Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. decembris, 2014
Drukāt

Budžetam saņemti vairāk nekā 400 priekšlikumu

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu ministra budžeta portfelis.

Nākamā gada budžetam un to pavadošajai likumprojektu paketei saņemti vairāk nekā 400 priekšlikumu uz otro lasījumu, piektdien žurnālistiem pavēstīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Budžeta pavadošajai likumprojektu paketei iesniegti 134 priekšlikumi, vidēja termiņa budžeta ietvaram – 161 priekšlikums, bet nākamā gada budžeta likumprojektam – 165. Saeima priekšlikumos papildus varētu sadalīt apmēram miljonu eiro.

Komisijas priekšsēdētājs gan piebilda, ka priekšlikumu skaits var nebūt absolūti precīzs, jo pašreiz vēl notiek pēdējie tehniskie darbi.

Saeimas pozīcijai ir neliels pārsvars pār opozīciju pēc priekšlikumu skaita, savukārt opozīcija kopumā prasījusi lielāku summu.

Viņš minēja, ka priekšlikumi pārsvarā ir par nelielām summa no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Daudzi no tiem par pašvaldībām – mazie infrastruktūras objekti, līdzekļi biedrībām -, taču esot arī “vieglprātīgi priekšlikumi”, piemēram, palielināt nodokļu ieņēmumu prognozi. Pēc Šadurska teiktā, ņemot vērā, ka atsevišķi eksperti, piemēram, Latvijas Banka valsts ekonomikas izaugsmi nākamgad prognozējusi lēnāku nekā budžetā paredzēts, palielināt nodokļu ieņēmumu prognozes būtu bezatbildīgi.

“Daudz runāts par deputātu kvotām, bet mēs priekšlikumus vērtēsim pēc būtības,” viņš sacīja.

Tāpat ir priekšlikums rezervēt lielāku summu skolotāju atalgojuma palielināšanai no 1.septembra, taču, pēc Šadurska teiktā, prasītos 12 miljonus eiro budžets nevar atļauties.

Budžeta komisijas vadītājs arī pastāstīja, ka saņemti nopietni brīdinājumi no Fiskālās disciplīnas padomes (FDP). Ja valsts budžeta faktiskā bilance triju gadu periodā atšķiras no plānotās par kopumā vairāk nekā 0,5% no iekšzemes kopprodukta, tad pēc attiecīgā cikla deficīts ir jāsamazina par 0,5 procentpunktiem.

Šadurskis atzīmēja, ka šogad faktiskā budžeta bilance varētu no plānotās atšķirties par 0,3 procentpunktiem, kas nozīmētu, ka nākamajos divos gados valstij ar budžeta bilances prognozēm jābūt ļoti uzmanīgai, lai 2018.gada nebūtu nepieciešama konsolidācija. FDP ieteikusi veidot nodrošinājuma rezervi. “Ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar priekšlikumiem, kas rada fiskālu ietekmi 2016.un 2017.gadā,” piebilda deputāts.

Tāpat Šadurskis pastāstīja, ka pirmdien, 15.decembrī, valdība ārkārtas sēdē skatīs priekšlikumus nākamā gada valsts budžetā, bet Saeimas budžeta komisija sāks skatīt priekšlikumus nākamā gada valsts budžeta pavadošajos likumprojektos.

Savukārt otrdien, 16.decembrī, budžeta komisija gatavos nākamā gada valsts budžeta likumprojektu apstiprināšanai otrajā lasījumā, bet trešdien, 17.decembrī, par to lems parlamenta ārkārtas sēdē.

Budžeta komisijas vadītās atzina, ka laika tiešām bijis maz budžeta paketes skatīšanai Saeimā, taču to spieduši apstākļi – vēlēšanu gads un prezidentūra Eiropas Savienības Padomē nākamā gada pirmajā pusē.

Kopumā nākamā gada budžetu Šadurskis vērtēja kā stabilu un ar izaugsmes tendenci, norādot, ka tas ir labs signāls investoriem.

Jau rakstīts, ka piektdien plkst.10 beidzās termiņš priekšlikumu iesniegšanai nākamā gada valsts budžeta paketes otrajam lasījumam.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+