×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Budžets 2014: Visvairāk papildu tēriņi plānoti veselības un satiksmes jomā

LETALETA

No nākamā gada budžetā plānotajiem papildu tēriņiem 88,7 miljonu latu apmērā vislielāko finansējumu paredzēts atvēlēt Satiksmes ministrijai (SM)un Veselības ministrijai (VM), liecina Finanšu ministrijas (FM) informācija.

 

SM pasākumiem paredzēts atvēlēt 25,4 miljonus latu. Šo finansējumu plānots novirzīt autoceļu sakārtošanas programmas 2014.-2020. gadam īstenošanai, dotācijai zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem un citiem pasākumiem.

VM plānots piešķirt 22,8 miljonus latu. Šis finansējums nepieciešams, lai paaugstinātu ārstniecības personu darba samaksu, nodrošinātu ambulatorajai ārstniecībai paredzēto zāļu iegādes izdevumu kompensāciju un centralizētu medikamentu iegādi, samazinātu ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu gaidīšanas rindas un citam.

9,8 miljonus latu atvēlēs Aizsardzības ministrijai, kas šo naudu novirzīs Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku brigādes mehanizācijai, NATO izcilības centram stratēģiskās komunikācijas jautājumos, gaisa telpas novērošanas sistēmas uzstādīšanai un citām vajadzībām.

Kultūras ministrijai plānots atvēlēt 9,6 miljonus latu kultūras telpas attīstībai, starptautiskajai sadarbībai, Latvijas nacionālās bibliotēkas uzturēšanai, kapitālsabiedrību dotācijām, atlīdzības palielināšanai kultūras iestādēs strādājošajiem un citām lietām. Diskusijas par precīziem aprēķiniem izglītības un kultūras jomā vēl turpināsies.

Izglītības un zinātnes ministrijai paredzēts piešķirt 8,8 miljonus latu zinātnes bāzes finansējumam, pedagogu darba samaksas nodrošināšanai un citiem pasākumiem.

Samērā lielu finansējumu – 6,4 miljonus latu – plānots piešķirt Labklājības ministrijai, lai varētu palielināt valsts atbalstu personām ar invaliditāti, nodrošināt asistenta pakalpojumus pašvaldībās un neatliekamos pasākumus valsts sociālās aprūpes centros personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Teju piecus miljonus plānots piešķirt Iekšlietu ministrijai atalgojuma izlīdzināšanai, speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei un citiem pasākumiem.

Ārlietu ministrijai paredzēts atvēlēt 3,4 miljonus latu. Šo naudu paredzēts tērēt, lai nodrošinātu nepieciešamās prasības saistībā ar Latvijas prezidentūru ES Padomē, kā arī atvērtu un nodrošinātu Latvijas vēstniecības Indijā darbību un īstenotu citas vajadzības.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai paredzēts 2,9 miljonu latu finansējums principa „Nauda atgriežas dabā” realizēšanai un citam. Nedaudz mazāk – 2,2 miljonus latu – plānots atvēlēt Zemkopības ministrijai, lai ieviestu ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformu un nodrošinātu ZM un tās padotībā esošo iestāžu pakalpojumu sistēmas attīstību 2014. – 2020. gadā u.c.

1,99 miljonu latu finansējums paredzēts Tieslietu ministrijai, lai resocializētu notiesātās personas, paredzētu valsts nodrošināto juridisko palīdzību likumos noteiktajos gadījumos un citas prioritātes. Ministru kabinetam plānots piešķirt 414,6 tūkstošus latu vienota tiesību aktu projekta izstrādes un saskaņošanas portāla izveidei un citām lietām.

Finanšu ministrijai plānots piešķirt 340 tūkstošus latu. Šis finansējums vajadzīgs, lai nodrošinātu fiskālās disciplīnas uzraudzību un finanšu sektora stabilitāti, kā arī apdrošinātu to Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu veselību, kuras ir pakļautas reālam dzīvības vai veselības riskam.

Ekonomikas ministrijas (EM) vajadzībām paredzēts piešķirt 148 tūkstošus latu Reemigrācijas atbalsta pasākumu īstenošanai – biznesa saiknes veidošanai un uzturēšanai ar ārvalstīs dzīvojošajiem diasporas pārstāvjiem, kā arī EM ekspertu dalībai OECD instrumentos un pasākumos.

Par papildu finansējuma sadali nākamā gada budžetā vēl lems valdība un Saeima.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+