadā valstī varētu būt bezdeficīta budžets.

Vilks piebilda, ka, ievērojot finanšu disciplīnu, arī valsts ārējo parādu izdosies samazināt ātrāk un par zemāku cenu.

“Jau tagad valsts parāds ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā, un 2016. gadā tas var samazināties zem 40% no iekšzemes kopprodukta – tas ir Zviedrijas un Dānijas līmenis. Tad, kad iemācīsimies radīt budžeta pārpalikumu, arī naudas cena, par kuru šis parāds tiek atmaksāts, kļūs zemāka. Patlaban finanšu tirgos aizņemamies par 5 līdz 5,5% gadā, bet pēc diviem gadiem, kad iestāsimies eirozonā, Latvijas valsts obligācijas varētu pārdot ar procentu likmēm, kuras ir zemākas par 3%,” skaidroja Vilks.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+